Skocz do zawartości

318d filterki podciśnienia elektrozaworu (turbo egr)


krzysztof1980

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanie czy ktoś może czyścił filterki podciśnienia elektrozaworu (turbo,egr) w e46 318d 2001r, M47. i może mnie jakoś bliżej naprowadzić jak sie za to zabrać, bo byłem pod samochodem ostatnio zlokalizowałem ten elektrozawór przy turbinie nawet mi się udało zdjąć tą zaślepke na elektrozaworze pod tymi wyjściami na wężyki ciśnieniowe, ale nie zlokalizowałem tam żadnego filterka, czy może być taka sytuacja ze u moim modelu silnika niema czegoś takiego jak filterki elektrozaworów, najbardziej mi zależy na wypowiedziach osób które miały doczynienia z tym silnikiem. Ewentualnie moze jakoś mogli byście mnie naprowadzic jak sie do tego dobrać. bardzo by pomocne mi były fotografie.Mój problem tkwi w spadku mocy, auto jest słabe podczas ruszania z miejsca(myszkuje) ,podczas przyspieszania jest tak ze raz turbo ciągnie a raz przestaje(są takie skoki mocy gdzieś do 3000obr.min po wciśnieciu pedału w podłogę, a później już przyspiesza normalnie) z góry dziekuje za pomoc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo postów o tym było co diagnozować i gdzie szukać braku mocy w tych silnikach. Do zaworków dostajemy się od góry bo łatwiej. Wężyki podciśnienia, przepływomierz, zaworki turbo, czyszczenie EGR, czujnik doładowania, zapieczone łopatki turbo, uszkodzona gruszka lub przestawiona sztanga turbiny.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu czyscic tych membran bo w srodku masz jeszcze dodatkwa membrane siatkową i zużyte mebrany uszczelniajace [to wlasnie one sa odpowiedzialne za objawy jak u Ciebie tzn jedzie-->nie jedzie--> jedzie--> nie jedzie]. Wymien elektrozaworek VTG i bedziesz mial problem z glowy... do tego takze komplt wezykow podcisnienia na sylikonowe Samco Sport 3mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, po prostu z doswiadczenia wiem ze TE tj sylikonowe po montazu starczaja na dozywocie, maja lepsze wlasciwosci technologiczne i ich cena jest taka sama jak za 1 metr gumowego wezyka w motoryzacyjnym :cool2: Po prostu lepiej miec 10x lepszy towar w takiej samej cenie jak ten gorszy nie [pytanie retoryczne].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki koledzy, własnie musze wogóle zobaczyć w jakim stanie sa te wenżyki od podciśnienia, ale wyedy co zagladałem do elektrozaworu podcisnienia turbiny, to pamietam ze były ok(sprawdzone wizualnie i poprzez dotyk) mój elektrozawór jest jakiś dziwny bo wogole nie posiada takiego czegoś jak filterek i po zdjeciu tej plastikowej zaślepki ukazał sie moim oczom kruciutka wypustka, wiec wszystko złożyłem. dla tego czy ktoś spotkał sie że u niego też niebyło filterków? mam jeszcze pytanie czy jest możliwość w jakiś sposób zregenerować ten elektrozawór jak bym go rozebrał, bo już widziałem że ktoś robił podobne rzeczy. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupilem ten MEGA drogi... dopiero jakis czas temu wyszly te za 9zl. Co do elektrozaworu i jego filterka/membranki to MUSI ona tam byc! jesli nie ma tzn ze ktos cos z tym kombinowal. To powinno wygladac tak:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=575b8e73bc8f8d4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.