Skocz do zawartości

BMW X5 E53 2001 3.0d-Wymiana Monitora Na DYNAVIN


kierowcabmw

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jako że miałem już problemy z radio wzmacniaczem BM 54 ( zostały naprawione końcówki mocy i jest sprawne ale mam ponowny problem ) postanowiłem zaciągnąć waszych opinii lub dowiedzieć się coś na temat tego urządzenia http://allegro.pl/dynavin-bmw-e39-e38-e53-x5-new-d95-i1923357862.html Czy to urządzenie Panowie rozwiązuje problem w BMW a mianowicie czy jest potrzebna tak naprawdę ingerencja w zamontowanie tego czy jest tak jak zapewnia sprzedawca [ że wyjmujemy nasz seryjny monitor i wkładamy ten DYNAVIN pod oryginalne kości i wszystko hula ] Podobno tylko się wpinamy i jest ok ( ale to tylko podobno przynajmniej tak słyszałem ) Jeżeli nie to urządzenie to co proponujecie koledzy oczywiście w granicach rozsądku żeby to miało ręce i nogi ) Nie ukrywam że to urządzenie bardzo dobrze wygląda w miejscu starego urządzenia http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1717934
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kogoś kto to miał i pozbył się.To straszna chińska tandeta....

 

Chodzi ci o wykonanie tego ( słabe ? ) czy o prace tego w aucie.Wiem że to nie to samo co to oryginalne BMW ale patrzeć z perspektywy ceny ( posłużyłem się stroną z Allegro ) ale gdzieś na jakiejś stronie znalazłem to żeby was nie skłamać za 1900 zł gdzieś w Anglii .Fakt cena z Allegrosz jest troszku za duża.Ale tak na zdrowy chłopski rozum to koszt kupowania np radia ze wzmacniaczem BM 54 sprawnego za 1300 zł jest moim zdaniem totalnym nieporozumieniem ( stanowczo za drogo ) a te po 400 to pograją do wiosny.Do tego MK4 np w cenie sam wiesz jakiej i mapę 2012 za którą mogą mnie wyjąć z auta i zatrzymać na 24h i ukarać grzywną np 4600. A tutaj mamy wszystko w jednym.Fakt że jest to jakieś tam CZING CZONG i nie dziwie się sceptycznego podejścia bo ja również jak słyszę że coś jest od skośnookich to mam dziwne mieszane odczucie ( jak każdy chyba Europejczyk ) ale tu jest powiem wam to urządzenie jak widzę z opisu wypasione.Jestem ciekaw czy głośniki też trzeba zmieniać żeby to miało jakieś brzmienie.Jak to gra orientujesz się może kolego.Znajomy narzekał na to czy po prostu stwierdził że oryginał jest lepszy.Wiadomo że oryginał to oryginał ale coś bym zmienił w aucie.Ja widzę troszku zalet w tym urządzeniu np ma wszystko to co ja mam w bagażniku ale w jednym ( zostawiam tylko ten tuner TV )

 

Tylko proszę nie biczować mnie za Chińszczyznę ( że ją tu promuje ) z wyglądu powiem całkiem nieźle wygląda ( ale jak gra tego nie wiem bo nie słyszałem ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bardzo słaba jakość dźwięku do tego sporo zakłóceń od pracującego silnika.

Prawie natychmiast napęd przestał czytać DVD i takie tam.

Jeśli chodzi o wygląd to z daleka trąci chińszczyzną i widać że to podróba.

Chyba montaż tego nie będzie taki prosty jeśli masz fabryczną nawi przecież wszystkie kable do głośników czy anteny są z tyłu auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam tylko przewietrzanie, gdybym miał i webasto to tak szkoda. A z przewietrzania ile razy się korzysta, to wolę z pilota otworzyć okna. Też coś będę musiał na wiosnę zrobić z tym dźwiękiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tak webasto mam, hm mówisz, że mogę z panelu środkowego odpalać tak samo jak przewietrzanie? Cholera ode mnie wszędzie daleko tzn. do Was (żeby się spotkać i pogadać o takich sprawach) a na pewnych sprawach to nie za bardzo się znam np.odblokować NCSem. :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie INPĘ, kup interfejs od kolegi NERWUS i wszystko dalej jest bardzo proste, pomożemy ci w odpowiednim dziale. Włączysz sobie światła dzienne (lekko świecące się długie), webasto, odprowadzanie halogenami i inne takie tam jak chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy diesel ma webasto, te starsze oczywiście. Działa ono jako dogrzewanie zimnego silnika, ale...! Np nowe E60 diesel ma dogrzewanie w postacie elektrycznych grzałek, coś jka świece żarowe.

Więc każde E39, E53 diesel ma webasto. Benzyniaki mają webasto (niektóre) ale na benzynkę. Np u mnie w E39 3.0i jest webasto na benzynę, ciekawe ;)

Więc kwestia odblokowania NCSem i będzie przewietrzanie/ogrzewanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka 2 tygodnie temu kupilem X5 i tez mam problem z uruchomieniem webasto :?: , na ekranie sa tylko 3 opcje czyli:2 ustawienia czasowe wietrzenia oraz natychmiastowe wlaczenie wietrzenia. Normalnie powinna byc jeszcze opcja uruchamianie webasto, ale u mnie nie ma tego. Czytalem ze jest mozliwosc odblokowania NCSem, ale co to jest bo nie mam pojecia, czy to program czy urzadzenie? Moze ktos mi pomoc w rozwiazaniu tego problemu. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=169228

 

poczytaj ostatni post. przerabiałem bo strzelił wzmacniacz poza tym miałem kasetę ze zmieniarką. Za te same pieniążki masz wszystko legalnie!!! no ten dźwięk...

Fakt może nie masz TV ale czy to jest najważniejsze??

 

No dobra ale tutaj przyjacielu jest spoko ze sterowaniem z kierownicy.Przyznam wam że widziałem taki sprzęcik tylko inny model u pewnego kierowcy w BMW E46 ( i powiem wam że wrażenie zrobiło )

Co do montażu to można dokupić kabel oryginalny i tylko wpinamy się pod głośniki bez żadnych przeróbek.Co do przewietrzania wnętrza to fakt znika ( ale jak sięgam pamięcią to jeszcze ani razu nie korzystałem z tej opcji :D ) komputer zostaje cały ale na zegarach) No i jest to rok produkcji 2011 a nie 2001 i to jest to co zaczyna do mnie przemawiać.Jest jeszcze jedna opcja ponieważ ta sama firma wypuszcza do X5 ten sprzęcik za 5 miesięcy ale z całym komputerem ( przewietrzanie itd,itd ) ale koszty takiego urządzenia będą sięgać około 4 tysi. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja ponieważ ta sama firma wypuszcza do X5 ten sprzęcik za 5 miesięcy ale z całym komputerem ( przewietrzanie itd,itd ) ale koszty takiego urządzenia będą sięgać około 4 tysi. :norty:

jak wypuszczą daj znać, ja się zastanowie nad wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak wcześniej wspominałem pojawiło się na rynku Panowie coś takiego http://allegro.pl/dynavin-bmw-e39-e53-x5-new-d99-wince-i2114167264.html

komputerek Panowie praktycznie zostaje bez zmian ( dochodzi wyświetlanie na monit orku odległości z PDC - fajna sprawa ) Do tego nie trzeba zdejmować żadnych blokad i płacić za to żeby oglądać TV lub DVD w czasie jazdy [ chodziarz nie polecam w czasie jazdy oglądania TV lub DVD bo faktycznie rozprasza ] Sterowanie z kierownicy zostaje bez zmian - wszystko ładnie gra.Jedynie co to trzeba przeciągnąć kabel do bagażnika aby podłączyć się pod oryginalną kostkę ( samo przeciągniecie kabla nie stanowi problemu )

Do tego zestawu należy doliczyć zakup kabla który nas połączy oczywiście dedykowanego do BMW X5 oraz samego tunera TV za 550 zł - aby odbierać TV - cyfrową.Sprzęcik faktycznie ślicznie wchodzi nam zamiast tego oryginała ( w moim przypadku z 2001 roku)

Do tego NAVI Panowie - jaką chce mapę taką wrzucam - instalacja przebiega w ciągu 5 min ( Krzysztof Hołowczyc śmiga aż huczy z najnowszą Auto Mapą 2012 z aktualną licencją ) do tego jeśli kupimy sobie taką antenkę na dach http://www.wasserman.pl/pl/p/Antena-CB-Sirio-TRIFLEX-CBFMGSM-kable/1083 i sparujemy wszystko tak jak należy to rewelacja w aucie.W czasie jazdy wszystko ślicznie się nam wycisza i pięknie pracuje.Zestaw głośnomówiący oczywiście sparowany z radyjkiem w czasie jazdy wszystko ślicznie nam się wycisza i słyszymy naszego rozmówce w głośnikach.Po wyjściu z auta na odległość około 5 metrów wszystko samo się rozłącza.Radio odbiera idealnie za miastem.Do tego jeszcze montujemy kamerę Panowie i razem z PDC daje nie zły efekt przy parkowaniu. :D Jestem w posiadaniu takiego sprzętu i z ręką na sercu powiem wam Panowie że na oryginalnych głośnikach BMW gra identycznie tak jak grało na sprzęcie poprzednim a mam zamiar jeszcze zmienić głośniki.Sprzęt DYNAVIN produkowany jest do tego w Europie - przynajmniej tak gdzieś słyszałem choć może się mylę i jest to fakt jakiś Czajna po sciemie .Co prawda nie jest to oryginał BMW jaki wypościła Niemiecka fabryka w naszych autach ale jest wart uwagi jako nie tani zamiennik bo koszta wszystkiego sięgają około prawie 5 tyś .Ja bynajmniej jestem zadowolony i polecam do tych aut 10- letnich .Uważam to za dobry zakup ponieważ nie są to Chińskie alufelgi które wpływają na moje bezpieczeństwo jazdy

Edytowane przez kierowcabmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tak sobie. Monitor jest chyba mniejszy od oryginału. No i ta cena...

 

Każdy oczywiście może mieć swoje zdanie - być może monitor jest mniejszy ( nie za uwarzyłem nawet tego przyznam się szczerze ) Jak dla mnie to super - wszystko mam pod ręka.Mapy wszystkie chodzą jakie tylko chce - 3D. Zakończyłem definitywnie przygodę z końcówkami mocy i słabiusieńkim odbiorem radia.Tak prawdę mówiąc to ten oryginalny monitor szału nie robi w dzisiejszych czasach.A co do odbioru i czystości to tak jak wcześniej wspomniałem - na oryginalnych firmowych głośnikach to samo co było.A po zmianie głośników zobaczymy jak to będzie się zachowywało.Fakt cena jest jaka jest ale przeliczając np naprawy swojego radia nie żałuje tej decyzji ponieważ same te oryginalne tunery radiowe BMW są moim zdaniem w kosmicznych cenach.A kupujący taki tuner nigdy nie ma pewności co do sprawności danego tunera oczywiście dłuższej

sprawności.Jak dla mnie warto.Wszystko śmiga tak jak śmigało Panowie - jaką mapę wrzucisz taka pracuje.Na kierownicy bez zmian wszystko chodzi tak jak chodziło. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.