Skocz do zawartości

system start/stop


f10trek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W którym module szukać opcji start-stop?

 

Zależy w jakim modelu. F10/F25 to będzie CAS.

Dzięki. Znalazłem. Mam aktualnie wszystko ustawione na off. Chcąc, żeby pamiętało ostatnie ustawienie to zaznaczam

"Srart-Stop remember the last state" ustawić na on

'Start-stop default off" ustawić na off

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to sobie za pomocą bimmercode na IOS.

tam są 2 opcje

1 to wyłączenie systemu, a 2 to pamięć ostatniego ustawienia.

może u Ciebie to 1 masz po prostu wyłączone i dlatego całkowicie dezaktywowane


Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy btool a bimmerlink ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem co masz na mysli piszac, ze system jest nieaktywny.

Zupełnie nie działa, wygląda jakby nadal był zupelnie dezaktywowany pomino ustawienia na On ostatniego zapamiętania

 

Takim kodowaniem nie da się tego systemu dezaktywować. Nadal nie wiem co masz na myśli pisząc, że system jest "dezaktywowany". Nie reaguje na wciskanie ON/OFF i kontrolka na przycisku nie gaśnie albo się nie zapala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na mysli piszac, ze system jest nieaktywny.

Zupełnie nie działa, wygląda jakby nadal był zupelnie dezaktywowany pomino ustawienia na On ostatniego zapamiętania

 

Nadal nie wiem co masz na myśli pisząc, że system jest "dezaktywowany". Nie reaguje na wciskanie ON/OFF i kontrolka na przycisku nie gaśnie albo się nie zapala?

Po odpaleniu silnika na tablicy rozdzielczej wyświetla przekreślony na ciemno SS -off. Przycisk jest niepodświetlony. Wciskam Przycisk I podświetla na pomarańczowo off i na tablicy rozdzielczej znika przekreślony SS-off . Podczas jazdy SS nie działa. Podczas kodowania ustawiono ostatnie zapamiętanie na On, a zupełną dezaktywację na OFF. Jaśniej już nie jestem w stanie napisać.

Trochę dziwne chyba, że po wciśnięciu przycisku i podświetleniu go na pomarańczowo jako off komunikat na tablicy z przekreślonym SS- off gaśnie. Nie powinno być odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po odpaleniu silnika na tablicy rozdzielczej wyświetla przekreślony na ciemno SS -off. Przycisk jest niepodświetlony. Wciskam Przycisk I podświetla na pomarańczowo off i na tablicy rozdzielczej znika przekreślony SS-off . Podczas jazdy SS nie działa. Podczas kodowania ustawiono ostatnie zapamiętanie na On, a zupełną dezaktywację na OFF. Jaśniej już nie jestem w stanie napisać.

Trochę dziwne chyba, że po wciśnięciu przycisku i podświetleniu go na pomarańczowo jako off komunikat na tablicy z przekreślonym SS- off gaśnie. Nie powinno być odwrotnie?

 

No skoro system nie dziala gdy jest wylaczony to w czym problem? Gdy odpalasz auto ponownie to pamieta ostatnie ustawienie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro system nie dziala gdy jest wylaczony to w czym problem? Gdy odpalasz auto ponownie to pamieta ostatnie ustawienie czy nie?

Jakie znaczenie ma czy pamięta czy nie jeżeli w ogóle SS nie działa bez względu jak był ustawiony przed wyłączeniem auta. System pomimo że zakodowałem na ostatnie zapamiętanie nie działa. To nie jest pierwsze moje auto z SS tak więc wiem na jakiej zasadzie to powinno działać

Edytowane przez pawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No skoro system nie dziala gdy jest wylaczony to w czym problem? Gdy odpalasz auto ponownie to pamieta ostatnie ustawienie czy nie?

Jakie znaczenie ma czy pamięta czy nie jeżeli w ogóle SS nie działa bez względu jak był ustawiony przed wyłączeniem auta. System pomimo że zakodowałem na ostatnie zapamiętanie nie działa. To nie jest pierwsze moje auto z SS tak więc wiem na jakiej zasadzie to powinno działać

 

Ale o czym Ty teraz piszesz? Ogolnie o tym czy Start/Stop system dziala, czy ze pamiec ostatniej pozycji dziala. Jezeli wylaczyles silnik z kontrolka swiecaca sie na przycisku, a potem odpaliles auto i nadal kontrolka sie swieci to jest git. Jezeli piszesz ogolnie o dzialaniu systemu, to moze nie wylaczac silnika z wielu powodów: akumulator nie ma odpowiedniego poziomu naładowania, silnik sie nie rozgrzal, temp na zewnątrz jest za niska itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ale o czym Ty teraz piszesz? Ogolnie o tym czy Start/Stop system dziala, czy ze pamiec ostatniej pozycji dziala. Jezeli wylaczyles silnik z kontrolka swiecaca sie na przycisku, a potem odpaliles auto i nadal kontrolka sie swieci to jest git. Jezeli piszesz ogolnie o dzialaniu systemu, to moze nie wylaczac silnika z wielu powodów: akumulator nie ma odpowiedniego poziomu naładowania, silnik sie nie rozgrzal, temp na zewnątrz jest za niska itd.

Przeczytałeś, że to nie pierwsze moje auto z SS i wiem jakie czynniki wpływają na działanie tego systemu ? Pierwsze słyszę, żeby temp. na zewnątrz miała na to wpływ jeżeli auto jest już odpowiednio rozgrzane. Aku mam nowiutki. Pomimo, że wszystkie czynniki o których piszesz są w 100 % spełnione SS nie działa. Wszystko jest ustawione tak, żeby działał. Nie wiem jak mam jeszcze napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czynników jest 8 albo 9. Musialbym zajrzec do dokumentacji. I nie przejmuj sie, ze o czyms slyszysz pierwszy raz. Uczymy sie cale zycie. ;)


I jeszcze cos. Pisałem juz wczesniej, ale chyba przeoczyles. Kodowanie, ktore robisz nie jest w stanie dezaktywowac tego systemu. Ty kodujesz tylko ustawienie wstepne lub/i pamiec przycisku (mowiac prosto). Nie ma to zwiazku z dzialaniem systemu, bo wystarczy, ze wcisniesz przycisk i go wlaczysz zawsze kiedy chcesz. Kodowanie tych dwoch funkcji nie ma wpływu na sam system w sensie permanentnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest możliwe akurat co piszesz odnośnie kodowania tylko samego przycisku. Jak widać bmwaicoderem systemu nie uaktywnię. Czyli musiałbym najpierw w ogóle go aktywować, a później zakodować np. ostatnie zapamiętanie? SS wyłączyli mi podczas konwersji z USA na Eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem że fajnie mieć wszystko sprawne w aucie, ale gdyby mi ten system nie działał wcale bym się tym nie przejął. Był to mój pierwszy mod w aucie po zakupie by to wywalić w sensie by był nieaktywny domyślnie. Naprawienie systemu który będzie niszczył nasz silnik jest raczej mało sensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I to jest możliwe akurat co piszesz odnośnie kodowania tylko samego przycisku. Jak widać bmwaicoderem systemu nie uaktywnię. Czyli musiałbym najpierw w ogóle go aktywować, a później zakodować np. ostatnie zapamiętanie? SS wyłączyli mi podczas konwersji z USA na Eu

 

System jest aktywny od kiedy auto wyszlo z fabryki. Jezeli nie dziala to któryś z warunków nie jest spelniony. Jak nie zapomne to sprawdze te liste i tu wrzuce.


Musisz zrozumieć jedną rzecz i tłumaczę Ci to po raz trzeci. Nikt Ci nie wyłączył systemu start-stop. Jedyne co robi się takim kodowaniem, to ustawienie jakby pozycji przycisku (mówiąc w sposób prosty), nic więcej. System jest cały czas aktywny w sensie sprawności/gotowości, tylko Ty decydujesz czy ma działać czy nie. Nikt Ci go nie dezaktywował podczas tej konwersji z USA na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wrzucam w jezyku angielskim. Jak ktos nie zna, to moze skopiowac i wkleic w translator.


---------------------------------------------------------------------------------------------


Oto warunki powodujace, ze system start-stop nie zadziala (co nie oznacza, ze jest dezaktywowany). Oczywiscie, nie wymienione tu sa powody oczywiste, czyli usterka samochodu, usterka w systemie, magistrali itd.:



Vehicle is rolling (only vehicles with manual transmission)


Vacuum for the brake power assistance too low (only vehicles with manual gearbox)


Brake pedal not operated firmly enough, the vehicle is therefore not detected as being sufficiently stopped (only vehicles with automatic transmission)


Vehicle is stopped on inclines/downhill gradient > 12%


Applied steering angle > 6°


Steering wheel movement not completed (otherwise insufficient steering servo)


Vehicle with manual transmission was not driven with speed of > 5 km/h after the last engine shutdown


Vehicle with automatic transmission was not driven with speed of > 9 km/h after the last engine shutdown


Engine not running at idle speed (accelerator pedal is operated)


Reversing


Engine operating temperature too low


Carbon canister is being flushed


Inadequate fuel grade


Active transmission adaptation (only vehicles with automatic transmission)


Hydraulic impulse storage not yet loaded (only vehicles with automatic transmission)


Stop-and-go traffic


State of charge of the battery too low


Ambient temperature below +3 °C


Ambient temperature above +30 °C (with air conditioning switched on)


Rain-light-solar-condensation sensor identifies condensation on the windscreen


Air conditioning switched on, however passenger compartment not correspondingly heated up or cooled down


Braking occurred with anti-lock brake system (ABS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..System jest aktywny od kiedy auto wyszlo z fabryki. Jezeli nie dziala to któryś z warunków nie jest spelniony. Jak nie zapomne to sprawdze te liste i tu wrzuce.


Musisz zrozumieć jedną rzecz i tłumaczę Ci to po raz trzeci. Nikt Ci nie wyłączył systemu start-stop. Jedyne co robi się takim kodowaniem, to ustawienie jakby pozycji przycisku (mówiąc w sposób prosty), nic więcej. System jest cały czas aktywny w sensie sprawności/gotowości, tylko Ty decydujesz czy ma działać czy nie. Nikt Ci go nie dezaktywował podczas tej konwersji z USA na polski.

A ja już nie mam siły tobie tłumaczyć nawet już nie wiem po raz który

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.