Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje kupić felgi: 18X8.5 ET20

http://allegro.pl/alufelgi-18-5x120-bmw-serii-3-5-7-z4-opel-insignia-i6046935367.html

sprzedawca zapewnia że pasują do mojej e90 z 2005

na to chcę wrzucić opony:225/40 r18

będzie to pasować i jakoś wyglądać ??

Powiem szczerze nie bardzo się orientuję w tych rozmiarach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Będzie w sam raz, przód ewentualnie ciut za szeroko ale do przeżycia. Choć jeśli chodzi o styl to raczej słabe moim zdaniem :think:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolego marv, to jest styling M6 gran coupe. w oryginale (20 cali) jak dla mnie jest petarda :

 

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/bmw-m6-gran-coupe-review-232-655x433.jpg

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=937776&stc=1&d=1383943216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 20' i z glebą każda fela wygląda kosmicznie :) Ale to tylko kwestia gustu, właścicielowi mają się podobać. :cool2:

 

Trochę bałbym się nowych felg za 2200, nie lepiej używane oryginały? Jednak na 99% chiniole :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwał się sprzedawca i ma jeszcze taki rozmiar:

18x8.5 et30

który będzie lepszy z et 20 czy et 30.

 

Sprzedawca zapewnia: :P NASZE FELGI POSIADAJĄ NIEMIECKIE ATESTY TUV ORAZ JAPOŃSKIE VIA

:D :D

Pewnie i są chińskie ale jaką będę miał pewność kupując używki po renowacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ET30. Możesz zawsze poszukać ori nieregenerowane i będziesz wiedział jaki jest stan wyjściowy.

 

Niestety te wszystkie atesty nie mają znaczenia na drodze w starciu z dziurą, ale próbuj może trafisz. Ogólnie felgi w Polsce podobnie jak samochody mają zaniżone ceny więc na allegro są tylko chińskie felgi marnej jakości. Możesz dla porównania wejść na ebay.de i zobaczyć ile powinna kosztować jedna nowa felga 18".

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zamierzam zmienić felgi na 17" i opony w moim BMW E91318d (r. 2008 przed liftem).

Obecnie jest w w standardzie na kołach 7jx16.

Jakie et powinno być i jaka szerokość felgi?

Zastanawiam się nad takimi:

Rozmiar: 17

ET 35 X8 cali

Rozstaw śrub: 5x120

Otwór centralny: 72.56

Auto jest wykorzystywane dla 4 osób często z załadowanym bagażnikiem .

Proszę o pomoc. Temat muszę zamknąć do końca kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 225x40 będą ok? firmy jeszcze nie wybrałem ale nie będą to Run Flat. Za całość chciałbym wydać max 3tys.

To jest link do tych felg co chcę kupić

http://olx.pl/oferta/bmw-17-5x120-seria-1-2-3-4-x1-x3-f30-e90-e91-CID5-IDeCA5j.html

Chińszczyzna?

ewentualnie nowe https://www.felgi.pl/felga/att/730

i używane do bmw e90 m pakiet http://olx.pl/oferta/oryginalne-felgi-17-bmw-e90-m-pakiet-styling-194-z-oponami-CID5-IDcMAQp.html

Będą pasować też do bmw e91(318d rok 2008 przed liftem)?

siedzę już cały dzień i dalej nic nie wiem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 felgi to chinszczyzna nie kupuj szkoda kasy, lepiej weź jakies orginalne używki. Jak chcesz dać opony 225 to felga 7,5-8 cali bedzie ok. Ja osobiście mam 225 na 7 calowej feldze i też jest ok ale za rok musze kupic nowy komplet i będe brał juz 215. Zwróć uwage na ET 34-35 to standard dla lepszego wyglądu jakis dystans mile widziany. Ja mam 47 Et i dałem sobie 30 mm na tył i 20 na przód i wszystko wygląda ok, nic nie obciera przy pełnym załadunku a wygląd auta o niebo lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zakupiłem e91 330xd w m-pakiecie i muszę na gwałt ogarnąc letnie oponki. Felga seryjna m-power 17". Obecnie na feldze 225/45/17. Pytanko czy na tą felgę da się bezpiecznie naciągnąć szerszą oponę np 235? Jeśli tak to czy lepiej jest wrzucić grubsza oponę tylko na tył a na przód zostawić 225? Planuję za pare tyg. większy IC i program jeżeli to ma znaczenie.

 

b5ff5b64c5f4.jpg

 

Druga kwestia to dystanse, planuję 25mm. Czy bezpieczne dla auta z xdrive bedzie taki mod?

 

Z góry dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Do buni muszę zainstalować nowe koła+ opony i proszę was o jakieś poprawki jeśli mam jakieś braki (czytałem ze zrozumieniem wcześniejsze wpisy :D ).

 

Rozmyślam nad 4x 8,5 x 255/45/18

Z tego co doczytałem to :

przód szerokość felgi -> 8"

tył szerokość felgi -> 8.5"

 

Jeśli chodzi o przód to czy przy szerokości felgi 8,5" będzie coś tarło? Czy najlepiej będzie jeśli wrzucę 8" 225/45/18 i wtedy obędzie się bez dystansy?

Na tył instalacja oczywiście 8,5" 255/45/18. Za wszelką cenę starać się osiągnąć et ~37 przy pomocy dystansów czy dobrze będzie z ET 25-30?

 

Bunia jest na kosie, w razie czego, maksymalnie 4 osoby bez bagażu :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy x-drive wszystkie opony powinny mieć ten sam rozmiar i wypadałoby, aby felgi miały taką samą szerokość. Podałeś przykład felg 8 cali przód i 8.5 cala tył. Seryjnie znajdowały się w takim zestawie opony przód 225/40/18, natomiast tył 255/35/18. Także przy x-drive na siłę musiałbyś założyć opony 225/40/18 przód, 225/35/18 tył (z tyłu będzie delikatny naciąg z tego względu, że felga ma 8.5 cala szerokości). Poszukaj może aftermarketowych felg w rozmiarze 18" o szerokości 8 cala zarówno tył jak i przód (nie było oryginalnych felg BMW do e9x w rozmiarze 18" o tej samej szerokości z tyłu i przodu).

Może 17" oem BMW 225/45/17 szerokość 8 cala tył i przód przy ET34, czy koniecznie 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo zakładać oryginały z e90 np styling 216 z oponami 225/40/18 przód na 8j i 255/35/18 tyl na 8.5j i pogodzić się z pogorszeniem osiągów (naciag mi nie przeszkadza) albo szukać np z e60 styling 124 8j et20 4 takie same i dać 225/40/18 ? Przyznam ze mam teraz zalozone oryginalne 17 i opony 4 takie same 225/50/17 i nie mam problemów z xdrive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.