Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ma ktoś jakieś dobre sprawdzone ustawienia Equalizera do HK? Wiem, że to wszystko indywidualne upodobania, ale może coś wyjściowego ktoś ma? Na zagranicznych forach jest trochę tego ale kiepsko to gra. Co ważne, słucham np Linkin Park i pod ten rodzaj muzy chce dobrze ustawić equalizer.

 

Im bardziej audiofilski, a co za tym idzie neutralny i zbliżony do rzeczywistości dźwięk, tym ludzie bardziej psioczą. Dźwięk hi-end nie jest efektowny, nie ma żadnego sssssssssykania i buuuuuumbania. Po prostu gra muzyka, niemęcząco, naturalnie, czysto... Mi u siebie w Logic7 brakuje tylko wyeksponowania średnicy, więc na eq mam podbite lekko od 1kHz do 5kHz, poza tym o jeden stopień podniosłem 10kHz. 80% muzyki to średnica, która przenosi najwięcej informacji. Takie ustawienie na początku może wydawać się niespecjalnie atrakcyjne, ale na dłuższą metę jest super. Z kolei tzw. ustawienie konturowe, czyli bas i wysokie podbite, na początku wydaje się fajne, ale po czasie męczy i przejaskrawia dźwięk, czyniąc go nienaturalnym. Ale żeby to słyszeć trza nauczyć się słuchać, polecam dużo muzyki na żywo i audiofilski system w domu w zaadoptowanym akustycznie pokoju....ale to już wydatek powyżej wartości całej f30..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ma ktoś jakieś dobre sprawdzone ustawienia Equalizera do HK? Wiem, że to wszystko indywidualne upodobania, ale może coś wyjściowego ktoś ma? Na zagranicznych forach jest trochę tego ale kiepsko to gra. Co ważne, słucham np Linkin Park i pod ten rodzaj muzy chce dobrze ustawić equalizer.

 

Im bardziej audiofilski, a co za tym idzie neutralny i zbliżony do rzeczywistości dźwięk, tym ludzie bardziej psioczą. Dźwięk hi-end nie jest efektowny, nie ma żadnego sssssssssykania i buuuuuumbania. Po prostu gra muzyka, niemęcząco, naturalnie, czysto... Mi u siebie w Logic7 brakuje tylko wyeksponowania średnicy, więc na eq mam podbite lekko od 1kHz do 5kHz, poza tym o jeden stopień podniosłem 10kHz. 80% muzyki to średnica, która przenosi najwięcej informacji. Takie ustawienie na początku może wydawać się niespecjalnie atrakcyjne, ale na dłuższą metę jest super. Z kolei tzw. ustawienie konturowe, czyli bas i wysokie podbite, na początku wydaje się fajne, ale po czasie męczy i przejaskrawia dźwięk, czyniąc go nienaturalnym. Ale żeby to słyszeć trza nauczyć się słuchać, polecam dużo muzyki na żywo i audiofilski system w domu w zaadoptowanym akustycznie pokoju....ale to już wydatek powyżej wartości całej f30..... :mrgreen:

 

Dobra dobra, troche już tego przerobiłem i męczy mnie zbyt niski bas, zbyt wysoki sopran itd. Po prostu łeb mnie boli jak słucham czegoś co nie gra właśnie naturalnie, a zwykłe ustawienia są do dupy. Brakuje im tej naturalności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modowania tego silnika...po gwarancji to bedzie pewnie niezla loteria...

 

Cena- niby zeby mieć kosmos wyposazenie trza dać te 240 tys zł (minus 2 % rabatu)...Ale z drugiej strony jak się pojdzie na kompromis to od okolo 195 tys bedzie sie mialo przyzwoite wyposazenie, a za 210-220 (minus rabat) ładną ilość dodatków...

 

Choć to i tak moze sie wydawać bardzo duzo biorąc pod uwage , ze to 2,0 R4...

 

Zwłaszcza ze teraz do sprzedazy weszly takie auta jak nowy Focus ST (2,0 250 PS), Astra OPC (2,0 - 280 PS)....I biorąc pod uwagę, ze z dobrym wypsaozeniem mozna je mieć za okolo 120-140 tys (rabaty na poziomie 10-15 % dostanie sie na te modele)...JEzeli ktoś nie potrzebuje prestiżu BMW i sporego jednak auto a szuka głównie wrażeń z jazdy to w/w pewnie będą nawet lepiej wywiązywały się z tego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do glosnikow PAnowie - jest cos takiego jak wygrzewanie glosnikow z HIFI niektorzy wiedza cos o tym. Dlatego jak zalaczysz nowy sprzet to ani dobrego basu ani taki sobie sopran - Glosnik musi min. 150h popracowac aby sie dobrze wygrzal i nie odrazu na full tylko 20% i co 20h dodajesz jakies 5% Volume po 2 tyg wtedy wrzucisz CD i sprawdzisz jak gra twoj sprzet a jak glosnik odrazu katujesz to :) :nienie:

 

to co proponuje BMw ( H/K - HIFI profe.) niestety nie jest to Tannoy wsrod glosnikow ale jak go dobrze ustawisz to ci fajnie zagra z zachowaniem jak wyzej opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do modowania tego silnika...po gwarancji to bedzie pewnie niezla loteria...

 

Cena- niby zeby mieć kosmos wyposazenie trza dać te 240 tys zł (minus 2 % rabatu)...Ale z drugiej strony jak się pojdzie na kompromis to od okolo 195 tys bedzie sie mialo przyzwoite wyposazenie, a za 210-220 (minus rabat) ładną ilość dodatków...

 

Choć to i tak moze sie wydawać bardzo duzo biorąc pod uwage , ze to 2,0 R4...

 

Zwłaszcza ze teraz do sprzedazy weszly takie auta jak nowy Focus ST (2,0 250 PS), Astra OPC (2,0 - 280 PS)....I biorąc pod uwagę, ze z dobrym wypsaozeniem mozna je mieć za okolo 120-140 tys (rabaty na poziomie 10-15 % dostanie sie na te modele)...JEzeli ktoś nie potrzebuje prestiżu BMW i sporego jednak auto a szuka głównie wrażeń z jazdy to w/w pewnie będą nawet lepiej wywiązywały się z tego zadania.

no ale Focus nigdy nie bedzie BMW ani BMW - Focusem :) dlatego placisz za to co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A kto porównał takie samochodu wogóle do siebie, to jakaś pomyłka...jak porównanie trampek za 15 złotych do adidasow za 300...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A kto porównał takie samochodu wogóle do siebie, to jakaś pomyłka...jak porównanie trampek za 15 złotych do adidasow za 300...

 

PZDR>

:mrgreen: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do glosnikow PAnowie - jest cos takiego jak wygrzewanie glosnikow z HIFI niektorzy wiedza cos o tym. Dlatego jak zalaczysz nowy sprzet to ani dobrego basu ani taki sobie sopran - Glosnik musi min. 150h popracowac aby sie dobrze wygrzal i nie odrazu na full tylko 20% i co 20h dodajesz jakies 5% Volume po 2 tyg wtedy wrzucisz CD i sprawdzisz jak gra twoj sprzet a jak glosnik odrazu katujesz to :) :nienie:

 

to co proponuje BMw ( H/K - HIFI profe.) niestety nie jest to Tannoy wsrod glosnikow ale jak go dobrze ustawisz to ci fajnie zagra z zachowaniem jak wyzej opisane

 

Zgadza się, każdy nowy głośnik musi pograć, bo nie gada tak jak powinien. Co nie zmienia faktu, że audio w Audi i Mercedesie jest lepsze wg. mnie niż w BMW. Też jestem wielkim miłośnikiem Tannoy. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto porównał takie samochodu wogóle do siebie, to jakaś pomyłka...jak porównanie trampek za 15 złotych do adidasow za 300...

 

PZDR>

 

Zapewniam, że porównują np. ja się bardzo zastanawiam pomiędzy 328i a Golfem R a gdyby np Citroen DS5 miał też wersję conajmniej 240 KM to bym się pewnie w ogóle nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej audiofilski, a co za tym idzie neutralny i zbliżony do rzeczywistości dźwięk, tym ludzie bardziej psioczą. Dźwięk hi-end nie jest efektowny, nie ma żadnego sssssssssykania i buuuuuumbania. Po prostu gra muzyka, niemęcząco, naturalnie, czysto... Mi u siebie w Logic7 brakuje tylko wyeksponowania średnicy, więc na eq mam podbite lekko od 1kHz do 5kHz, poza tym o jeden stopień podniosłem 10kHz. 80% muzyki to średnica, która przenosi najwięcej informacji. Takie ustawienie na początku może wydawać się niespecjalnie atrakcyjne, ale na dłuższą metę jest super. Z kolei tzw. ustawienie konturowe, czyli bas i wysokie podbite, na początku wydaje się fajne, ale po czasie męczy i przejaskrawia dźwięk, czyniąc go nienaturalnym. Ale żeby to słyszeć trza nauczyć się słuchać, polecam dużo muzyki na żywo i audiofilski system w domu w zaadoptowanym akustycznie pokoju....ale to już wydatek powyżej wartości całej f30..... :mrgreen:

 

O! Kolega sporo wie :) Miło spotkać audiofila. W domu lampka? Jaka?

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnikow PAnowie - jest cos takiego jak wygrzewanie glosnikow z HIFI niektorzy wiedza cos o tym. Dlatego jak zalaczysz nowy sprzet to ani dobrego basu ani taki sobie sopran - Glosnik musi min. 150h popracowac aby sie dobrze wygrzal i nie odrazu na full tylko 20% i co 20h dodajesz jakies 5% Volume po 2 tyg wtedy wrzucisz CD i sprawdzisz jak gra twoj sprzet a jak glosnik odrazu katujesz to :) :nienie:

to co proponuje BMw ( H/K - HIFI profe.) niestety nie jest to Tannoy wsrod glosnikow ale jak go dobrze ustawisz to ci fajnie zagra z zachowaniem jak wyzej opisane

Zgadza się, każdy nowy głośnik musi pograć, bo nie gada tak jak powinien. Co nie zmienia faktu, że audio w Audi i Mercedesie jest lepsze wg. mnie niż w BMW. Też jestem wielkim miłośnikiem Tannoy. :cool2:

 

 

Potwierdzam - każdy głośnik musi się "wygrzać". Po taki czasie tony wysokie przestają być natarczywe, a bas twardy i buczący.

 

Audio w F30 słuchałem tylko chwilę i to tylko tego standardowego. Nie miałem okazji pobawić się regulacją i mogłem posłuchać tylko radia, ale z ciekawością zauważyłem, że jak na auto, jest bardzo fajnie zbudowana scena muzyczna, czyli pozorne źródła dźwięku są zlokalizowane daleko za szybą a nie w drzwiach. To zapowiada fajną zabawę, bo dźwięk HIFI, to nie tylko neutralna barwa brzmienia ale coś znacznie więcej.

Wielkiego porównania z innymi autami nie mam, ale słuchałem przez chwilę audio u kumpla w A4 - mimo jakiegoś tam pakietu premium sound, dźwięk był tragiczny i nie pomagały żadne regulacje.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to ma jeździć przede wszystkim :D Jak chcesz mega audio to wyłóż 2 kafle (jak masz tyle kasy na F30) poskladaj jakis mega zestaw i jaraj sie jakoscia dzwieku, ja rozumiem ze seryjne granie to tez wazny aspekt i trzeba go rozwazyc, ale zawsze mozna go sobie ulepszyc, wiec ocenianie calego auta z perspektywy audio to troche jakby kupić M3 i narzekac ze w srodku fotele sa wyszyte niebieskimi nićmi zamiast czerwonymi - no niby tak, ale ch*j [<-ostrzeżenie by Mod] z tego skoro mam M3? :D
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to ma jeździć przede wszystkim :D Jak chcesz mega audio to wyłóż 2 kafle (jak masz tyle kasy na F30) poskladaj jakis mega zestaw i jaraj sie jakoscia dzwieku, ja rozumiem ze seryjne granie to tez wazny aspekt i trzeba go rozwazyc, ale zawsze mozna go sobie ulepszyc, wiec ocenianie calego auta z perspektywy audio to troche jakby kupić M3 i narzekac ze w srodku fotele sa wyszyte niebieskimi nićmi zamiast czerwonymi - no niby tak, ale ch*j z tego skoro mam M3? :D

 

 

Jeździć, to potrafi każde sprawne auto. F30 kosztuje więcej, bo podobno jeździ lepiej niż inne. Ale dziś już jeżdżenie to za mało - teraz jest również ważne, czy auto ma komputer, szabanaście poduszek, skórę, navi i m.in. dobre audio. Jasne, że z powodu słabego audio trudno przekreślać cały model, ale jak ma dobre, to tylko in plus.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jak auto kosztuję 200tyś, to raczje się oczekuję ze audio też bedzie grało lepiej niż w golfie VI, czy Focusie i innym Passsssacie...no chyba po to się dopłaca do klasy premium, nie tylko za znaczek...

Ale jak ktośjest audiofilem, to sam sprzęt za 100tyś nie bedzie pewnie grał jak potrzebuje...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No jak auto kosztuję 200tyś, to raczje się oczekuję ze audio też bedzie grało lepiej niż w golfie VI, czy Focusie i innym Passsssacie...no chyba po to się dopłaca do klasy premium, nie tylko za znaczek...

Ale jak ktośjest audiofilem, to sam sprzęt za 100tyś nie bedzie pewnie grał jak potrzebuje...

 

PZDR>

 

 

... samo sedno :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, jakbym chciał kupić auto które tylko dobrze jeździ to kupiłbym jakąś małą rajdówkę, a ponieważ w aucie mam się czuć komfortowo i czasami chce też trochę odpocząć to wymagam czegoś więcej, tym bardziej, że do zestawu HK dopłacałem.

 

Znalazłem błąd w sofcie, a mianowicie jeśli w książce telefonicznej (w moim przypadku iPhone) w nazwie użytkownika wpisany jest jakiś np obrazek, to książka adresowa nie jest importowana do książki BMW. Ale to taki pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak auto kosztuję 200tyś, to raczje się oczekuję ze audio też bedzie grało lepiej niż w golfie VI, czy Focusie i innym Passsssacie...no chyba po to się dopłaca do klasy premium, nie tylko za znaczek...

Ale jak ktośjest audiofilem, to sam sprzęt za 100tyś nie bedzie pewnie grał jak potrzebuje...PZDR>

 

 

To kiedyś tak było, że audiofilski sprzęt kosztował tyle co nowa 3ka. Dziś można słuchać wzmacniaczy lampowych za 2,5-3tys złotych http://www.planetahifi.pl/

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak ja sie cieszę że nie choruję na te audiofilstwo :D Co nie znaczy ze nie lubie muzyki, wrecz przeciwnie. Moje seryjne glosniki w E46 na porzadnym radiu kenwooda mi wystarczaja :]
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki....nie zapominajmy, ze jedną z najpiękniejszych melodii gra sam samochód....Myslałem, ze F30 328i to będzie mój wymarzony - nowy samochód...teraz nie jestem pewny...paskudny dźwięk silnika....

 

Ostatnio otwarłem sobie szybe w swoim E90 328i i przyłotałem kik dałna na 1,2 i 3...coś cudownego....ale wspaniałe odłgosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dźwiek SLR to powala. Raz przez chwilę stałem obok takie, to masakra...wydaje mi się ze ten dźwieg powala wszystko co wyprodukowano...

4-cylindrówka nie bedzie brzmieć, no może po za starym Boxerem w subaru, bo te nowe to też jakoś wykastrowane...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.