Treść opublikowana przez fylype46
-
[320d] Śruby do felg
Cześć, ostatnio kupiłem nowe felgi na lato ale mam taki problem ze śrubami, że mocno je widać jak wystają z felgi? Zastanawia mnie czy tak musi być czy może musiałbym kupić jakieś inne śruby? Na mojej ori feldze nie ma takiego efektu. Może po prostu ta nowa felga mnie mniejsze wgłębienie na śruby? Czytałem jakiś wątek na forum, że wszystkie e46 miały takie same śruby więc musiały te felgi tak samo wyglądać u kogoś innego? http://serwer89.usermd.net/bmw/nowe_felgi.png
-
pół osie 320d a 320i
Mi majster zamontował pół oś do 320d polift od 320i z tego co pamiętam. Pasowała ale chyba była grubsza.
-
BMW E46 320D 2.0 150km - falujące obroty i wysokie spalanie
Też miałem na początku problemy ze zbyt wysokim spalaniem. Wymieniłem termostat bo nie dogrzewał i miałem jeszcze błąd sondy lambda i ją też wymieniłem. Teraz przy jeździe po Poznaniu właśnie odcinki koło 5km mam spalanie około 8.2.
-
E46 320d Falowanie obrotów
Po wymianie od razu przestało falować czy po jakimś czasie dopiero?
-
BMW E46 320D 2.0 150km - falujące obroty i wysokie spalanie
Udało mi się w końcu nagrać moment gdy zaczyna mi falować po włączeniu nawiewu:
-
[320d] Problem z odpalaniem i komunikacją ze sterownikiem
Teraz była dobra pogoda na wyciągnięcie wniosków z wymiany tego przekaźnika DDE niebieskiego. Przez tydzień auto stało przy -10 i bez problemu odpaliło mi rano :). Bardzo możliwe, że niepotrzebnie wymieniałem pierwszy sterownik i żałuję, że nie wymieniłem tego przekaźnika na samym początku, ponieważ ewidentnie po jego wymianie nie miałem już problemów z komunikacją, ze sterownikiem silnika i odpalaniem.
-
320d 150km wymiana wtryskiwacza
Popieram Twoje podejście i myślę, że nie po to robi się wymianę czy regenerację wtrysku aby nie zamontować tego w optymalny sposób. Z doświadczenia wiem, że trudno znaleźć mechanika co i zna się dobrze na naprawie bądź wymianie części ale też rozumie, że po wymianie niektórych trzeba czasem coś dodatkowo ustawić przy pomocy komputera ewentualnie odłączyć akumulator by niektóre ustawienia się zresetowały.
-
320d 150km wymiana wtryskiwacza
Spójrz sobie na ten film Trafiłem na niego przypadkiem ale widać jak można samemu kody ima w inpie ustawić.
-
320d M47N Dusi się na jałowym, brak dawki paliwa
Czyli rozumiem masz bardzo pozytywne wrażenia z warsztatu, który dokonał regeneracji oraz z zachowania auta po regeneracji. Fajnie by było jakbyś wrzucił zrzut z inpy jak zachowują się teraz wtryskiwacze :)
-
320d M47N Dusi się na jałowym, brak dawki paliwa
Jak możesz zdaj relacje jakie wrażenia po regeneracji.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Dzięki za opinię. Jest to temat który z pewnością chciałbym zrobić w niedalekiej przyszłości. Jak widziałem na filmach na yt to naprawdę jest cicho i bez wstrząsów.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Bardzo ciekawie to brzmi. Zastanawiam się czy samemu dałbym radę to założyć bo nie mam dużego doświadczenia z dłubaniem przy aucie. Potrzebna jest lutownica albo inne narzędzia oprócz kluczy i śrubokręta?
-
320d M47N sprzęgło, dwumasa poszlo?
Generalnie to mam luz i ciężko trafić w 1 albo 3 jak się nie ma wyczute. Ale z 5b wraca na środek. W zimne dni czuć, że chodzi wszystko ciężej i z dość mocnym oporem wchodzi wsteczny. Na szczęście tylko raz albo dwa zamiast 1 weszło R ale szybko to zauważyłem :P po ruszeniu.
-
320d M47N sprzęgło, dwumasa poszlo?
Dzięki, powiedz mi tylko jeszcze proszę czy ten zestaw nadaje się do skrzyni 6b też? Czy tylko do 5b jak nazwa wskazuje?
-
320d M47N sprzęgło, dwumasa poszlo?
Wiesz może jak to się fachowo nazywa, żebym to mógł kupić w aso albo w sklepie internetowym?
-
320d M47N sprzęgło, dwumasa poszlo?
Wybieraka skrzyni po to aby drążek nie był taki luźny? Zestaw naprawczy 5b to tylko jak ma skrzynia 5b czy do 6b też? Też mam w niedalekiej przyszłości zamiar zrobić dwumas i dodatkowe rzeczy przy okazji a własnie słyszałem, że można przy okazji zrobić naprawę by drążek tak nie latał.
-
BMW e46 320d brak mocy
Mi kolega po wymianie przepływomierza w polifcie 2.0d kasował adaptację disem. Ciekawe czy w impie też jest taka opcja, osobiście nie rzuciła mi się w oczy? Plan B to ściągnięcie klemy i wtedy też są kasowane adaptacje ale nie pamiętam jak długo musi być odłączona. Było o tym w jednym z wątków o przepływomierzach, który opisywał różne wersje przepływek: do przedlilfta i polifta.
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Jeżdziłeś z długo z takim niedziałającym? Czy miałeś jakieś negatywne odczucia związane z tym?
-
Lampy Angielskie, a Europejskie - przeróbka ?
Naklejka może nie być jednoznaczna bo tam jak pamiętam są jeszcze dodatkowo strzałki oznaczające do którego ruchu są przystosowane lampy dlatego jednoznacznym testem jest jak świeci lampa. Jeżeli nie przeszła diagnozy to nie ma co się pocieszać naklejką z homologacją np. na Luksemburg. Należy się pogodzić, że trzeba kupić na ruch prawostronny.
-
Lampy Angielskie, a Europejskie - przeróbka ?
Ja miałem dla odmiany prawą lampę anglika i trochę się naszukałem informacji co z tym zrobić. Na lampie jest naklejka, która mówi o homologacji na jaki jest kraj. Znalazłem gdzieś w necie tabelkę z oznaczeniami do tego. Miałem żółtą naklejkę jakby co i takich unikałem jak kupiłem używaną z allegro. Trochę się jej naszukałem ale w końcu znalazłem. Łatwym sposobem nie przerobisz lampy, dzwoniłem do paru zakładów. Problem też dostać jedną lampę bo często są sprzedawane parami i często też piszą na aukcji, że jest europejska a tak naprawdę jest angielska. Angielskie są za około 100 zeta, ja kupiłem za 300 i używaną ori i to była dobra cena. Jeździ się o wiele lepiej.
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Czy mógłby ktoś potwierdzić, że rzeczywiście podgrzewacze pasują z nowszych modeli np. e90 pasują do e46 M47N? Zastanawiam się czy lepiej jeździć z odłączonym czy z takim, który powoduje falowanie obrotów gdy silnik jest zimny? Na razie jeżdżę z odłączonym ale widać, że dość długo się rozgrzewa auto gdy jest koło 2 stopni na dworze.
-
[E46 330D]Uszczelka pod glowica 330d
U mnie te kontrolki świeciły się i tem. na maksa leciała gdy nie było komunikacji ze sterownikiem silnika.
-
BMW E46 320D 2.0 150km - falujące obroty i wysokie spalanie
Czyli nadal tak jeździsz? Miałem takie same objawy i go w końcu odłączyłem i jeżdżę z odłączony bo mnie te falowanie obrotów mocno denerwowało podczas jeżdżenia po mieście zimą. Czytałem rożne tematy i przeszukałem trochę neta ale nie mogłem, znaleźć żadnego zakładu, który to oficjalnie naprawia. Kupiłem nawet używany podgrzewacz i chciałbym go sprawdzić tylko czy da się go sprawdzić bez montowania go w aucie?
-
Jakie zaślepki do kolektora 320d
Ja kupiłem z allegro i jak zadzwoniłem to były dwie wielkości dostępne z tego co pamiętam dla rocznika 2004.
-
Ogrzewanie tylnej szyby 320d m47n
Też mnie ciekawi ten temat, ponieważ pamiętam, że rok temu jak używałem podgrzewania to działało nierówno. Dodatkowo w touringu mam antenę w bocznej tylnej szybie i gdy włączyłem podgrzewanie i radio to od razu był gorszy odbiór. Masz tak samo może z tą anteną i radiem?