Treść opublikowana przez Masta5690
-
F32 435ix M-Pakiet, Blue, Supersprint KW V2 nowe fotki/film
Witam. Moja przygoda z BMW zaczęła się właśnie od tego auta. Wcześniej jeździłem Volvo C70 II T5 i teraz padło na coś bardziej sportowego :D Trochę też rozważałem nad RS5 i M3 ale wygrał tu rozsądek, bo auto mam tylko jedno i jeżdżenie do spożywczaka M3 lub Rs5 mija sie trochę z celem, no i koszta utrzymania nie są małe. Auto mam już od 3 miesięcy. Wyposażenie z grubsza jest takie 521 Czujnik deszczu z automatyczna kontrola 534 Klimatyzacja automatyczna 544 Regulator predkosci z funkcja hamowania 563 Pakiet dodatkowego oswietlenia 2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów 3AG Kamera cofania 431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie 494 Ogrzewanie foteli przednich 676 Zestaw głośników HiFi 6AM Real Time Traffic Information 481 Sportowe fotele 508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu 710 Kierownica sportowa M, skórzana 715 Pakiet aerodynamiczny M 609 System nawigacyjny Professional 6WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie Wydech supersprint :D Przyciemnione wszystkie szyby oprócz przedniej. itd. Brakuje mu trochę do mojego ideału, ale wolałem auto z mocniejszym silnikiem niż mocno wyposażone 4 cylindrowe. Więc tak. Po jakimś czasie od zakupu auta, sprzedałem oryginalne koła, a były to 18stki, pomalowane na czarny połysk. http://images77.fotosik.pl/676/2971c4c06e76cc5dmed.jpg Auto stało na zimowych a ja czekałem na felgi aż przylecą z USA. Po 3 tygodniach oczekiwań przyszła ''paczuszka'' :D Felgi 20 cali, 9 cali przód i 10 cali tył. Opony 235/35 i 275/30 http://images76.fotosik.pl/676/d1613712523c5114med.jpg Po założeniu felg i nowych opon auto wyglądało tak. Ładnie.... ale wysokooo! http://images75.fotosik.pl/675/8fca825c3c4423e8med.jpg Po 2 tygodniach padłą decyzja o zakupie gwintowanego zawieszenia. Po 3/4 tygodniach jest i gwint :D KW V2 http://images77.fotosik.pl/676/fa68152ec704363emed.jpg Tego samego dnia z kumplami ogarnialiśmy temat. Jak to dobrze mieć kumpli co już to robili nie jeden raz :P http://images77.fotosik.pl/676/21146571063760d3med.jpg I finalnie już auto prezentuje się tak. (Czarna X6 szwagra a Biała M3 dziewczyny brata) http://images78.fotosik.pl/676/43f875f151640ae0med.jpg http://images78.fotosik.pl/676/c40f58258b9ee5e7med.jpg http://images78.fotosik.pl/676/1eb59fdff5349e84med.jpg http://images75.fotosik.pl/675/fdc105594a61a760med.jpg http://images76.fotosik.pl/676/aea9805d8e39d21fmed.jpg Fotki robione telefonem, sory za to. Jakoś nie mam czasu na zrobienie fotek porządnym aparatem. Teraz jestem w pełni szczęśliwy. Odchodząc od auta zawsze mi się ''gęba'' uśmiecha :) Po zmianie zawieszenie trzymanie auta na drodze jest lepsze no i prowadzenie o mega fajniejsze. W przyszłości chcę kupić jeszcze przednią lotkę i tylny dyfuzor. Chcę też wymienić nagłośnienie na coś mocniejszego. Na następny rok podkręcam auto coś w okolice 380km i 500nm I marzą mi się te niebieskie zaciski M performance :8) pozdrawiam! Edit. Nowe fotki i film Supersprinta. http://images77.fotosik.pl/755/313dfaf9ade3f545gen.jpg http://images76.fotosik.pl/755/ea467e9a816f140bgen.jpg Nagrywane kamerą GoPro. Przydał by się lepszy mikrofon... :P https://youtu.be/Of8h-99eosM
-
Nowe zawieszenie i wysoko świecące światła
Światła już ustawione. Zrobiłem to sam w garażu. Nic skomplikowanego. Obniżyłem dobre 4 cm :P (tak wychodziło z wyliczeń) I nie jest to ta śrubka z lewej strony tylko ta po środku lampy( do regulacji góra/dół), mowa tu o lampie ksenonowej. Na jakiś czas niech tak będzie, już chociaż nie oślepiam innych, a przy okazji ustawię przy użyciu odpowiedniego sprzętu.
-
przekładnia kierownicza wymiana/regeneracja
Ok. Dzięki. Sprawdzę też na zapalonym. Pozdro
-
Nowe zawieszenie i wysoko świecące światła
Wielkie dzięki. Mam nadzieje że to pomoże. Będę musiał podjechać na stacje kontroli pojazdów lub jakiś warsztat, bo w ASO to zedrą pewnie grubą kasę.
-
Nowe zawieszenie i wysoko świecące światła
Wiesz które to dokładnie śruby ?
-
Nowe zawieszenie i wysoko świecące światła
Witam. Tak jak w temacie. Nie dawno zmieniłem zawieszenie na KW v2 i dzisiaj w nocy zauważyłem że coś za wysoko świecą mi światła. Sprawdziłem w garażu i po przekręceniu pokrętła z pozycyjnych na światła mijania widać jak lampy/światło, się podnoszą. Pewnie po obniżeniu auta, poziomowanie lamp zgłupiało? Jak to ugryźć ? Gdzie znajdują się te czujniki?
-
przekładnia kierownicza wymiana/regeneracja
Witam. Chciałem się zapytać czy jak kręce kierownicą gdy auto jest wyłączone i słychać lekkie stukanie pod maską, (tak jak by był lekki luz na wałku) oznacza to że coś jest nie tak ?
-
System HiFi Alpine - opinie, montaz
Mógł byś coś więcej napisać. Ile cię kosztował ten zestaw Gladen i wzmacniacz? Mam obecnie system HIFI i brakuje mu trochę... Osobiście lubie dobrą dynamikę, ''miękkim' basem też nie pogardzę :8) Ja pozwolę sobie napisać.... :mrgreen: Gladen one 201 extreme (cały przód) - ok 2500 zł Gladen one 100 (tył) - 570 zł Wzmacniacz Focala 4.350 - ok. 1400 zł Są to ceny allegrowo, katalogowo. Generalnie ok. 4600 zł :8) + montaż :wink: :8) Dzięki :wink: Ja się zastanawiam nad kupnem pakietu Gladen FD75c4 + Gladen One 201 wyjdzie mi jakieś 3 stówki taniej niż jak bym kupował osobno. Co Wy na to?? Dobrze to zagra? Nie chcę też utopić nie wiadomo ile kasy. Wejdzie nowy wzmacniacz w miejsce starego? Da radę to samemu ogarnąć? Mam namyśli czy nie trzeba kłaść nowych kabli?
-
System HiFi Alpine - opinie, montaz
Mógł byś coś więcej napisać. Ile cię kosztował ten zestaw Gladen i wzmacniacz? Mam obecnie system HIFI i brakuje mu trochę... Osobiście lubie dobrą dynamikę, ''miękkim' basem też nie pogardzę :8)
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
a dało by rade takie coś zrobić w mojej 4rce?
-
BMW GC 430i black
Ja bez zastanowienia, nowe auto okleił bym folią bezbarwną, a już na pewno przód! Te ceramiki itp. nie uchronią lakieru od rys, a tym bardziej od kamieni którymi auto często obrywa.
-
Spojler przedni M Performance w praktyce
Pewnie to ten klej. https://www.getbmwparts.com/partlocator/index.cfm?action=MorePartInfo&PartID=1294079&siteid=214672&catalogid=4462 Też go widziałem w instrukcji montażu BMW, właśnie tej lotki z przodu.
-
Spojler przedni M Performance w praktyce
Myślisz że da się ten klej u nich zamówić??
-
Po jazdach i3 / i8
I8 przy audi R8 wygląda jak zabawka. Ty chyba na żywo nie widziałeś Audi R8
-
Spojler przedni M Performance w praktyce
Ale ta na zdjęciu to jest jedna całość, to nie jest dzielone, a po drugie jak popatrzysz na google to ludzie właśnie w tych miejscach dają taśmę dwustronną. Ty pewnie tego nie zrobiłeś?
-
Spojler przedni M Performance w praktyce
http://static.schmiedmann.dk/ProductPictures/image_163271_big.jpg O tym mówicie, że może się oderwać ?? Czy o małych lotkach?
-
Spojler przedni M Performance w praktyce
Ja do swojej może na dniach kupię. Nie będzie to oryginalna BMW, bo dla mnie była by to głupotą utopić tyle kasy, ale będzie to ten sam wzór i też karbon. Wie ktoś z was jak go się montuje? Koleś mi pisał że pasuje w oryginalne śruby, ale w katalogu BMW pokazany jest też jakiś klej/silikon :roll:
-
Dywaniki M performance
Dwie różne opinie. :wink: Za welurem przemawia to że wciąga wodę i nie robi się mokro i ślisko, ale za to trzeba go porządnie odkurzać, żeby pozbyć się piasku, tym bardziej że muszę kupić kolor czarny. Więc zanik kupię, będę musiał sam obadać i wtedy podjąć decyzję.
-
Dywaniki M performance
witam. Chciałem się zorientować czy ktoś może kupił dywaniki do swojego auta M Performance? Jak to wygląda na żywo i z jakiego materiału jest to zrobione? Lub możne ktoś ma porównanie do oryginalnych(welur?) http://www.leebmann24.de/bmw-m-performance-fussmatten-vorne-4er-f32-f33-f36-f82-m4.html Zna ktoś niemiecki? To jest cena za przednie dwie maty? Może ktoś zna podobną stronę tylko żeby chociaż była po angielsku.
-
Felgi 20 cali wz 356 od f10 w e60
Nikt tutaj nie jest raczej czarodziejem. Ciężko jest to określić. No chyba że ktoś już ma takie felgi na takim samym aucie. Polecam poszukać w google, bo często można z najść identyczne auto z takimi samymi felgami. Polecam kalkulator, pokaże on jak zachowa się opona/felga w porównaniu do poprzedniej. http://www.willtheyfit.com/
-
[e46 coupe] felgi 19" 4x8,5 jakie opony
Tutaj sobie oblicz, żebyś nie miał przekłamania na liczniku. http://www.1010tires.com/Tools/Tire-Size-Calculator U mnie na oryginalnych felgach 8 i 8.5 cal były nałożone opony 225/45/18 i 255/40/18. Jak chcesz niższy profil to musisz sobie policzyć, na tym lub innym kalkulatorze. Co do opon, to jak masz napęd na tył, to raczej nie gra to tak ważnej roli jak w autach z xdrive. Ale już na pewno musisz mieć takie same opony na jednej osi.
-
[e46] jakie wymiary opon na felge 18 8.5
Polecam kalkulatory do obliczenia, jest tego pełno na internecie. Wszystkie 4ry mają 8.5 cala?
-
Felgi 19 cali i krawężniki
Ja kupiłem moje auto z zimowymi felgami/oponami 17 cala. Jak dla mnie 17 cala to mało. Minimum 18 cali, żeby to jakoś wyglądało. A propo pokonywania krawężników. To za głowę się złapałem że wy musicie wjeżdżać na krawężniki, a żeby auto zaparkować :shock: to już tak ciężko jest wyjechać tyłem? Od takiego najeżdżania rozwalacie zbieżność, zawieszenie, opony/felgi.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Potrzebuje pomocy. Już dużo się tego oczytałem i już zgłupiałem. Moje auto to 435ixdrive Zamówiłem nowe felgi na lato. 20 cali przód 9" i tył 10" Jakie mam kupić opony a żeby xdrive nie skończył swojego żywota? Z moich obliczeń wychodzi ze 225/35 i 265/30 mają te same odchylenie względem oryginalnych, czyli 0.9% Chciał bym dać 235 i 275, ale to chyba nie współgra? Na tabliczce w aucie pisze ze 20 cali powinno mieć 225/35 i 255/30
-
Czas na poprawę wyglądu mojej 435i. Felgi itp.
Ostatnio przymierzyłem felgi kumpla. On ma je na M3 e46 . Felgi to 20 cali : przód 9'' 245 30 ET 40 i tył 10.5'' 275 30 ET 35. Wyglądało to super :D Tylko tylna fela za bardzo wystawał, jakieś 1.8cm :P Więc rozwiało mi to moje problemy i nie przespane noce. I już na 90% będą felgi Niche Essen http://www.nicheroadwheels.com/20x10-w-13001.htm 9'' 235/35/20 ET35 10'' 275/30/20 ET40 Czekam teraz na telefon od sprzedawcy, kiedy będą mieli dostawę itp.