Skocz do zawartości

Kamil1986

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kamil1986

  1. Tak jak piszecie postanowiłem go ściągnąć, ale pojawił się problem. Mianowicie oprócz śrub to tkwi tam bardzo dużo jakiegoś czarnego kleju (może to klej do szyb, może sylikon) i pewnie jakbym oderwał to by były niezłe placki więc chyba odpuszczę sobie na razie zdejmowanie, a szkoda, dzięki za porady.
  2. Tam jest tylko jedna cieniutka śruba więc można to dyskretnie zaślepić.
  3. Witam, od momentu kupna mojego BMW nurtuje mnie jedna rzecz. Mianowicie na klapie mam mały spojler i zastanawiam się czy go przypadkiem nie zdemontować. Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie jak widzicie BMW z takim spojlerem, bo mi wydaje się to rzecz zbędna i niekoniecznie poprawiająca estetykę auta. Proszę o Waszą opinie co z tym zrobić. Spojler wygląda tak jak ten z tej aukcji: http://www.allegro.pl/item425491692_spoiler_bmw_e36_abs_m3_spojler.html
  4. Zamknij drzwi.
  5. Kamil1986 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    trzeba auto podłączyć pod komputer, innej metody nie ma.
  6. Kamil1986 odpowiedział(a) na duhasz temat w E36
    jest 1.8 M40 i 1.8 M43 (produkowane od 93 roku). Silnik M43 ma szerszą pokrywę zaworów, ponadto łatwo je odróżnić spoglądając na przewody wysokiego napięcia i ich wyprowadzenie w M40 jeżeli się nie mylę aparat zapłonowy znajduje się w pobliżu rozrządu, natomiast w M43 jest odsunięty od silnika.
  7. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem m43 no i nie ma na co narzekać. Spalanie do zaakceptowania, dynamika jakaś tam jest :) Ale teraz jakbym miał znowu kupować e36 było by to na pewno jakieś R6. Czytałem to wiele razy na tym forum ale sam nie dowierzałem dopóki sam się o tym nie przekonałem, tak to jest :) Więc zastanów się dobrze jaki chcesz silnik, pozdrawiam.
  8. Kamil1986 odpowiedział(a) na Lustek temat w E46
    Lucadore ma absolutną rację. Ten wątek nie należy do techniki jazdy potencjalnego użytkownika. Tak poprostu jest lepiej dla kieszeni, silnika i bezpieczeństwa ("większa kontrola nad pojazdem").
  9. Kamil1986 odpowiedział(a) na Lustek temat w E46
    Według mnie jest wszystko ok ... bynajmniej u mnie jest podobnie. Ekonomizer jeśli wyczuje że jest "niepotrzebny" wychodzi poza skalę.
  10. Jak mu dzieci będą zaglądały przez szyby to będzie "260 na blacie" :)
  11. Świetna rada. Teraz wiadomo skąd na rynku tyle padła skoro sami forumowicze szczycący się godnym podejściem do swojej marki zalecają takie rozwiązania. Brawo:) Kolego od 46. Nie martw się ja kiedyś też miałem samochód w kiepskim stanie, włożyłem w niego kupę kasy i później byłem zadowolony bo przywróciłem go do stanu używalności i nawet lepiej. Pozdrawiam.
  12. Nie prawda. M43 wyprodukowano już w 93 roku jak pisano wyżej.
  13. A rozwiercić i zagwintować na nowo?
  14. Ja mam podobny problem w swoim BMW... słyszałem natomiast że istnieje jakaś miedziana uszczelka wałka rozrządu (talerzyk), którą należy wymienić i problem zniknie czy to prawda?
  15. Witam, Pewnego dnia przy podniesionym na warsztacie samochodzie zauważyłem, że most i całe zawieszenie jest silnie skorodowane. Nakrętki od śrub utrzymujących tuleje rozwarstwiają się. Ogólnie moje BMW jest w świetnym stanie, na karoserii nie widać żadnych ognisk tylko ten tył podwozia. Teraz moje pytanie, mianowicie czy coś z tym mam zacząć robić czy nie dotykać tego? Może spróbować oczyścić i czymś zakonserwować? Czy nie spowoduje to zniszczenia obudowy dydfra i wycieków oleju? Jeśli natomiast tak to jaki preparat panowie zalecacie? Dzięki za uwagę w tym poście.
  16. Dzięki:)
  17. Bo ja chciałbym się dowiedzieć czy pilot był jedynie w kluczyku czy nie, bo jeśli nie to na forum pojawiło się wiele razy strojenie pilota i jestem ciekaw czy pilot nadaje się do tego.
  18. Dzięki bardzo.
  19. Hmmm ktoś potrafi odpowiedzieć na te pytanie ?
  20. Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy fabryczne centralne zamki w BMW e36 były sterowane tylko z pilotów montowanych w samych kluczykach czy dołączali także piloty osobno. Chciałbym się tylko dowiedzieć w tym dziale na ten temat bo cały problem opisałem tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=86916
  21. Kamil1986 odpowiedział(a) na Kamil1986 temat w E34
    To nie ja kupiłem :) Moje BMW to e36
  22. Kamil1986 opublikował(a) temat w E34
    Witam, Brat posiada BMW e34 525 z 1995 roku. Jest to samochód po przejściach i co gorsza był jeszcze kiepsko naprawiony. Objawia się to tym, że przy prędkości od 80 km/h i wyżej czuć jak autem wozi od lewej do prawej co trzeba korygować kierownicą. Po podniesieniu maski widać że śruby w lewym kielichu nie są na swoich miejscach. I teraz moje pytanie: czy da się coś z tym zrobić? Można to jakoś naprostować aby chociaż trochę wyeliminować te niebezpieczne objawy? Dzięki.
  23. Kamil1986 odpowiedział(a) na kowalek temat w E36
    Ja także posiadam 318i w świetnym stanie i z całą odpowiedzialnością mogę polecić tę wersję silnikową. Na prawdę daje radę ale o lataniu bokami nic nie powiem bo nie próbowałem i raczej nie zamierzam bo mi jej szkoda :) PS. Szukaj silnika M43 (łańcuch rozrządu). Powodzenia!
  24. Upewnij się, czy na pewno impuls pochodzi z przewodu remote (często jest to przewód niebieski) służącego do załączania dodatkowego sprzętu audio lub anten automatycznych.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.