Skocz do zawartości

320d M47TU pompa olejowa ustawienie przeciwwag


jovikids

Rekomendowane odpowiedzi

a remont od nowych panewek gumki na zaworach pasowanie zaworów polerowanie gniazd polerowanie wałków wyważenie wału korbowego itd czekam już 4 tyg na auto jest to moje pierwsze BMW choć jestem ogromnym fanem marki od pojawienia się modelu e21teraz to już zostanę przy marce BMW i właśnie remont stanął na tych przeciwwagach ale cieszę się ze tak szybko dostałem odpowiedz na moje pytanie a to nie jest tak oczywiste na forach :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Kolego tutaj takich awarii bylo naprawde sporo ostatnio... Mam nadzieje, ze info o walkach wyrownowazajacych sie przydala w rozwiazaniu problemu :cool2: A wiesz moze ktora dokladnie panewka padła?? tj na glownym czopie walu czy korbowodu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście padła na 1 cylindrze przez ''fachową robotę serwisu " podczas małej przygody z kamieniem została uszkodzona miska olejowa wiec serwis postanowił sprawdzić stan panewek a że 1 cylinder jest łatwo dostępny to sprawdzili i okazało siw że jest ok lecz ktoś źle włożył panewki i po tygodniu auto wróciło do serwisu z padnięta właśnie tą panewką i zaczęła się jazda klienta z serwisem a w tym czasie ja nabyłem ją za przyzwoitą cenę choć powiem szczerzę że nie spodziewałem się kosztów aż takich i nie pasuje mi to że BMW nie dopracowało tego silnika to jest mój pierwszy diesel i raczej ostatni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mój pierwszy diesel i raczej ostatni

no to witaj w klubie :roll: ja pomimo ze az TAKICH przebojow ze swoja nie mialem, nie mam i mam nadzieje do sprzedazy nie bede mial to rowniez mnie ten silnik nauczyl rozumu ze diesel to nie moj "swiat". Nie odpowiedziales czy chodzilo o panewke walu czy korbowodu?? i czy te panewki w Twoim silniku to juz te napylane katodowo typu SPUTTER - mialy taki napis na sobie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,tak jak pisałem panewka korbowodowa na 1 cylindrze i były nominalne bez jakichkolwiek napisów mam je na pamiątkę teraz są nowe nie pamiętam nazwy ale cena tak 990 zł auto ma wymienione wszystkie wtryski na nowe ( poprzedni właściciel ) pompę wody itd wszystkie uszczelki uszczeleczki zimeringi podkładki wszystko w aso , mam nadzieje że się odwdzięczy nie naganną eksploatacją a i jeszcze jedno przebieg to nie jak na giełdach tylko realny z książką 275tyś jeden właściciel więc wydaje się normalny a nie 130 tyś i igła a faktycznie 400 tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bardzo wiem co to za usrojstwo ale zajmę się tym wstawię zaślepki( czytałem że są ) czy co tam trzeba i naprawdę jestem nie mile zaskoczony takim stanem jak jest nie dopracowany ten silnik i właśnie jeszcze jakieś klapki zawirowań po co to ? przeciwwagi rozumiem kultura pracy silnika brak drgań ale klapki o co Kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Autora tematu proszę o zapoznanie się z tytułowaniem wątków i poprawieniem tytułu. Za umieszczenie tego samego tematu w dziale E36 nie musisz przepraszać - już go usunąłem :twisted2:

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi nie dziękuj tylko zapamiętaj sobie, że następnym razem jak źle zatytułujesz wątek, to powędruje on do śmieci, a Ty dostaniesz ostrzeżenie... Tym razem poprawiam tytuł i tylko tym razem. Who's a smartass now :8) :twisted:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
to jako Kolega z forum jeszcze Ci poradze abyscie dopoki auto jest na "windzie" WYWALCIE te cholerne KLAPKI ZAWIROWAN z kolektora ssacego, zeby Twoje szczescie szybko sie nie skonczylo :cool2:

 

Dobre podejście, nic nie trwa wiecznie, SZCZĘŚCIE TEŻ

 

Gdyby ktoś potrzebował zaślepki klapek wirowych to chętnie pomogę :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.