Treść opublikowana przez Ernet
-
E87 dodanie USB
Tylko u mnie nie ma gniazda USB :mad2:
-
E87 dodanie USB
Też chetnie chciałbym wiedzieć, jak to zrobiłeś .Może podzielisz się z innymi tą wiedzą.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Poszukaj na opieoils.co.uk. Oni tam maja dobre ceny i zawsze cos znajdziesz Bez kryptoreklamy...ale może być taniej, niż tu ? https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-01-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~601-FOEBMW-0-0-83212405947.aspx
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
Panownie. Wklejcie tu zdjęcia wyświetlacza waszego samochodu - poziomu oleju, to może wyjaśni się jeszcze więcej. W moim, dziś po wymianie - wlałem prawie 4 l ( wiem,ze powinienem 4.30 litra, ale nie chciałem przelać aby pokazywało mi MAX ) wygląda to tak : Poniżej na zdjęciu poziom z wyświetlacza między zegarami. Czy jest to połowa stanu ? Jest to odpowiednik poziomu na zdjęciu 2 ? Zdjęcie z wyświetlacza. Czy zakres tych wszystkich podświetlonych kresek oznacza " Minimum " ?! Pokażcie ,jak jest u Was i jakie jest Wasze zdanie ? EDIT: dzis przy dodatniej temperaturze silnik pracowal na wolnych obrotach ponad 5 minut i na obydwu skalach pokazało się o jedną przedziałkę wyżej, ( więcej ) niż wczoraj ( na zamieszczonych zdjęciach wyżej ). Czy pod wpływem temperatury olej może się "rozszerzać " czyli powiększyć swoją objętość ?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Rozumiem,że wiesz,że ten olej nie ma specyfikacji LL-01 ? A takiego chyba szukałeś ?
-
wymiana filtra powietrza w N57
W zyciu o takim przypadku nie słyszałem. Rozumiem,że filtr jest poprawnie dobrany. Jakiej firmy ?
-
Ciśnienie w oponach
Teraz to albo cofnij zakup i kup zwykle albo dokup na przod rft. Dziwi mnie fakt ze nie zasiagles wiedzy o zakupie run flatow do zwyklych opon, te opony roznia sie znaczaca konstrukcyjnie, auto bedzie ci plywac, bedzie zachowywalo sie nie stabilnie. Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą, który cytuje najbardziej obiegową i wręcz już legendarną opinię o zachowaniu się auta po przejściu z RFT na opony "zwykłe" . Ale już okreslenie"..bedzie zachowywalo sie nie stabilnie." jest dużym nadużyciem IMO.Ja zamieniłem około 4 miesięcy temu i nic takiego nie zauważyłem. Owszem, auto na RFT zachowuje się może trochę bardziej precyzyjnie, ale tylko trochę. Komfort jeżdżenia jest o wiele większy na "normalnych". Ale to moja opinia...
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Jasne, dzięki.
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Dokładnie :-) A tak z ciekawości... czy Twoim/Waszym zdaniem mogę mieć te moduł podłączony na stałe ? Czasami, gdzieś w trasie, może być potrzeba sprawdzenia parametrów silnika.
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Dzięki. Przypomniało sie :norty: mi,że mam EBD ( chyba tak to się nazywa ), to po jeździe podłączę i tam sprawdzę.
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
A w jaki sposób ? ( to pytanie usprawiedliwia chyba mój podpis poniżej :-)
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Sprawdzę tę pierwszą opcję.* Niestety nie jestem tego sprawdzić ( temp. silnika ) . Wiadomo dlaczego-brak informacji przy zegarach na ten temat :evil:
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Panowie. Jak na prawdę - jak długo funkcja REST działa. U mnie, na rozgrzanym ( i wyłączonym oczywiście silniku ) ciepła wystarcza na max 3 mninuty :mad2: . Jeśli u Was podobnie, to dla mnie ta funkcja jest bezużyteczna, bo ... -hipotetycznie-na zewnątrz (-) 10 C, włączam REST, idę do sklepu po zakupy, wracam po 30 min , a w samochodzie już zimno. Ale.. no własnie, czy ta funkcja REST sama się wyłączy, jak "wyczuje", że już dmucha zimnym powietrzem ?!
-
Dodanie Bluetooth i USB do Buisness CD
Może inaczej... czy da się zamontować ( mam w podłokietniku ) gniazdo USB zamiast AUX ?
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Ja bym wlał 5-W30.Przy benzynie LL-01. Ale to tylko moje zdanie.
-
wymiana rozrządu w bmw 1 E87 116i
napiszę szczerze, że też chciałbym poznać szczegółową odpowiedź. Z tego, co czytałem to rozrząd firmy LUK jest bardzo dobrej jakości.
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
A jakie jeszcze ma funkcje ?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Wałkuję ten temat od tygodnia. Wnioski: 1. Benzyna - LL-01 1.Diesel z DPF- LL-04 ( bez DPF nawet z Turbiną lepszy LL-01 ). LL-01 jest "zdrowszy" dla silnika.
-
Olej do skrzyni biegów. Bmw e 87 116i
Przy tym wieku auta ( mam podobne ), to tak, jakby szukać w ksiązkach od historii :D W moich dokumentach nie ma podane ,jak olej "wyszedł" z fabryki, a także chętnie chciałbym znać odpowiedź na to pytanie.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Dobieranie oleju na stronach producentów olejów jest ogólnikowe dlatego nie sugeruj się tym co jest na pierwszym miejscu. Do silnika N46 polecane są oleje lekko bieżne dlatego proponuje 5w30 lub 0w30 z specyfikacją LL01 Dokładnie tak. Ja właśnie wymieniam na https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-01-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~601-FOEBMW-0-0-83212405947.aspx Też jeździłem długo na Motulu LL-04 ( bo nie wiedziałem o istnieniu parametru LL-01/LL-04 ). Dopiero wiedza zdobywana na tym forum oraz w necie uświadomiła mi,że dla "benzyny" LL-01 jest jak najbardziej właściwy.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Tej wiedzy zawartej w dwóch zdaniach mi brakowało :(
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Mam konkretne pytanie: czy przejście z LL-04 ( który stosował poprzedni właściciel ) na LL-01 jest bezpieczne dla silnika ? Mniejsza o markę oleju.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Niesamowite... już zapomniałem o Twoim poście i przez 2 dni szukałem dalej. I po tych cieżkich :mad2: godzinach ostatecznie wybrałem ten.... z Twojego linku wyżej :D :D :D Ech, a mogłem ten czas poszukiwań spędzić inaczej :mad2: :D
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Yes Sir ! :D
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
@Rivasi Bardzo cenna wiedza :cool2: . Dziękuję (-emy)