Skocz do zawartości

320d kopci na wolnych obrotach


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

jako ze jestem człowiekiem który zawsze szuka dziury w całym to wziąłem na celownik temat przykapcania na wolnych obrotach...

sprawa wyglada tak:

odpalam zimne auto i nie pusci żadnego dymka natomiast po kilkunasu sekundach zaczyna delikatnie kopcic (kolor ni to czarny ni to granatowy) szczególnie widac to jak wylot rury wydechowej jest na ciemnym tle ( :lol: )... po trasie gdy auto jest rozgrzane jest czysto natomiast dymek pojawia sie po kilkunasu sekundach :? i tak w koło macieju... dodam kilka wskazówek

- podczas jazdy but w podłodze nie pusci dymka żadnego koloru, czysto jak za benzyniakiem (jechałem z tyłu innym autem)

- moc ma bez problemów wchodzi na obroty

-silnik pracuje równo odpala bez problemów

-błędów nie ma na inpie (oprócz świec zarowych i podgrzewacza płynu)

- bardzo mało pali w trasie przzy dość dynamicznej jeździe 5,1-5,4l/100km

-oleju nie bierze

-wszystkie filtry wymieniane na bierząco tylko mann

-paliwo najczęsciej orlen lub statoil

 

w sumie zaczęło sie jak wyciełem katalizatory ale w poprzednim aucie bez katalizatora na wilnych obrotach bylo czysciutko :? czy u Was drodzy uzytkownicy w beciach bez katów też tak jest ??

w sumie zrobiłem tak ponad 30tys km i teraz mam troche czasu to mam nadzieje że pomozecie mi wyjaśnić tą zagadke :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie brak katow to pierwsza sprawa, do tego na wolnych uruchamia sie AGR. U mnie tez na zimnym przykapca ale jak zlapie tem to jest czysto.

 

ale czemu na cieplym przykapca?? z tego co pamiętam na odłaczonym EGR chyba mniej dymku było ale... był :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukac dziury w calym...czy cieply czy zimny, jak nie masz katow to sila rzeczy bedzie kopcil...ja jak mialem katy to jak kiedys jechalem nad morze i kumpel jechal za mna to nie mogl uwierzy, ze mam diesla...brak katow ma swoje plusy i minusy :) ja tam jestem bardziej na tak ;)

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
może ktoś ma jeszcze jakieś teorie na temat tego postu?? beemcia chodzi jak złoto tylko na wolnych obrotach ten dymek nie daje mi spokoju :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wpływ na kopcenie w tym temacie może mieć:

- za niskie lub wysokie ciśnienie w oponach,

- brak powietrza w kole zapasowym,

- brak znaczka bmw na masce,

- jazda zimą na stalowych felgach,

- brudna szyba tylna i zaplamione fotele,

- kurz na silniku,

- ptasia kupa na dachu,

- zużyte koło dwumasowe, skrzynia biegów i wytarta kierownica

itp, itd. :mad2: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wpływ na kopcenie w tym temacie może mieć:

- za niskie lub wysokie ciśnienie w oponach, - cisnienie wg tabeli na słupku

- brak powietrza w kole zapasowym, - jest, sprawdzałem

- brak znaczka bmw na masce, - o dziwo jest i to jeszcze oryginalny

- jazda zimą na stalowych felgach, - łeee zimówki mam na alusach

- brudna szyba tylna i zaplamione fotele, - :) nie wiem jak to skomentować :)

- kurz na silniku, - czyszczony regularnie

- ptasia kupa na dachu, - nie zauwazyłem

- zużyte koło dwumasowe, skrzynia biegów i wytarta kierownica - oprócz skrzyni wszystko świeże

itp, itd. :mad2: :lol:

 

tak więc nie pomógł mi Twój post kolego ale dziekuje za szczere chęci :D ciągne temat ponieważ w poprzednim samochodzie nie miałem kata i nie przykapcał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam niesprawny lub zabrudzony EGR. Weź go wyciągnij i wyczyść dobrze, do tego do odmy zaglądnij. Może być też tak że z racji dopuszczania spalin na zimnym aby silnik się szybciej rozgrzał. Tak wiec zablokuj go DIS i problem może ustąpić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sie wkurzyłem stojąc na światłach zobaczyłem dymek w lusterku :evil: zjechałem na parking i odłaczyłem egr i na 99% zdecydowanie mniej przykapca (było już ciemno) zauważyłem też ze w dolnym zakresie obrotów jest elastyczniejsza wiec bardzo możliwe ze znowu coś sie z egr pierdzieli... w weekend zrzucam kolektor, egr i robimy gruntowne czyszczenie dolotu :) mam nadzieje ze mój problem został rozwiązany bo już myślałem o ponownym wstawieniu katalizatorów ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!!!

otóż kupiłem fajną dwururkę do mojej 320d i po założeniu problem przykapcania na wolnych obrotach uwidocznił sie :? wkurzyłem sie i wspawałem katalizator i co?? Problem ZNIKŁ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: fakt faktem beemka już nie świszczy jak odrzutowiec ale coś za coś :D :D więc chyba udalo mi sie rozwiązać problem dymienia na wolnych obrotach :D pośmigam i poobserwuje co sie dzieje i napisze czy na pewno problem rozwiązany w 100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoshimura01 zamiennik dla 320d :) kupiłem od kolegi z foru bo jego bmw dostała strzała w przód :( chciałem wstawić w miejsce drugiego kata ale za duża rzeźba by wyszła wiec poszedł tuż za turbo... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... u mnie kopcenie było nienaturalnie duże i bardzo mi przeszkadzało :? a teraz znowu jestem zadowolonym uzytkownikiem 320d :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od momentu wycięcia katòw za turbo też mam lekkie dymienie z ostrzejszym zapachem spalin. Ale wolę to niż męczenie turbiny zapchanym i zużytym katalizatorem...

Wywaliłeś tylko ten główny duży za turbo, czy również dwa mniejsze na dwu rurce dalej na wydechu ?? Tak bynajmniej jest w e46 330d, nie wiem jak w 5'ce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.