Skocz do zawartości

Nowe letnie kapcie do iXa - co i gdzie polecacie?


Giacomo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu nowych letnich laczków do dryndy w rozmiarze 19" 255/50 i 285/45.

Przymierzam się albo do standardowych Michelin Diamaris albo Toyo Proxes T1 Sport bo Brigdestone Dueler słyszałem, że dość szybko twardznieją i zaczynają hałasować.

Jaką oponę moglibyście polecić ? I gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone duoler to dziadostwo mam bieżnik 6mm i opona zupełnie nie trzyma się na mocno mokrej nawierzchni w zakręcie trzeba się mocno pilnować ,a jak trafisz na koleinę,zresztą tylko takie są w Polsce, to popłyniesz :cry2:.szerokość też robi na minus czym szersza tym gorzej ale :? .Ja będę szukał w okresie zimowym coś z continentala ,sam jeszcze nie wiem ale nie bridgestone no i używkę nie mniej jak 6mm i nie starszą jak 2009r. na nowe szkoda trochę grosza :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nowe buty w zasadzie chyba wszędzie kosztują tyle samo.Ja bynajmniej kupiłbym Michelem bo moim zdaniem są to najlepsze opony.Jeszcze do tego felga letnia i zimowa i tylko przerzucanie koła na zimę i lato i wszystko gra.A przy sprzedaży auta dajesz tylko jeden komplecik felg ( no chyba że za dopłatą to dwa kompleciki ) Ja również szukam letnich opon ale jeszcze się wstrzymam bo jakoś jeszcze za drogo mi one wyglądają ( poczekam aż zrobi się zimniej i będzie wielki szał na zimowe wtedy letnie troszku taniej będą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie zdecydowałem się na Yokohamę:

 

http://www.opony.com/parametry-opony/yokohama-advan-s-t-v802-285-45r19-107-w

http://www.opony.com/parametry-opony/yokohama-advan-s-t-v802-255-50r19-107-w-xl

 

Zobaczymy jak się na tym jeździ bo sporo pochlebnych opinii o nich słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam Michasie dokladnie w tym rozmiarze i nie polecam.

Natomiast w drugim suwie mam Continentale Cross Contacty i uwazam ze sa duzo lepsze. Natomiast nie sprawdzlem czy sa w tym rozmiarze i za ile.

 

 

 

Edyta:Blad - lato mam 285 20" przod i 305/40/20 tyl wiec to nie ten rozmiar - i pole wybornu znaczaco mniejsze jak sadze.

Edytowane przez Lassar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Mam do sprzedania całe koła kompletne z oponami Pirelli w rozmiarze 255 przód i 285 tył 19". Oponki mają przejechane około 5 tys km. Kupiłem je z autem jako drugi komplet, dlatego chce sprzedać. Jeśli jesteś zainteresowany mogę przesłąć foto. Jak coś to info na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie

mam Continentale Cross Contacty 255/55/18

sprawują się świetnie, śmiało polecam.

 

P.S.

szukajac swojego X-sa ogladałem auto z zestawem 19"-

wizualnie bardzo się podobało. Po jezdzie próbnej dużo mniej

z uwagi m.in na gorszy komfort zrezygnowałem z auta i szukałem na 18

-teraz jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.