Treść opublikowana przez kaktooz
-
Szkoda że tak mało o e38
hah! Jaka wazelina teraz :D
-
Szkoda że tak mało o e38
To ja będę pobierał składki :D posada zajęta! :lol:
-
Olej... Raz jeszcze :)
W pełni rozumiem stronę trzymaną przez bastan'a. Nie rozumiem za to uniesień drugiej strony dyskusji... Bastan tu nawet nie chodzi ile dla nas znaczy 30 zł... Tylko chodzi o życiowe i trzeźwe podejście do wszelkich problemów. Po co dawać komuś jeśli można zrobić to samemu przy niewielkim nakładzie sił, a czasami czerpiąc z tego przyjemność? Nie chcę nikogo urazić, ale kolega który tak bardzo stoi za wymianą oleju w serwisie (bo inaczej nie przystoi), pisze w taki sposób, że nie zdziwiłbym się widząc go płacącego za zawiązanie butów w sklepie z obuwiem. :doh: Trochę umiaru w podejściu do sprawy pieniędzy, bo kase należy szanować. Ja powiem szczerze, że mnie nie za bardzo stać na BMW. Ale póki jestem młody to trzeba korzystać. Jak się ożenię i będę miał "małego fana Beemek", to prawdopodobnie kupi się Seicento (o zgrozo) i trzeba będzie sobie z tym radzić. Jestem fanem marki, nawet prace licencjacką pisałem na temat marki BMW. Chcę, więc mogę! A gdy siedzę w środku, jadąc przez miasto beemeczką, na którą prawie mnie nie stać, to naprawdę myślę o wieeelu rzeczach, ale nie o tym. :) A z resztą... co ja się będę produkował...
-
Szkoda że tak mało o e38
No widzicie... jak chcecie to możecie. :D Zaczynam dochodzić do wniosku, że ten topic jest bardzo potrzebny. Mam wrażenie, że właściciele e38 (poza gadułą Sebastem :D) są za leniwi żeby pisać o swoich autkach :D Trzebaby jakąś ankiete zrobić na ten temat :lol: Nie dajmy się stłamsić postami e34-kowiczów i e36-kowiczów ;) Let's fight for our rights! :D
-
Szkoda że tak mało o e38
;) Dobrze, że wywalczyłeś to ugeneralizowanie, bo by nas pominęli ;)
-
Szkoda że tak mało o e38
nevermind :wink: nie będziemy roztrząsać tematu :D
-
Szkoda że tak mało o e38
Tamta była 5,6 l :) To była beemka szkoleniowa, tylko do zasuwania po lostnisku... :wink: Podobny przykład to X5 z silnikiem 4,6l, a z tego co wiem to w sprzedaży są 4.4l, a ostatnio słyszałem też o 4.8is ;)
-
Szkoda że tak mało o e38
Chcesz powiedzieć, że będzie mułowaty? A jak się odnosi takie 730iLA do osiągów e34 525i 24v w manualu? Jeśli w miare podobnie to wystarczy, bo fanem rajdów ulicznych nie jestem. Tymbardziej, że Lang nie jest do wyścigów (chyba, że wersja 5,6 l.... jeździłem - polecam ;)), tylko do tzw. cruising'u :wink: Powoli i arystokratycznie przemieszczać się po mieście. To może być nawet ciekawa odmiana, bo dotychczas prezentowałem raczej agresywny styl jazdy. Krótko zestrojone biegi w tej mojej piątce i niski profil ogumienia, ciągle prowokowały. ;) No chyle czoła przed Twoją milusińską, bo jest naprawdę fajna :)
-
Szkoda że tak mało o e38
Do tej pory byłem aktywny raczej duchem niż słowem ;) Zobaczymy jak p. Artur z "Kliniki Samochodów" jest obeznany w temacie e38 ;) ...ale to jeszcze za jakiś czas, bo na razie tylko sprawy eksploatacyjne do wymiany, więc się nie popisze :)
-
Szkoda że tak mało o e38
Miło mi, że nie zostałem potraktowany jako spam :D Co do autka to będzie to 730iLA ... słyszałem, że pojemność, którą dysponuje Sebasta autko jest lepiej oceniana przez użytkowników (dynamiczniejszy przy podobnym zużyciu paliwa), ale po prostu mam możliwość kupna sprawdzonego egzemplarza. Nigdy nawet nie zarysowany, cacy serwisowany no i w ogóle mniamniuśny. Co do gg to już próbowałem nawiązać kontakt, ale pomimo dostępności nie odebrałeś mojego przekazu "S" :wink: Nie omieszkam na dniach odezwać się do Ciebie ze stosem pytań na PM lub GG ;)
-
Szkoda że tak mało o e38
Strasznie mi przykro, że tak niewiele można sobie poczytać o e38. Właśnie pożegnałem się z moim e34 i najprawdopodobniej jutro stanę się posiadaczem najładniejszej siódemki w wersji Lang. Przeczytałem chyba wszystkie archiwalne posty dotyczące e38 ;) Jak dostanę ją w swoje ręce to pewnie zasypie forum tysiącem pytań... :doh: Tutaj liczę na pomoc Sebasta, który jak widzę ma ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać :) W sumie to jeśli moderatorzy potraktują tego posta jako spam to zrozumiem. Pozdrawiam!
-
Śruby zabezpieczające ...
Ale za to cegły klasa! :wink:
-
Śruby zabezpieczające ...
.... a miał śrubki ? :wink: Być może, ale lepiej się dzięki temu śpi.
-
3.0 V8..kręci 1s zanim odpali...
W weekend być może stane się posiadaczem V8, to też podrzuce swoje "czasy" ;)
-
Śruby zabezpieczające ...
Dokładnie. W tym wypadku lepiej będzie jeśli wydasz pare złotych więcej, bo potem możesz się ostro zdziwić jak trzeba będzie odkręcać śrubkę metodą inwazyjną ;) Ja też kupiłem oryginalne śrubki w moim ulubionym sklepie na ul.Narbutta i poza trochę nieporęcznym systemem tego łącznika (pomiędzy kluczem a śrubą), to bez zastrzeżeń co do trwałości. :)
-
730 R6 rezerwa paliwa
Płonące tarcze :lol:
-
Znowu sie cos skopalo z obrotami!
Mam ten sam problem na zimnym silniku tylko że u mnie po odpuszczeniu raczej zgaśnie... Gdy są mrozy to przez pierwsze kilkaset metrów albo dłużej, muszę być bardzo delikatny (półsprzęgło). Problem ustępuje gdy delikatnie złapie temperaturę... Jelito czy mógłbyś laikowi (mnie) wytłumaczyć, gdzie ten silniczek krokowy się znajduje i jak się ewentualnie do niego dostać ? :oops: A co do WD40 to niestety odradzam w przypadku wszelkich prac wymagających smarowidełka. WD40 od jakiegoś czasu ma jakąś zubożoną mieszankę, co powoduje że wysycha i tworzy jeszcze większe tarcie. WD40 totalnie zatarł mi klamkę w autku... pomogły dopiero silikonowe preparaty smarujące.
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Cześć Maniacy! :wink: Mam na imię Grzesiek... Jestem posiadaczem e34 525i z '90r. (24v). Wcześniej posiadałem e28 518i. Zaczynam zauważać, że średni czasookres posiadania jednego modelu to u mnie jakieś 2-3 lata ;) Teraz zamierzam nabyć e38 3-litrową, ale nie wiem co z tego wyjdzie, bo kiepsko z funduszami :) Nie jestem specjalistą, więc w dziedzinie mechaniki nie wiele pomogę... jedynie mogę dzielić się własnymi doświadczeniami z posiadania beemek oraz ... czerpać wiedzę od Was :lol: pozdrawiam!