Skocz do zawartości

[E90] Jakie klocki do 320i - podwójne nr na RealOEM


bmw-driver

Rekomendowane odpowiedzi

Będę robił przegląd po 100tys. i przy okazji chcę wymienić klocki hamulcowe z przodu.

Problem w tym, że na RealOEM do mojego modelu 320i / 10-2005 widoczne są dwa identyczne rysunki w sekcji "Hamulec przedn. koła-czujn. kloc. ham.", a w każdym różne zestawy numerów części ( 34116769951 lub 34116771868). Podobna sytuacja jest, gdy próbowałem skorzystać ze sklepów internetowych (np. intercars) - tu również można zamówić dwa zestawy np. Bosch lub ATE do tego modelu.

Czy ktoś przerabiał już ten temat i wie które klocki powinienem zamówić?

Lub jak rozpoznać którą wersję mam bez zdejmowania części?

 

Przy okazji: Na RealOEM widzę, że do BMW zamawia się osobno obudowę i osobno wkład filtra oleju.

Czy wystarczy kupić sam wkład?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czytales dokladnie co tam bylo napisane ?? Ten z koncowka 68 ma dla "Dla samochodów z

Zwiększenie obciążenia użytkowego". Zamow te z koncowka 51 i beda pasowac. Kupujesz tylko wklad filtra oleju. Obudowe to jak masz uszkodzona.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujniki są dwa - jeden w tylnej i jeden w przedniej osi - należy je zawsze wymienić na nowe podczas wymiany klocków, bo będzie problem ze skasowaniem inspekcji. Niestety nie są jednakowe. Co do producenta klocków to ilu użytkowników tyle zdań. Na pierwszy montaż często stosowane są klocki JURID i TEXTAR. Ja osobiście używam Textara - są łatwiej dostępne i w średniej cenie. Nie mam uwag do jakości. Jeśli samochód nie był modyfikowany, klocki i tarcze należy zamawiać wg nr. WIN, bo w zależności od pojemności silnika, ale także i wersji podwozia stosowane są różne klocki i tarcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynowym E90 filtr paliwa jest "lifetime" - nie wymienia się go jeżeli nie ma awarii.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.