Skocz do zawartości

MpowerTata

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MpowerTata

  1. MpowerTata odpowiedział(a) na wilqkrk temat w X5 (G05)
    Mało wiesz o życiu, polskich "januszach" - nie da sie podrobić ??? Buacha cha cha - Wódkę podrabiają oryginalne butelki, zabezpieczenia, banderole - Papierosy podrabiają oryginalne banderole opakowania. - Oleje podrabiają oryginalne opakowania etykiety kody. - Proszki podrabiają do prania oryginalne opakowania - Pieniądze podrabiają złotówki, euro, dolary, lepsze niż oryginały :) Ale nie paliwa nie da sie podrobić bo PIS pilnuje a on przecież skończył z tym procederem, no tak pisiaki i wszystko w temacie. Apropo liczników dozowania na stacji benzynowej, poczytaj sobie ile było afer i nadal się spotyka, że masz bak 60 litrów dojeżdżasz na rezerwie i do baku tankujesz 65 litrów... Wszystko rozbija się o to jak kombinować, aby nie dać sie złapać. Rzadko, (albo w ogóle) patologiczne sytuacje spotyka się na firmowych stacjach bo tu renoma marki ma pierwszorzędne znaczenie. Na małych wiejskich stacjach... Nawet miejscowi często boją się tankować :) Nie zawsze nie chce uogólniać, ale tam gdzie można dodatkowo zarobić ekstra, to znajdzie się cwaniak co... zarobi.
  2. MpowerTata odpowiedział(a) na Duffy temat w F40
    Moja żona ma (W213 coupe) prawie 400 KM, przy normalnej spokojnej jeździe auto z dużą mocą i automatyczną skrzynią jest łagodne i potulne. Dlatego w weekendy ja je biorę, włączam przycisk "S" i jest.. szatan :twisted: , co by sie z czasem nie zamuliło od spokojnej jazdy żony :D
  3. Przerabiałem obszycie kierownicy skórą dość dogłębnie, moim zdaniem lepsza i tańsza będzie ta firma: https://maximonia.pl Z kierownicami potrafią zrobić wszystko https://maximonia.pl/metamorfozy-kierownic Jak byś chciał mieć szerszy wybór odnośnie polskich speców od kierownic to tu na forum masz to szerzej opisane: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345682&p=2661357#p2655448
  4. dokładnie jak ktoś przekroczy prędkość, podwójną czy inne normalne wykroczenia to można przymknąć oko, każdemu się zdarza, ale niektórzy swoją jazda zagrażają innym i takich powinno się eliminować.
  5. MpowerTata odpowiedział(a) na xxolekxx temat w X3 (F25)
    A wcześniej działało ?
  6. Ja zawsze przy wymianie oleju płukanka + ceramizer.
  7. Przebieg 162 000 km, a fotel kierowcy zmęczony jak by miał sporo ponad 200 tys. W starszych autach czy kupować czy nie to bardziej kwestia aktualnego stanu technicznego niż wyposażenia. Można kupić auto na wypasie ze wszystkimi bajerami, a jak zaniedbane to skarbonka bez dna.
  8. MpowerTata odpowiedział(a) na wilqkrk temat w X5 (G05)
    No to płacimy za import nie za jakość. Pod kątem trzymania jakości, norm atestów, certyfikatów, paliwa Orlen należą do czołówki europejskiej. Z jakością paliw na polskich stacjach to bardziej kwestia właściciela franczyzobiorcy czy kombinuje coś z jakością. Tutaj artykuł z listą czarnych stacji paliw z września 2020: https://www.motofakty.pl/artykul/jakosc-paliw-2020-na-tych-stacjach-lepiej-nie-tankowac-lista-stacji.html Tutaj macie oficjalną mapkę UOKIK z 2020 roku z kontrolowanych stacji: https://www.uokik.gov.pl/kontrola_jakosc_paliw_mapa.php
  9. MpowerTata odpowiedział(a) na adik92 temat w F30, F31, F34, F80
    Masz takie coś ? : Ale to już moim zdaniem zwykła M-pakiet ładniejsza - nowocześniejsza:
  10. W dzisiejszych czasach strach kupować drogi olej bo nie wiadomo co polski Janusz biznesu wlał do środka. Najlepsze oleje (jak nie podrabiane) to Motul https://www.oelberater.de/samochody
  11. Obszyć skórą kierownice to nie problem, ale obszyć kierownice ogrzewaną to już nie każdy umie dobrze zrobić. Zadzwoń sobie do firmy maximonia, jedni z lepszych fachowców w polsce od kierownic, doradzą ci co i jak dobrze i przede wszystkim bezpiecznie zrobić z ogrzewaną kierownicą.
  12. Dzisiejsze auta, to komputery na kołach. teraz aut nie będą kradli "złodzieje" tylko hakerzy :)
  13. MpowerTata odpowiedział(a) na adik92 temat w F30, F31, F34, F80
    A jak wygląda individual, czym się różni, bo pierwsze słyszę ???
  14. Wymiana oleju to konieczność, Ci co dbają to wymieniają olej w skrzyni co 50 tys. i dzięki temu jeżdżą bezawaryjnie 300-400 tys. Ci co nie wymieniają to już przy 200 tys zaczynają mieć szarpania, przeciągania biegów itd. Przy 250 tys, skrzynia do remontu.
  15. MpowerTata odpowiedział(a) na adik92 temat w F30, F31, F34, F80
    Są trzy różne modele kierownic - podstawowa - sport i M-Pakiet
  16. MpowerTata odpowiedział(a) na szuwarks temat w G20, G21, G80, G81
    rankomat.pl mubi.pl cuk.pl
  17. Tylko czy opłaca sie kombinować i przekładać xenony ??? Nie lepiej założyć dobrej jakości żarówki LED ??? Mniej roboty, więcej światła i lepszej jakości... Sam tak robiłem w dwóch autach i byłem bardzo zadowolony z efektu. Trzeba tylko kupić dobrej jakości firmowe żarówki LED, wtedy podział światła linia odcięcia jest idealna, i trwałość długa. Ja miałem, mam takie: https://pl.aliexpress.com/item/1005001620921323.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.697a5e0bApegcn&algo_pvid=f8176347-8f25-4660-a6c4-c63ebc92a39d&algo_expid=f8176347-8f25-4660-a6c4-c63ebc92a39d-0&btsid=0b0a187916047350183733967eedeb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
  18. MpowerTata odpowiedział(a) na delekkk temat w F20, F21
    Odnośnie tej firmy maximonia tutaj na forum masz ich przykładowe ceny: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345682&p=2663004#p2655448
  19. MpowerTata odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Święte słowa, fabryczne obszycie czy foteli czy kierownicy wcale nie jest takie idealne. Naprawdę dobry tapicer potrafi to zrobić - obszyć lepiej od fabryki. To tak jak z ASO niby OK, ale są specjalistyczne warsztaty "bez autoryzacji", które zrobią taniej i lepiej niż ASO. Dlatego jest forum i można na nim znaleźć porady, gdzie zrobić lepiej i taniej niż fabryka daje :)
  20. MpowerTata odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Same łopatki za 300 zł https://allegro.pl/oferta/bmw-f10-f11-lopatki-dzwignie-zmiany-biegow-idealne-9018134803
  21. MpowerTata odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    kompletna kierownica z łopatkami do F10 za 400 zł https://allegro.pl/oferta/kierownica-sportowa-z-lopatkami-biegow-bmw-f10-f11-9008064691
  22. MpowerTata odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Daj znać jak sprawdzisz czy pasuje. Sam jestem ciekaw czy taka przekładka kierownicy z G30 do F10 jest możliwa :) i czy wszystko będzie działało ???
  23. MpowerTata odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Byłem wczoraj w tej firmie Maximonia z Tomaszowa Mazowieckiego co to był spór powyżej z czego robią kierownice, karbon, nie karbon i robią "ze wszystkiego". Jak byłem u nich na miejscu, to wszystko mi pokazali, wyjaśnili (bardzo miła obsługa). Materiałów wykończeniowych mają mnóstwo, od zwykłej skóry, alkantary, poprzez elastyczny/miękki karbon, jak i kierownice zrobione z twardego włókna węglowego i lakierowane + mają cały katalog rożnych specjalistycznych rozwiązań i materiałów. Na miejscu pooglądałem co i jak robią, różne gotowe kierownice. Uzgodniłem co potrzebuję i zamówiłem już dla siebie. Fajnie, że mają do BMW kierownice na wymianę, to sie po prostu umówiłem, że jak będzie gotowa to podjadę na wymianę i na miejscu mi zamienią. Co do samych kierownic zrobionych z prawdziwego włókna węglowego "karbonu" i lakierowanych to może i fajnie to wygląda, ale takie kierownice nie są nazbyt wygodne i nie za dobrze to się trzyma. Są po prostu cholernie twarde i przez to niewygodne. Jak byłem w tej firmie maximonia to sobie brałem w ręce rożne które mieli i mogłem sprawdzić co i jak leży w dłoniach.
  24. MpowerTata odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Odwieczne dylematy kto co i jak - pojedziemy zobaczymy :)
  25. MpowerTata odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Rozmawiałem z nimi telefonicznie, na duży plus bo bardzo miło, fachowo, o wszystkim mi opowiedzieli, wyjaśnili (męczyłem ich ponad 20 minut). Skóra McLarenRacing to specjalny typ oryginalnej skóry samochodowej (w dużym uproszczeniu powierzchnia jak alcantara - taka aksamitna) dająca najlepszą przyczepność dłoni (lepsza niż alcantara) Ponoć fabrycznie stosowana tylko w superautach. Ten miękki karbon to też skóra powlekana powierzchniowo w odróżnieniu od zwykłego karbonu, tak obszyta kierownica jest miękka i przyjemna w dotyku jak fabryczna (a nadal wygląda jak karbon, na oko i w dotyku tez ma taką strukturę (na zdjęciach wygląda to spoko: https://www.maximonia.pl/carbon-look.html. Kierownice zrobione ze 100% włókna węglowego i lakierowane są twarde i śliskie jak blacha (przez to ponoć mniej wygodne). Ale temat karbonu pomijam bo to już chyba nie moja bajka. Teraz mnie zastanawia-kusi poprostu połączenie skóry perforowanej (takiej dziurkowanej) + skóry tej "aksamitnej" MaklarenRacing Na dniach będę jechał trasą Warszawa-Katowice to po drodze do nich podjadę i na miejscu zobaczę co i jak robią (sami mnie zapraszali bo na stanie mają zawsze jakieś gotowe kierownice dla klientów i można samemu zobaczyć różne, skóry, materiały itd.) No i rzeczywiście najlepsze rozwiązanie to podjechać do takiej firmy i zobaczyć co robią bo na stronie internetowej można wszystko napisać, przez telefon wszystko powiedzieć a w realu... Pojedziemy, zobaczymy, ocenimy te ich super kierownice :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.