Skocz do zawartości

[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy


bumblebee

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
u mnie klapa sama spada na głowę. W sumie to raz trzyma raz nie trzyma? Szyba trzymała (na razie się nie otwiera nie robię tego bo pizga złem na dworze :lol: ) http://allegro.pl/silownik-teleskop-sprezyna-klapy-bmw-5-e39-touring-i4924138323.html te siłowniki mam kupić do klapy :roll: ? Czy są jakieś inne od razu wymienił bym przewody idące do klapy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ewentualnie takie z Febi. Połowa ceny ori, ale i tak coś drogo jak na taką pierdołę.

 

http://allegro.pl/silownik-sprezyna-gazowa-bagaznika-bmw-e39-kombi-i4935665829.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhuhu, a jest jeden czy dwa ? Drogi ten siłowniczek :roll: :roll: człowiek się pod jarał, że 20zł zapłaci i klapa będzie śmigać, a tu nie jest kolorowo :D Edytowane przez ambience
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Są 2 do klapy (ze sprężynami) i 2 do szyby (wyglądają już jak normalne siłowniki).

 

Może kup te po 20 i daj znać jak działają ;)

 

A tu - jak się wymienia siłowniki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja pewnie na wiosnę się za to zabiorę, póki co mam pilniejsze sprawy niż ewentualnie obtłuczona głowa. :D U mnie na zimnie spada klapa, a szyba zawsze, z tym, że szybę będę musiał i tak z ramką wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie na wiosnę się za to zabiorę, póki co mam pilniejsze sprawy niż ewentualnie obtłuczona głowa. :D U mnie na zimnie spada klapa, a szyba zawsze, z tym, że szybę będę musiał i tak z ramką wymienić.

 

 

Zardzewiała ?. U mnie w sklepie chcą za siłownik febi 150zl to nie ma takiej tragedii też na wiosnę się za to wezmę :) Przy okazji na filmiku widziałem, że idą wiązki z dwóch stron. Czyli jak będę wymieniał przewody to z dwóch stron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rdza chrupie aż miło ;)

 

Z prawej strony masz chyba "wiązkę" od spryskiwaczy, może coś jeszcze tam jest. Z lewej elektryka. Tak na chyba, tylko z tego co w real-oem wypatrzyłem na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię kable z dwóch stron :) wczoraj otwierałem klapę i o dziwo trzymała jak trzeba ;> U mnie zjadło klapę na wylot jak kupiłem swoje e39. Ale klapa została wymieniona. Chciałem robić klapę i kable, a tu rano psikus, błąd poduszek się pojawił i jedziemy wieczorem na kompa do garażu. Zawsze na weekend coś się znajdzie do roboty :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odgrzeję trochę temat. Mam problem z hydrauliką w sowim touringu, naciskam guzik na pilocie i klapa delikatnie odskakuje, naciskam następny raz, klapa się unosi ale nie do końca i tak jak nacisnę jeszcze z dwa razy to się otworzy do samego końca :/ Pompka chodzi przez ok 3sek może 5sek i wszystko, nie powinna chodzić aż do końca ? :/ Oleju dolałem ale nie tego z serwisu tylko dex czerwonego :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna chodzic do konca (TZN tylko do calkowitego otwarcia klapy co zajmoje jakies 5s moze wiecej)

wyglada na padniete silowniki w klapie i klapa sama sie nie podniesie a pompa po kilku sec przestanie chodzic to normalne.

sprobuj po nacisnieciu pomuc klapie troche reka jakies 3-5cm az poczujesz ze juz dalej podniesie sie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam serdecznie.

Chciałbym podpiąć się do wątku bo brakuje mi pomysłów...

sytuacja wyglada dość typowo. Zamek puszcza, pompa hydrauliczna pracuje poprawnie ale klapie w pierwszej fazie trzeba „pomoc”. Jeżeli otworze najpierw szybę i wtedy otworze klapę, udaje się.

Wymieniłem olej w pojemniczku przy pompie. Mam wrażenie ze jest pełny. Użyłem AEROSHELL FLUID 41.

Niestety nadal działa równie źle. Nasmarowanem zawiasy i w sumie nie wiem co dalej. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, i mnie dopadł problem hydraulicznej klapy. Otwierała się ciężko, więc siłowniki do wymiany - to wiem. Natomiast dzisiaj w ogóle jej nie słychać, nie pracuje. Czy ktoś może podpowiedzieć co sprawdzić zanim ją wymienię? Klapa odskakuje, ale nie ma bzyczenia i się nie podnosi. Z przycisku na klapie też się nie zamyka. Bezpiecznik?, przekaźnik?


A i czy siłowniki od klapy i szyby są takie same jak w wersji manualnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Siłowniki są takie same.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.