Skocz do zawartości

E83 z dieslem 150 czy 177 kM


jarekmch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę kupić BMW X3 E83 z lat 2007-2008 z dieslem 2.0, mam jednak problem z jakim: 150 czy 177 kM.

Z różnych informacji wynika, że silniki n47 w ogóle mogą być awaryjne. Szczególnie boję się opisywanych w numerze 29/2011 "Auto Świata" awarii układu korbowego w silniku 177 kM (ścierające się koła na wałkach rozrządu powodujące zatarcia wału korbowego oraz pękające wały korbowe). Podobno wady te dotyczą właśnie produkcji z lat 2007-2008?

Czy problemy te rzeczywiście występują i jak można się ich ustrzec przy zakupie samochodu?

Samochód z którym z ww. silników bezpieczniej i lepiej kupić?

W związku z tym, że mam pewne doświadczenie z innymi markami samochodów - a o BMW myślę już od dawna, nie chciałbym się "wkopać" w felerny model silnika.

 

Będę wdzięczny za informacje i sugestie.

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie wybór jest oczywisty... Wersja 150 koni nie występuje z automatem a w tej klasy samochodzie to wg mnie obowiązkowe wyposażenie. Mam przejechane od nowości 120tys. i odpukać żadne wymienione kłopoty się nie pojawiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. ale czy opisane na wstępie bolączki silnika n 47 177 kM są częste?

Przejechałem X3 automat 177 kM ponad 110.000 km jak do tej pory nie maiałem żadnych problemów . Moim zdaniem jak już brać to ten mocniejszy silnik oczywiście obowiązkowo z automatem który działa naprawdę super, silniki 150 kM są trochę za słabe do tych samochodów no chyba że zrobisz chipowanie -:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.