Treść opublikowana przez Kamil1986
-
Brak zainteresowania autem?
Dokładnie tak jak mówisz kolego. Postanowiłem, że inwestuje w ten samochód i pojeżdze nim jeszcze dłuższy czas. Fakt może nie jest to tani samochód w utrzymaniu ale satysfakcja z posiadania BMW - bezcenna :)
-
Brak zainteresowania autem?
Coraz bardziej przekonuje się do instalacji gazowej. Możecie mi polecić jakąś dobrą stację w Gdańsku gdzie mi takową instalację wsadzą?
-
Zadziwiająco szybkie zużycie amortyzatorów?
Dzięki za te info, ale nie chodzi mi o studiowanie literatury na temat części, wolałbym poznać Wasze opinie co może powodować te stuki, które dotychczas podpowiadały mi, że to amortyzatory?
-
Zadziwiająco szybkie zużycie amortyzatorów?
Może jakieś sugestie na co mam zwrócić uwagę? Bo troche mało jestem doinformowany jak zbudowane jest tylne zawieszenie w e36?
-
Zadziwiająco szybkie zużycie amortyzatorów?
Witam, Będąc ostatnio na ścieżce diagnostycznej sprawdzenie wykazało szybkie zużycie tylnych amortyzatorów mimo, że zakładałem je (nowe Bilsteiny) około 4 miesięcy temu a ich procent życia wyniósł niespełne 50% i daje się do odczuć gdyż dobywa się pukanie z tyłu i jest bardzo twardo. Tu pojawiają się moje pytania: Co mogło spowodować tak szybkie zużycie amortyzaotrów (czy miał na to wpływ, że jeździłem na wybitych przednich amortyzatorach i całą siłę tłumienia przejmowały tylne amortyzatory), czy może już mam słabe sprężyny tylne? Będę zamawiał amortyzatory z allegro i tu pytanie jakie wybrać, dodam, że Bilsteiny szybko się skończyły... może jakaś inna firma godna polecenia?
-
Brak zainteresowania autem?
Czyli instalacja IIgen. wchodzi w grę?
-
Brak zainteresowania autem?
Na pewno masz trochę racji i muszę się z tym zgodzić, że sprzedaż samochodu to loteria. OK spróbuje wystawić za 8000. Zobaczymy odzew jeśli w ogóle będzie ;)
-
Brak zainteresowania autem?
Tak już było. Sprawdziłem tylko czy instalacja jest kompletna. Okazało się, że wszystkie wiązki są do halogenów. Nie wiem co się z nimi stało czy zostały ukradzione czy był wymieniany zderzak... tego nie wiem. Ponawiam pytanie: Czy instalacja gazowa IIgen. da radę w tym samochodzie bez większych obaw o jego przyszłość? :)
-
Brak zainteresowania autem?
Monter, Zakład tłumaczył, że konieczna jest sekwencja bo wystrzał w tym silniku praktycznie gwarantowany co prowadzi do trwałego uszkodzenia przepływomierza. Na tym poprzestałem... Mówisz, że spokojnie mogę montować instalację II gen. ? A co do wypowiedzi typu "zjedź na 7500 i oddaj za 7000 zł" to są niepoważne. Pisałem wyraźnie, że nie chce się POZBYĆ tego samochodu rychło w czasie i "mieć spokój", a poprostu SPPRZEDAĆ, a jak sprzedawać to za rozsądne pieniądze. Nie zależy mi aż tak bardzo żeby tracić na takiej transakcji tysiące złotych. Jeżeli się nie sprzeda to może tak ma być. Wówczas wstawie IIgen. jeżeli upewnie się że nie zniszczy ona mojego silnika.
-
Brak zainteresowania autem?
Pewnie trzeba to interpretować, że elektryczne :) PS: też u mnie są a klientów brak ;)
-
Brak zainteresowania autem?
Compacty wykazują taką tendencję, że zawsze są tańsze od sedanów a tym bardziej od coupe. Więc trudno tak naprawde stawiać je w jednym rzędzie cenowym. Ja np nigdy nie kupiłbym compacta bo nie uznaje tej wersji nadwozia w BMW. Takie jest moje zdanie.
-
Brak zainteresowania autem?
Zgodnie z Waszymi poradami we wnętrzu trochę się zmieniło i fakt na dużo dużo lepiej :) pozbyłem się tych czerwonych dodatków i zdjęcia już zaktualizowałem dodatkowo niewielki opis.
-
Brak zainteresowania autem?
Chętnie oddam tą lotke (ze stopem) wzamian za zamaskowanie śladów na klapie :)
-
Brak zainteresowania autem?
Audi B4 2.0 nadaje się do taniego zgazowania w przeciwieństwie do mojego BMW...
-
Brak zainteresowania autem?
Ten czerwony pasek był związany ze skórzanym obszyciem kierownicy. Ostatnio już to wywaliłem i kierownica okazała w się w dobrej kondycji, a gałka zmiany biegów to już taka była ... to nie mofa fantazja :)
-
Brak zainteresowania autem?
Wcześniej w ogłoszeniu opisałem dokładnie wszystko co było związane z tym samochodem, dokładnie opisałem stan, historię auta, historię napraw i wiele innych ciekawych rzeczy, które sam chciałbym chętnie przeczytać o przyszłym samochodzie, ale cały czas wszystko to było prawdą bez przerysowywania. Efekt był taki sam. Dlategoteż pomyślałem, że może niewarto przereklamowywać samochód, a zdać się na zainteresowanie i jeżeli ktoś naprawdę będzie nim zainteresowany to wszystko opowiem telefonicznie. Taka metoda też nie zdaje egzaminu....
-
Brak zainteresowania autem?
Prokop, Ostatnio troche zainwestowałem w nie i przyznam szczerze, że części nie są najtańsze (wymieniałem amortyzatory i cena 270zł za sztukę trochę mnie zdruzgotała) i spalanie tego samochodu nie jest na super poziomie. Dowiadywałem się o instalację gazową do mojego BMW ale od razu odsyłano mnie do instalacji sekwencyjnych a wiadomo to znowu koszt ponad 3000 zł.
-
Brak zainteresowania autem?
W tym właśnie rzecz, że ja nie chcę się "pozbyć auta pilnie bo wyjeżdzam itp". Nie mam jakiejś większej presji, żeby go na siłę sprzedać, ale jednak wiem, że to jeszcze nie auto dla mnie i dlatego nie chce nikogo wpakować w koszty a jest właśnie jak kolega wyżej pisze... ludzie chyba boją się BMW bo myślą, że to są zajechane katy. Dzięki takiemu podejściu cierpią na tym ludzie tacy jak ja...
-
Brak zainteresowania autem?
Witam, Od jakiegoś czasu chcę sprzedać swoje BMW e36 318i m43. Według mnie i znajomych mechaników auto jest naprawdę w świetnej kondycji a mimo to jest problem ze sprzedażą tego samochodu. Sprzedaję bo ten samochód nie jest jeszcze dla mnie i chyba BMW jak na razie mnie przerasta, ale do rzeczy... Możecie powiedzieć mi w czym tkwi problem? Może cena jest zawyżona? Jednakże wyceniając auto odniosłem się do wartości jaką on stanowi według mnie, czy to źle? Co sądzicie o tym samochodzie i jaka powinna być cena, którą rozważyłby potencjalny przyszły użytkownik tego samochodu. Oto link do ogłoszenia: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7018060
-
M43 318i 1993 Blokujące się wspomaganie
Oki na pewno spróbuje, ale w jaki sposób go spuścić najprościej, bo można też zapowietrzyć układ prawda? Jeżeli możesz to tak po krótce napisz jak to najlepiej zrobić.
-
M43 318i 1993 Blokujące się wspomaganie
Słyszałem opinie, że lepsza jest regenerowana bo używka już może być rozszczelniona itp. Proszę ponownie o jakiś dobry warsztat w Gdańsku:)
-
M43 318i 1993 Blokujące się wspomaganie
Pukania właśnie nie czuć, natomiast czuć tylko opory w pewnych momentach, a przy dłuższej jeździe tylko w malutkim zakresie działa lekko wspomaganie natomiast ostrzejszy zakręt wymaga już włożenia większej siły w kręcenie kierownicą. Zatem jeśli to maglownica to sądzicie Panowie, że regeneracja jej to dobry pomysł. Bo znalazłem w internecie wiele firm zajmujących się tym. Czy kupno używanej będzie lepsze? PS. Może ktoś mi polecić dobry warsztat samochodowy w Gdańsku (sprawdzony) gdzie zdiagnozują mi dokładnie w czym leży problem? Byłbym wdzięczny.
-
M43 318i 1993 Blokujące się wspomaganie
Witam, Od niedawana mam problem ze wspomaganiem. Otóż kręcąc kierownicą wyczuwam pewne opory w niektórych momentach. Przy mocniejszym skręcie kierownica potrafi nie wrócić na swoje położenie. Pompy wspomagania nie słychać, żeby dawała jakieś niepokojące odgłosy, stan oleju poprawny, naciąg paska także. Problem zaczął się pewnego dnia po odpaleniu silnika i tak już zostało. Ewentualne sugestie mile widziane. Dzięki.
-
Co sądzicie o tych amortyzatorach?
http://moto.allegro.pl/item472909904_amortyzatory_bmw_e36_przednie_nowe_lewy.html Muszę wymienić je w moim aucie i znalazłem coś takiego na alledrogo.pl. Firmy przyznam się nie znam ale cena kusząca. Czy może jest to zwykła tandeta, na którą szkoda czasu i pieniędzy? PS. Mam e36 318i z 1993 roku z silnikiem m43. Pan pisze, że pasują one do samochodu z krótkim łącznikiem stabilizatora i tu moje pytanie czy ja takowy posiadam czy jest inny łącznik?
-
Konserwowanie podwozia na Zimę
pomaluj sobie Hameraid'em te elementy które są najbardziej narazone (blotniki, progi, etc.) poczekaj 4h i masz dobrą ochronę przeciwkorozyją. A te spraye to nic nie warte bo we wczesniejszym samochodzie pryskalem i ochrony brak.