Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
Mulf2 doposażenie i kodowanie
Tak, raczej da rade kablem USB, chociaż wymażony byłby ICOM A+B
-
Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
W pliku EDIABAS zamiast STD:OBD musi być REMOTE i wpisany adres IP icom'a. Oczywiście wcześniej pobierz sobie iTool Radar.
-
aktywny tempomat e60 kodowanie
Rozumiem Cie, chciales dodac VO i ustawic kat skretu. Nie zrozumialem. Prawdopodobnie tempomat za jakis czas przestanie dzialac, jesli nie zostanie ponownie skalibrowany, ale to nic pewnego.
-
aktywny tempomat e60 kodowanie
Zakładając, że wszystko zainstalowałeś poprawnie to pozostaje Ci kalibracja w ASO. Koszt 900 zł, nie zrobisz tego w domowych warunkach, gdyż potrzebne są specjalne lustra do jego ustawienia.
-
E60 520i LPG czy 520d
A ja bym brał 2.0d, moim zdaniem koszty i tak będą niższe. Tylko podstawa to wywalić DPF. 2.0i jest bez sensu. Po za tym nie jest powiedziane, że benzyna nie będzie sprawiać problemów. Dodatkowo gaz jest dość drogi, bo to wydatek ok. 2,5-3k pln a i tak zawsze są jakieś problemy, falowanie obrotów etc.. Wiadomo, każdy ma swoje widzi mi się, ale dieslem będzie się jeździć lepiej. Oczywiście wartunke to DPF out.
-
jak nowy w środku-duży przebig??
Hahah, nie bedziesz w stanie, niektórych rzeczy nie zrobisz zdalnie w momencie gdy masz pamięć tylko do odczytu. Skoro teraz tak twierdzisz, to jesteś strasznym ignorantem ;)
-
jak nowy w środku-duży przebig??
No a ja widzę, że akurat tutaj Twoja wiedza jest bardzo mała. Tak się składa, że w BMW nowszych jest pamięć, którą musisz wymienić fizycznie, aby skorygować przebieg. Nie zrobisz tego żadnym kabelkiem diagnostycznym i tak dalej. Jak zaczniesz i już czegoś się dowiesz na temat oprogramowania i diagnozy to będziesz wiedział o co mi chodzi. Nikt nie wstawi licznika do BMW od tak bez grubszej ingerencji, pewnie, że zmiana licnzika to nie problem, ale stały błąd zostanie w pamięci, którego nie usuniesz bez fizycznej ingerencji w licznik i inne sterowniki.
-
jak nowy w środku-duży przebig??
W większości masz trochę racji, jednak tutaj się nie zgodzę. Jak niby miałbyś wyjąć licznik w takim nowym BMW i jeździć bez żądnych błędów? Nie da rady. Przecież przebieg jest zapisany nie tylko w liczniku i tu jest cały myk. Taki motyw przechodzi w starszych autach, w których przebieg cofniesz zwykłym testerem ;)
-
icom a2 prosba o porade w zakupie
Kup sobie ICOM A2 w Chinach i dobrgo laptopa, a na nim zainstaluj sobie ISID na VMWARE Workstation. Wszystko na tym pięknie działa i wyjdzie Cię taniej :)
-
BMW 123D WWA WBAUK11080VJ97094
Mlodzik18 odpowiedział(a) na Szarlej temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażto zdanie zasługuje na jakąś nagrodę :mrgreen: :cool2:
-
jak nowy w środku-duży przebig??
No to jest wykonalne bez problemu. Szczerze powiedziawszy 65k km rocznie to nie jest dużo, jeżdżąc po Niemczech. To jest średnio godzina po Autobahnie. Są auta, które jeżdżą po 120k km rocznie. np tutaj wychodzi ponad 100k km rocznie: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-530d-xdrive-gran-turismo-g%C3%BCtersloh/188699477.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=803&scopeId=C&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C74%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67%2C70&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&negativeFeatures=EXPORT
-
jak nowy w środku-duży przebig??
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-dpf-klimaaut-geesthacht-bei-ha/188416574.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=839&scopeId=C&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C75%2C10%2C76%2C11%2C12%2C13%2C14%2C77%2C15%2C56%2C78%2C72&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT Nie ma co przesadzac, ze jak ma 500k km to juz musialbym miec wszystko powymieniane kilka razy. Wszystko zalezy w jakim czasie taki przebieg i gdzie zostal zrobiony.
-
Błąd po aktualizacji sterowników
Super, dobrze że sobie poradziłeś.
-
Błąd po aktualizacji sterowników
Dokladnie.
-
Błąd po aktualizacji sterowników
Ale czym, ista czy winkfp?
-
Błąd po aktualizacji sterowników
Przekoduj DSC najlepiej i zamknij samochód na jakiś czas, uśpij go, później powinno być ok. Napisz jeszcze jaki sterownik aktualizowałeś, czy był to VTG?
-
AUX in - Zniknęło?
Juz sobie poradzielem, ale dzieki za info :). Rozwiazanie podajesz oczywiscie prawidlowe.
-
AUX in - Zniknęło?
Mam pytanie, czy ktoś orientuje się jak uaktywnić AUX in w radiu Business CD w bmw E87? Fizycznie wszystko podłączone, a w radio wciskając MODE nie ma AUX, jest tylko radio i CD.
-
E90 e91 pre LCI Aktywacja Brake Force Display NCS Expert
Dodaj do VO $5AB i przekoduj CAS i FRM.
-
NCS ...nie udane kodowanie e60 ...
Problem leży w zbyt starym NCS'ie, używasz albo 3.0.8 albo 3.1.0 i wyposażenie jest nowsze niż program potrafi rozpoznać. Zainstaluj Standard Tools 2.12 i wtedy spróbuj, na pewno pomoże :)
-
E90 320d m-pakiet uszkodzona Janowiec WLKP WBAVC31050VC46171
Mlodzik18 odpowiedział(a) na dwade4 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZastanawia mnie dlaczego kierownica to nie m-pakiet, czy zle widze?
-
Blokada kierownicy, uszkodzony CAS??
Nie może uszkodzić CAS, wiem z autopsji, nie ma to nic wspólnego! W pierwszych rocznikach e90 wystepowały problemy z EVL, rozwiązaniem w większość przypadków była aktualizacja CASa, jeśli to nic nie dawało to wymiana kolumny kierowczniczej. Rzecz jest w tym, że w tej kolumnie jest plastikowy silniczek, który ją blokuje i to on zwykle jest przyczyną problemu (jeśli nie soft). Wystarczy kupić używkę kolumnę i go wymienić. Koszt nieduży, nawet jeśli używki będziesz musiał kupić dwie.
-
Blokada kierownicy, uszkodzony CAS??
No wystarczy zresetować CAS, przekodować go, ze stara kilumna też by to zadziałało. Jedz do kogos od BMW a nie do jakichś partaczy.
-
Blokada kierownicy, uszkodzony CAS??
To na 99% wystarczy przeprogramować CAS i wszystko wróci do normy.
-
Blokada kierownicy, uszkodzony CAS??
Który masz rocznik auta? Nowa kolumna, po co? Co Ty masz za mechaników? Nie możliwe, aby kolumna popsuła moduł CAS. W twoim przpadku wystarczyło albo przeprogramować CAS (15 minut z kablem DCAN lub ICOMem), lub kupić używaną kolumnę i wymienić sam silniczke, który odpowiada za blokowanie. Rozumiem, że mechaników masz od wszystkiego? Już nieźle kasy wywaliłeś w błoto!