Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Czyli wiesz dobrze, że Janusz z ulicy nawet jak dopadnie mkę z miejscowej stajni, zwyczajnie nie może jej zajechać... No, ale nieważne - bo nie o tym temat - sorry za trollowanie. Chciałem tylko powiedzieć, że najlepsze, najbardziej dedykowane zestawy hamulców, też mają ograniczenia. Nie przeżyją katowania.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Tak bylem i jezdzilem swoim autem.
-
G50 SOP 11/26...
Widocznie za krótko patrzyłeś. W przypadku nowych BMW trzeba patrzeć do skutku, aż się spodoba A na poważnie to do mnie też kopletnie nie trafia. Widziałem tylko w salonie ale na żywo było jeszcze gorzej niż w necie.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Sorry, byłeś kiedyś na Nürburgring? Owszem, każdy Janusz z ulicy może się nim przejechać za drobną opłatą w niektóre dni tygodnia. Całkowicie zabronione są wyścigi, nawet te tylko z czasem. Można wypożyczyć auto, na co nie każdego Janusza z ulicy stać, bo ubezpieczenie na godzinna jazdę zaczyna się od 3 tyś € - ale i tak nie wolno nim szaleć. Wszelkie szybkie rzeczy rezerwowane sa wyłącznie dla klubów i kierowców "zawodowych". Jak tam było z Kubicą, to szczerze mówiąc, nie wiem, rozmawiałem potem ze znajomym z obsługi toru, był zwyczajnie zachwycony. Każde auto idzie zamordować, to prawda. Ale nie rozmawiamy o autach wyścigowych, tylko tych do użytku codziennego. Jak ktoś chce wykorzystywać w pełni możliwości hamulców w takim aucie, jak mówiłem - musi liczyć się z kosztami ;)
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Przeciez kazde auto idzie zamordowac jak sie jezdzic nie potrafi, chyba na tym to polega by ukonczyc wyscig jak najszybciej, a nie skonczyc :D Ale z tym Kubica i M4 to bylo wyjasnione, ze to auto i tak mialo zaplanowany przeglad. To bylo auto do wypozyczania na tor dla kazdego "Janusza" z ulicy.
-
X3 G45 zamówienia, rabaty, czas oczekiwania
niee, otrzymujesz rabat 22-24% i płacisz cash :) i nie ma nic ukrytego :D
- Dzisiaj
-
X3 G45 zamówienia, rabaty, czas oczekiwania
Rabat rabatem ale jest haczyk .... bo leasing bierzesz na słabych warunkach
-
X3 G45 zamówienia, rabaty, czas oczekiwania
A ja mam auto u siebie już i daty produkcji na dekoderze nie ma nadal Nie patrz na to, napis do sprzedawcy on ma dostęp do dokumentow gdzie jest data itd
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Najdoskonalsze hamulce nie dadzą rady nawet gdyby działały na zasadzie elektromagnesu na powierzchni całej tarczy. Głównie dlatego że auta stworzono do jazdy po drogach, a nie po torze - ruch regulują przepisy, a przy jako takim ich przestrzeganiu, tarcze pożyją Przy tamtym hamowaniu ciekawostkę zauważyłem dopiero po podniesieniu auta - hokej przedniego zderzaka przyszlifowany... idąc tym tropem, przeważyłem koła - przednie obręcze już nie były dokładnie okrągłe. Fizyka - jak mówisz - prędkość plus masa auta i gwałtowny hampel. Ogólnie i tak to był duży fart.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Generalnie takie jutuby rzadko oglądam, chyba ze niechcacy trafię, ale dla mnie to było jak najbardziej realne. Czasem dla frajdy jadę sobie śmignąć Nordschleife - mam stosunkowo niedaleko, a i koszt niedużo za taką przyjemność. Ostatnio widziałem na imprezie, jak zawodowcy zmasakrowali hamulce w porszawce. Przejechane dwie pętle i auto wracało lawetą. Ps. To ten clickbyte którego nie ma? BMW M4, którym Kubica szalał po torze, dostało prawdziwy łomot. Mechanik pokazuje, co wymagało wymiany https://share.google/Pp3DGo7AJqJATSU8L
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Ale pewnie by tak było. Fabryczne M3C na torze w rękach prodrivera nie da rady. Ciężkie auta nr RSQ8 bez ceramiki też przy ostrzejszym traktowaniu nie dadzą rady mimo ponad 40cm tarcz i pewnie 8-10 tłoczkowych zacisków. Fizyka i niedoskonałe hamulce.... Cudów nie ma.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Wcale nie, to byl tylko clickbait goscia z youtube by zrobic sobie content i wyswietlenia. Obecnie nie da sie juz go ogladac.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Jakiś czas już temu, w ciężkim VAGu miałem ori hamulce. Zestaw po wymianie może ze dwa tygodnie, awaryjne hamowanie na nielimitowanej autostradzie. Samochód wyposażony w większość asystentów ( również break booster ). Wyhamowało. Ale nawet oryginalne tarcze tego nie przeżyły. Zresztą, ci którzy chcą ostro jeździć, muszą liczyć się z kosztami. Żadne, nawet najlepsze hamulce nie przeżyją długo "wykorzystywania w pełni ich możliwości". Jakiś czas temu udowodnił to Kubica, jedną przejazdżkà na torze tak skatował mpower, że nadawało sie tylko do remontu.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Każdy z nas szuka oszczędności, ale czasem po prostu nie warto. Do 318i przy spokojnej jeździe nie miałbym zawahań przed dobrej jakości zamiennikiem ale do M nie mam wątpliwości ze wziąłbym oryginalny setup. Kolega dawno już w E60 kupił niby super zamiennik, zakładał w ASO. Po dwóch trasach zaczęło coś stukać... tarcze pokrzywione. Nie wiem jak to zrobił ale po wymianie na ori problem zniknął na lata. Fakt, że jak ktoś po ostrym hamowaniu wjedzie w głęboką kałużę to ori też tego nie wytrzyma.
-
G50 SOP 11/26...
Widziałem wczoraj pierwszy raz na ulicy ix3. Nie trafia w mój gust ;)
-
sampras83 obserwuje zawartość Zapisywanie prędkości w momencie wypadku
-
Zapisywanie prędkości w momencie wypadku
Cześć, Zostałem poproszony o dowiedzenie się, czy BMW (konkretnie M3 z 2010 roku) zapisuje aktualną prędkość w momencie wypadku. Z tego, co powiedziało mi AI wynika, że na pewno zapisuje czy wystrzeliły poduszki. Ale nie mówi jednoznacznie ani czy zapisuje, ani czy nie - prędkości. Nr VIN samochodu: WBSPM9C53AE202388. Wypadek miał miejsce w USA.
-
Connected drive lifetime
Już wszystko wiadomo. Temat do zamknięcia.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Ale to miałem na myśli pisząc 'tak z reguły jest'. Ciężko też jest przetestować produkty w dokładnie tej samej sytuacji. Natomiast chytry dwa razy traci.
-
G50 SOP 11/26...
WLTP 900km 😂 ... w mieście z max rekuperacją albo prędkością skutera z wieloma zjazdami z górki ... czekam na screeny pierwszych użytkowników po jeździe drogami szybkiego ruchu z przepisową prędkością gdzie nagle z 900 zrobi się 400 do max 500 😁
- Wczoraj
-
Bezpiecznik 48 - klimatyzacja
Rozebrałem, nic ciekawego nie widać. Zaglądając gdzie się da trafiłem na coś co może być odpowiedzią. Zauważyłem, że cieknie płyn z tej pompki elektrycznej przy lewym reflektorze. Okazało się, że była pełna płynu chłodzącego. Miałem drugą, spaloną ale szczelną. Podpiąłem bez zasilania - zobaczymy.
-
[e46] Nie działaja zegary. Brak podświetlenia
Fajnie że udało się zrobić.
-
Bezpiecznik 48 - klimatyzacja
Cholera wie, może trzeba go rozebrać i pooglądać
-
Pompa wody M40i
https://www.autoczescionline24.pl/saleri-sil-19173774.html Dla przykladu.
- Wymiana silnika X5 e70 3.0d 235km
-
Pompa wody M40i
OK, zlinkuj pompę tak dla ciekawości.