Skocz do zawartości

E60 - aktywacja świateł dziennych pomoc!!!


grancz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam u mnie w pliku nie ma takiego polecenia jak DRL_WERT_DIMMUNG, tagesfahrlicht ece dawalem juz na activ i nic nie swieci

aten plik to jest taki duzy to jest tylko LMA modul

moze ktos ma jakis pomysl jak to zrobic?

Pozdrowiena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zajebiscie

mowa jest o module LMA a postowany jest LMII

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

 

Panowie, walczę i walczę z tym ncs i permanentnie mam taki oto błąd -

 

http://images49.fotosik.pl/1224/20874e2e8c2e51damed.jpg

 

Jakieś pomysły co go powoduje? NCS poprawnie konfigurowałem, sprawdzałem kilkukrotnie, pusty plik MAN w folderze WORK również jest. Błąd pojawia się po naciśnięciu F4 SG auslesen gdy chcę żeby dane z modułu zostały zapisane w pliku. Myślałem, że może powinienem robić to przy kluczyku w stacyjce, w pozycji 2, bez kluczyka - próbowałem w każdy sposób oprócz kodowania przy włączonym silniku... błąd był zawsze.

 

Macie jakieś pomysły co go powoduje? Może to że silnik nie pracuje powoduje ten błąd?

Jakby zrzut nie był zbyt czytelny to jest tam:

 

Fehler in CABD: Sehe CABI.LOG or ERROR.LOG

COAPI-2020: SG antwortet nicht

IFH-0009: ECU not connected or doesn't answer

 

Treść komunikatu rozumiem, ale nie mam pojęcia co go powoduje.

 

Będę bardzo wdzięczny za info - bo robię do tego kodowania już z 4 podejścia i nadal nic. :)

Czytałem post kolegi z e46 który zmostkował jakieś piny?! i to pomogło... wolałbym nic nie skopać więc nawet za to nie będę się zabierał.

 

Grin miałem to samo co ty i zrobiłem to w następujący sposób:

w NCS po wyborze E60 zamiast LMA wybrałem CSA i zrobiłem wszystko zgodnie z opisem na forum,

tyle że kodowanie auta zrobiłem na stacyjce przekręconej w poz 2 a nie 1, bo na 1 wywalało mi błąd a na 2 od razu zapaliły się światełka - w nocy robiłem :P

 

Co do obsługi NCS`a to pomógł mi ten filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.Czy jak mam takie wpisy w lm2

 

WELCOME_LIGHT_ACTIVE

nicht_aktiv

WL_AL

nicht_aktiv

WL_BLK_H

nicht_aktiv

WL_BLK_V

nicht_aktiv

WL_DAUER

wert_01

WL_FL

nicht_aktiv

WL_KZL

soft_einschalten

WL_MAX_DAUER

wert_01

WL_NSL

nicht_aktiv

WL_NSW

nicht_aktiv

WL_POL

aktiv

WL_SL_1

nicht_aktiv

WL_SL_2

hart_einschalten

moge aktywowac welcome light i jeszcze HEIMLEUCHTEN_FUNKSCHL czyli follow me home po zamknieciu auta?Przerabial ktos ten temat?Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zarejestrowani
A dlaczego wiocha po co placic pare tesiaczkow tylko za ringi :duh: jak mozna miec dzienne za kilkadziesiat zlotych. kolego troche pomyslunku :nienie:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co udawać coś czym się nie jest? Czyli zakładać lampy poliftowe do auta przed liftem? Dla świateł dziennych na ringach to nie ma sensu. No chyba że dla wyglądu. Myślę że to indywidualna sprawa każdego użytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
JA do swojej zalozylem lampy LCI bo miałem szkode z AC i taki był mój kaprys głównie dla miliard razy lepszej soczewki ale nie dla ringow, i dalej jestem zdania ze drl z dlugich wygladaja fajnie :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

podepnę się z moim problemem,próbowałem dzisiaj aktywować światła dzienne w E60 przed liftowej 2003r i ncs wywala mi taki błąd:

 

Coapi-2041 wrong ecu coding index

A_E60LM2: CODIERINDEX=0Eh

 

wie ktoś może co go powoduje i jak się go pozbyć ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

podepnę się z moim problemem,próbowałem dzisiaj aktywować światła dzienne w E60 przed liftowej 2003r i ncs wywala mi taki błąd:

 

Coapi-2041 wrong ecu coding index

A_E60LM2: CODIERINDEX=0Eh

 

wie ktoś może co go powoduje i jak się go pozbyć ?

 

Pozdrawiam

Mozesz miec modul swiatel wymieniony.Sprawdz najlepiej inpa czy vin sie zgadza z autem w module swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

próbowałem podejrzeć vin w module świateł ale nie ma u mnie takiej opcji,może moja inpa jest za cienka mam 5.00 ?

próbowałem jeszcze w e46 i tu bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie parametry zmieniasz w fsw_psw.man? bo w necie krąży jeden zły sposób na światła w e60. miałem podobny problem.

 

te są poprawne:

 

DRL_V_GEDIMMT

wert_02

 

DRL_WERT_DIMMUNG

wert_01

 

TAGFAHRLICHT_ECE

nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie dochodzę do tego etapu

po kliknięciu "coapireadsggetfswpsw" wyrzuca mi błąd jak wyżej i koniec zabawy

Sprobuj read ecu zamiast basic function potem job-[przyciskf2,niekiedy jest pod nazwa change job] potem zaznacz sg codieren i execute job .U mnie tylko w taki sposob idzie kodowac,a po wyborze basic function i coapireadsggetfswpsw wywala blad i koniec kodowania. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki kolego :D

było dokładnie tak jak napisałeś,światła dzienne aktywowane !!! :D

 

dzieki wszystkim za pomoc Pozdrawiam

Ciesze sie ze pomoglem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mógłby ktos krok po kroku wstawic screeny jak aktywować światla w E60? Plik FSW pobieram bez problemu, jednak problem z przyjeciem przez auto nowych ustawien.

Plik odczytujesz przez basic function czy read ecu?Bo u mnie przez basic nie idzie i auto tez nie przyjmuje nowych ustawien.Wyzej masz opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam - chciałem zakodować światła dzienne w E60 2004 , sczytuję vin i przy próbie wejścia NCS w LMA --wyskakuje mi błąd ---Nieprawidłowa komunikacja (translatorem google) i proces sie zatrzymuje . Co muszę zrobić żeby to uruchomić , dodam że oprogramowanie wersji mam takie jak zamieścił NERWUS w tym temacie na stronie 1 viewtopic.php?f=97&t=108441

Czy potrzebuję nowszego NSC-a do wykonania tego kodowanie czy może problem jest inny ....proszę o pomoc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Wie ktos moze co trzeba zmienic w lm1 zeby mozna bylo wlaczac i wylaczac DRL w idrive?Z zakodowaniem nie ma problemu,natomiast jak chce wylaczyc drl przez idrive to nie mozna,bo wlaczaja sie ksenony w momencie odznaczenia daylight....itd.U siebie mam lm2 i dziala to bez problemu,a w lm1 nie moge ogarnac.Ma ktos jakis pomysl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.