Treść opublikowana przez finch16
-
pompa???? pomocy
WITAM! Mam następujący problem : jak wskaźnik poziomu paliwa spada do ok.30l, to już nie mogę odpalić samochodu, dodam jeszcze jak mam pełny zbiornik to odpala idealnie lecz im mniej ON to coraz gorzej. Co siada lub już siadło?? pompla paliwa czy może coś innego. Dodam jeszcze że autko nie ma takiego "kopa" jak mieć powinno. Proszę o pomoc.
-
Dziwne zachowanie silnika!!!:((Prosze o szybka pomoc)
z tym klekotaniem , to może rozrząd Ci się kończy.
-
Nie ma mocy
WITAM! Jestem od niedawna posiadaczem bmw 5.25 tds mam chyba taki sam problem z jakim się uporałeś ,aby się upewnić mam kilka pytań. 1.na 1,2,3 biegu auto normalnie przyśpiesza a na 4 do 3.5 tys. obrotów ,a na 5 do 3tys.. 2.Jak mam w zbiorniku poniżej 30 l ON to muszę długo kręcic zanim odpali. 3.jak samochód jest zimny to zaraz jak odpali to zgaśnie jak nie dodam gazu (niezależnie ile mam ON w zbiorniku) 4.do prędkośći 130 km/h rozpędza się ciężko, ale powyżej już za bardzo nie chce.
-
TDS nie chce odpalić - pompa po regeneracji
sterowinik od grzania świec żarowych pewnie siadł.
-
tryb serwisowy - pilne
zapomniałem dodać że mam bmw 5 2.5 tds z 1995r.
-
tryb serwisowy - pilne
WITAM. Mam ogromny problem. Włączył mi się tryb serwisowy. Kontrolka migała na przemian z kontrolką od świec żarowych ,.samochód nie chce odpalić ,silnik ani drgnie. Wczoraj auto jeździło normalnie, a dzisiaj :cry2: . czy ktoś wie może co ma zrobić????
-
[E36]M40 obroty+odcinka
MAM PYTANIE. a jeśli słychać cykanie ???? co jest grane????
-
pyt. o prędkość maksymalną 2,5TDS
a masz jakieś inne jeszcze problemy??? np.odpalanie, falujące obroty,.... /??????????????????????????????
- słaby tds
- słaby tds
-
słaby tds
czujnik ciśninia doładowania czyli padl przetwornik powietrzno-elektryczny ??????????????????? tak?????? to wtedy "turbo" by się włączało ??? ale czy wtedy silnik ciągnął by do 3.6 tys. obrotów?? bo potem następuje jakby odcięcie paliwa i już nie przyśpiesza :mad2: . Dodam jeszcze ze ruszenie z "kapcia" jest niemożliwoscią,do prędkości 130 km/h rozpędza się "w miarę" ale potem do tych 160 km/h to już zajmuje mu dużo czasu. I dalej nie idzie.
-
silnik strasznie słaby - proszę o pomoc
Turbo się załącza(bynajmiej mi się wydaje) jest słyszalny gwizd i lepiej przyśpiesza od 2.5 tys. obrotów.
-
silnik strasznie słaby - proszę o pomoc
Witam! Jestem posiadaczem BMW e34 2.5 tds. Autko jest słabe. Z "kapcia" ruszyć nim jest niemożliwością, ponadto na 4 bieku autko ciągnie do 3.8 tys. obrotów, potem następuje jakby odcięcie paliwa, na 5 biegu ciągnie do 3 tys. do prędkosci 130 km/h rozbędza się opornie, lecz potem doprowadzić go do prędkości 160 km/h jest już szczytem możliwości. I więcej już nie chce pójść. Dodam jeszcze że jak mam w zbiorniku poniżej 30 l ON to są problemy z odpalaniem i im miej On tym coraz gorzej. Wtryski są dobrze ustawione i filtr paliwa wymieniony. Proszę o pomoc. :modlitwa:
- schemat
-
zerwany pasek rozrządu
jeszcze jedno. jak samochód odpale to cały czas chodzi na 3 tys. obrotów. czy po założeniu paska wszystko wróci do normy??
-
zerwany pasek rozrządu
możliwe że to pasek wieloklinowy. Ile taki pasek kosztuje?? i czy coś jeszcze muszę do tego dokupić???
-
zerwany pasek rozrządu
Zerwał się mojej dziewczynie pasek rozrządu przy odpalaniu silnika i przejechała na nim ("bo musiała") 5km. Czy coś mogło jeszcze się stać z silnikiem. ILE KOSZTUJE NOWY PASEK ROZRZĄDU???? I co jeszcze będzie do wymiany?? mój silnik to 2.5 tds.
-
pilne, brak ładowania i wspomagania
2.5 tds
-
pilne, brak ładowania i wspomagania
całkiem rano o godz.5 gdy odpaliłem samochód nie zgasła kontrolka ładowonia i nie działoło wspomaganie kierownicy, zgasła kontrolka ABS, samochód od 2 biegu nie chciał ciągnać. jechałem maks.40 km/h. Co to może być???
-
Jak mam mniej niż pół zbiornika paliwa nie chce zapalić.
mam ten sam problem ,ale od ok.25 l w zbiorniku. mi też powiedzieli że pompa w zbiorniku do wymiany
- filtry
-
BMW E34 2.5tds słabe, problemy z odpalaniem silnika, temp.
Witam. Kupiłem niedawno BMW E34 2.5tds. Rocznik 1995, przebieg 267tys. skrzynia manualna. Mam kilka problemów. 1. Auto ma nibi 143 koni, lecz mi wydaje się słabe, nie pali gumy, a jechałem nim na razie maks. niecałe 160km/h . poza tym ciągnie pożądnie od 2 tys. obrótów, ale tylko do 3,8 tys. obrotów, dalej nie chce ciągnąć i jakby następowało odcięcie zapłonu. nigdzie nie czuć zapachu ropy. co jest do naprawy?????? 2.jak mam na wskazniku poziomu paliwa ok.20 litrów to są problemy z odpalaniem silnika(trzeba kilka razy(2-3) długo kręcic i pompować paliwew zanim odpali i najczęściej jak odpali to za pierwszym razem zgaśnie, potem już nie) lecz paliwo się nie cofa i nie ma żadnych wycieków, więc nie wiem co jest grane. 3. czy wskaźnik temp. silnika powinien być cały czas na niebieskim, gdyż u mnie tak jest .czy termostat jest do wymienia czy coś innego i jak to sprawdzić??? 4.nie mogę regulować swiateł mijanie i drogowych (święcą one bardzo blisko) 5.na zegarze,data,temp. mogę ustwić date i godz. a jak należy ustawić temp. gdyż cały czas pokazuje mi - 30. To wszystkie moje pytanie. Proszę o pomoc. :modlitwa: jak ktoś ma coś coś o BMW E34 z 2.5 tds (parametry, osiągi, spis częsci orginalnych, zamienników, opis i schematy budowy silnika ,itp., to bym był wczęczny za przesłanie ([email protected]) Jestem informatykiem i nie znam się na samochodach,więc wszystko mi się przyda. dziękuje za przeczytanie tej lektury i pozdrawiam.
-
słaby tds
WITAM! Kupiłem niedawno BMW E34 2.5 tds. Auto jak na mój gust wydaje się słabe. (jak na razie jechałem nim maks.165 km/h a szybciej się już nie dało. przyśpieszenie samochody też pozostwia dużo do życzenia) poza tym auto ciągnie do 3,8 tys. obrotów(powyżej już nie przyśpiesza). Byłem z nim u dwóch mechaników i każdy także mówił że auto jest słabe. Proszę o poradę. CO może być do naprawy?? Pozdrawiam