Skocz do zawartości

rkmi09

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rkmi09

  1. Myślę że 25d może być niezłym kompromisem (6.3 s do 100 km/h) dla miłośników diesla. Wcześniej miałem X1 23d i ten silnik dawał radę. Szkoda tylko, że nie przewidują AWD do tej wersji silnikowej.
  2. Silnik 25d ma w F31 i F36 224 KM a w X5 231 KM
  3. Też miałem trochę dość diesla a miałem x1 23d 204 km więc nie było źle, ale do 330i nie ma porównania. X1 miał moment obr. 400 nm ale w wąskim zakresie obrotów. W benzynie moment 350 nm jest od 1450 do 4800 obr. X1 spalał mi śr. 8.6l/100 a obecne 330i po 6000 km wychodzi 9.5l/100 przy podobnym stylu jazdy.
  4. Ponieważ byłem zdecydowany na AWD dylemat miałem mniejszy bo w m-pakiecie dają standardowe zawieszenie. Decydując się na F31 ze względu na rodzinę 2+2 chciałem połączyć dwie sprzeczności. Na codzień gdy jadę sam mieć fun z jazdy(tryb sport albo sport plus), a z rodziną gdy jadę na wakacje mieć wygodę (tryb comfort). I takie możliwości daje adaptacyjne zawieszenie M. Efekt na prawdę pozytywnie mnie zaskoczył i polecam. Nie miałem dylematu co do trwałości i kosztów napraw ponieważ nie zakładam większego przebiegu niż 100 tys. km do zmiany auta. Polecam także adaptacyjne led-y, sportowy automat i HK, Navi pro też super szczególnie z RTTI (parę razy się przydało). Haed-up i adaptacyjny tempomat też fajne, ale stwierdziłem po 6 miesiącach użytkowania, że można bez tego się obejść. Polecam też system asystujący kierowcy szczególnie w mieście się przydaje.
  5. Fun jazdy w D to może 325d ale nie ma wersji AWD W benzynie od 330i w górę. Mam HK i daje radę szczególnie z gęstych plików ale i w Tidal-u hifi też jest przyzwoicie (a jak będą pliki MQA to już w ogóle). Też mam szary metalik w m-pakiecie z ciemnymi szybami z tyłu na 18-tkach z hamulcami M. Gratuluję wyboru :cool2:
  6. W 320d jest silnik B47 i jest to zupełnie nowa konstrukcja z modularnej rodziny B i nie ma nic wspólnego z N47. Jeżeli nie 320d to 330i, w 340i dochodzi akcyza i robi się poważna suma gdyby nie to brałbym 340i. Kamera cofania zdecydowanie tak, co do Surround View mam mieszane odczucia. Dostałem w pakiecie ale jak miałbym osobno dokupić to bym się zastanawiał.
  7. rkmi09 mylisz się .. :wink: do xdrive i mpakietu można zamówić adaptacyjne zawieszenie M.. :D Ja to zamówiłem i czekam na odbiór auta w maju.... :D polecam adaptacyjne LEd-y... Robs2003 to mnie źle zrozumiałeś. W xdrive nie można mieć zawieszenia M pakietowego ale adaptacyjne już tak. Napisałem tak ponieważ moim zdaniem jedynym sensownym wyborem jest zawieszenie adaptacyjne i takie oczywiście posiadam i gratuluje wyboru. Jeśli chodzi o napęd xdrive, to jednak nie ma się co oszukiwać, jest zdecydowanie bezpieczniej. A te kilka dziesiątych litra paliwa więcej czy 0.1 s gorsze przyśpieszenie (chociaż niektóre wersje AWD przyśpieszają lepiej niż RWD) jest niezauważalne. poprawiłem cytowanie - Randall
  8. Adaptacyjne zawieszenie M zdecydowanie polecam. Tryb comfort jak jadę z rodziną, jak jadę sam sport albo sport plus. W przypadku pakietu M dopłata jest mniejsza. Ja mam AWD więc miałem mniejszy dylemat ponieważ przy xdrive i Mpakiecie jest zwykłe zawieszenie. Hamulce sportowe M, trudno mi powiedzieć czy mają krótszą drogę hamowania ale na pewno są odporniejsze na fading no i jak pęknie wyglądają. Wybrałem alcantare i pokryłem ceramiką. Fajne wygląda i jest odporniejsza na zabrudzenie. Mam też Drive assistance package - daje większy komfort przy parkowaniu ale chyba czujniki i sama kamera cofania by wystarczyła. Przyciemniane szyby z tyłu zamówiłem ze względu na dzieci, wnętrze mniej się grzeje. Ponadto polecam adaptacyjne ledy i HK :cool2:
  9. Miałem podobny dylemat jak 2 było w drodze to miałem X1. Wybór padł na kombi i nie żałuje. 3 GT ze względów estetycznych była dla mnie nie do przyjęcia ale na pewno ma największe wnętrze. W razie dalszego wyjazdu zakładam box na dach i pakuje po dach z siatką, wózki się mieszczą.
  10. Proponuje nie korzystać z finansowania w bmw bo nie ma takiego obowiązku. Na rynku jest bardzo dużo banków i firm leasingowych, które mają ofertę lepszą niż bmw a także audi. Należy także pamiętać, że na całościowy koszt zakupu wpływa również: możliwy do uzyskania rabat przy zakupie i utrata wartości auta. I może się okazać, że ostateczna kalkulacja będzie wyglądać inaczej. Jężeli udałoby Ci się uzyskać wysoki rabat i wynegocjować tani leasing w firmie zewnętrznej to napewno bmw może się okazać tańsze od audi. Mi się udało :) . Pozdrawiam
  11. NIe musisz się obawiać, nie ma niebieskiej poświaty od listew. :)
  12. Tak, zostawiłem alcantare i niebieskie listwy. Felgi 18 Feric grey, m pakietowe hamulce, czarne relingi, wymieniłem atrapę na czarną m performance. W środku założyłem m performancowe stalowe nakładki na pedały i wymieniłem dywaniki na m performance. Zaraz po odebraniu auta zabezpieczyłem lakier, lampy, szyby i wnętrze powłoką Ceramic Pro 9H. Lakier nabrał pięknej głębi :D :D . Polecam
  13. Mam Mineral Grey w M-pakiecie. Miałem ten sam dylemat bo EB też mi się bardzo podobał ale nie zależało mi tak żeby się rzucać w oczy :) . Zdecydowałem się na szary ponieważ jest bardziej elegancki i też świetnie pasuje do niebieskich dodatków w M-pakiecie i do niebieskich m pakietowych zacisków.
  14. A może coś takiego http://www.leebmann24.de/bmw-m-performance-abgasanlage-active-sound-3er-f30-318d-318dx-320d-320dx-f31-318d-318dx-320d-320dx-4er-f32-420d-420dx-n47n-f33-420d-n47n-f36-418d-420d-420dx-n47n.html
  15. 330 i zamówiłem w sierpniu a odbierałem w listopadzie. Dealer tłumaczył, że to nowy silnik i wstrzymali transport ze względu na kontrole emisji spalin (w związku z aferą volkswagena). :(
  16. Miałem w poprzednim bmw ksenony i jak dla mnie różnica jest warta dopłaty. Oczywiście to kwestia indywidualna. Ja przy zakupie seri 3 LCI nie miałem tego dylematu bo nie przewidują ksenonów. I jak pytałem u dealera to powiedzieli mi, że będą wycofywać ksenony z wszystkich serii. Pozostaje jeszcze kwestia przy odsprzedaży, klienci mogą szukać aut z ledami i takie auto będzie łatwiej sprzedać.
  17. W każdym katalogu jest napisane drobnym drukiem pod spalaniem i osiągami, że pomiary były na 98 oktanowej benzynie. Ja wymieniłem jeszcze przed odbiorem u dealera grill na czarny m-performance i stalowe nakładki na pedały m.
  18. Polecam LED-y adaptacyjne. Światło jest jaśniejsze, bardziej zbliżone barwą do światła dziennego a funkcje adaptacyjne ze względów technologicznych lepiej zrealizowane. Pozdrawiam i gratuluję konfiguracji.
  19. Wlewam V-pover racing 100 raz na 4-5 tankowań. Nie wiem czy to działa na auto(oprócz właściwości czyszczących) ale na kierowcę na pewno :). Subiektywnie mam wrażenie, że auto ma więcej mocy i lepiej przyśpiesza.
  20. U brokera dostałem 15%,. U dealera po długich negocjacjach 18%
  21. Moje średnie spalanie z 4200 km to 9.5 l/100 km. Ostatnio wlałem shell V-pover 100 i zrobiłem test na A4 prawie 200 km, tempomat na 160 i spalanie 8.6 przy śr. 94 km/h. Najlepszy dotychczasowy wynik to 7.8 przy spokojnej jeździe podmiejskiej.
  22. Mam podobne odczucia. Nie ustalałem tylko prędkości od jakiej pojawia się szum. Oprócz tego mam wrażenie "lekko niedomkniętej" szyby przy wyższych prędkościach jakby słabsza izolacja akustyczna od hałasów zewnętrznych. Jeszcze nic z tym nie robiłem ale wybieram się do serwisu. Może ktoś z forum znalazł już rozwiązanie tego problemu? Pozdrawiam
  23. Nie napisałem, że N20 to wzór niezawodności i trwałości. W testach długodystansowych i literaturze fachowej spotkałem się raczej z pozytywnymi opiniami. Poza wpadką z pompą oleju.
  24. B48 to zupełnie nowy silnik. Może i ma osiągi podobne ale jest efektywniejszy. Jest cichszy i oszczędniejszy. Taka jest kolej rzeczy związana z postępem technologicznym. Inną kwestią jest czy będzie równie niezawodny i trwały jak N20. Czas pokaże
  25. Tak, xDrive i kombi to trochę waży :( . Początkowe 2,5 tys jeździłem spokojnie, wiadomo "na dotarciu" tak do 140 km/h. Przy 3 tyś. wymieniłem olej i zacząłem go testować. Przy spokojnej jeździe na trasie lokalnej 7,8 l/100 km, potem wlałem shella racing 100 i autostrada A4 tempomat na 160 i po 120 km wyszło mi 8,6 l/100 km :D. Niestety powrót do miasta i spalanie 10.5 l/100 km. Przy zakupie auta zakładałem zużycie na poziomie 9,5 l/100 i to się udaje. A wracając do tematu radziłbym zamówić 430i. Oczywiście istnieje ryzyko chorób wieku dziecięcego ale kupując auto na 100 tyś na pewno warto dokupić gwarancję i mieć spokój. B48 należy do nowej modularnej rodziny siników 3, 4 i 6-cio cylindrowych i jestem pewien, że BMW dobrze ją przygotowało bo za duże ryzyko wpadki ze względu na dużą unifikację. Na pewno silnik jest oszczędniejszy (bmw podaje,że ok. 10%) co do reszty to się przekonamy. Tutaj kilka szczegółów budowy http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1133847 i pierwsze porównania http://www.caradvice.com.au/400693/bmw-330i-v-jaguar-xe-25t-r-sport-v-lexus-is200t-f-sport-v-mercedes-benz-c250-comparison-review/

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.