Skocz do zawartości

E90 drzwi kierowcy nie otwierają sie z pilota ale zamykają


toker30

Rekomendowane odpowiedzi

ją. Jak w temacie mam problem w e90 drzwi kierowcy da się otworzyć tylko z kluczyka z pilota nie!! Reszta drzwi działa oki. Drzwi się zamykają z pilota a z kluczyka sie je otwiera( problem dotyczy drzwi kierowcy) czyli : jak chce zamknąć pilot działa i zamykam jak otworzyć tylko kluczyk , bezpiecznik z rozpiski oki. Jakieś sugestie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ramach ciekawostki to chciałem Wam opowiedziec, że u mnie z tym zamkiem ujawniło się pod bud. poczty :)

 

i oczywiście ani zamknąć ani otworzyć

 

zadzwoniłem na tą smieszną linie pomocy BMW i tam inteligentna inaczej jak sie pozniej okazało Pani przyjęła zgłoszenie i kazała mi czekać na pomoc :)

 

mowie tej intel. inaczej, że pojadę do domu, bo mam 10 km i tam poczekam aż przyjedzie "pomoc"

 

ale pani powiedziala ze jak pojade to pomoc sie juz nie nalezy i mam auto do serwisu zawlec sam ... i zastepczego nie dostane

 

wniosek... zamiast pomoc to tylko zycie utrudniają ... to tyle kamyczków do ogródka BMW .... nastepny powod zeby nie dokładac ani grosza na przedłuzenie gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juź zrobione winny był zamek a dokładniej stacyjka mały miedziany rygielek w samym zamku (element metalowy w którym jest kluczyk), blokował się i doszło do spalenia silniczka. Czas naprawy 4 h , a tak na marginesie strasznie duuużo plastiku w tym zamku a samo pokrętło do otwierania to dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

@toker30

Mam dokładnie ten sam problem: drzwi kierowcy nie otwierają się, ale z zamykaniem nie ma problemu. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone - nr. 56 i nr. 57 w porządku.

 

Piszesz, że problemem był spalony silniczek - jak to możliwe, jeśli zamykanie działa? Czy tam są dwa osobne silniczki niezależne odpowiedzialne za zamykanie i otwieranie? Czy ktoś wie? Dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony został zamek.

We wszystkich bmw montowane są te same zamki (roczniki od 2004) tzn lewy przód pasuje bez problemu od bmw 7 f01 - ja taki sam kupiłem i zamontowałem w pre lci.

Zdziwiłem się bo zamki od 7 zamykają się ciszej oraz wolniej niż poprzednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

@toker30

Mam dokładnie ten sam problem: drzwi kierowcy nie otwierają się, ale z zamykaniem nie ma problemu. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone - nr. 56 i nr. 57 w porządku.

 

Piszesz, że problemem był spalony silniczek - jak to możliwe, jeśli zamykanie działa? Czy tam są dwa osobne silniczki niezależne odpowiedzialne za zamykanie i otwieranie? Czy ktoś wie? Dajcie znać

 

Są dwa silniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć,


A ja mam pytanko, jaki zamiennik konkretnie użyć bo naczytałem się o ich słabej jakości i teraz nie wiem czy reanimować czy wymienić na zamiennik. Cena z dziś z serwisu BMW niby po rabacie 756,00zł :cry2: :duh:


PS. Sytuacja u mnie identyczna drzwi zamykają się z pilota, ale otworzyć już nie chcą. Zamkniętych drzwi z pilota nie jestem w stanie otworzyć klamką z wewnątrz auta. Po otworzeniu z kluczyka podczas jazdy drzwi same się zaryglowują jak dotychczas i wówczas klamka wewnątrz działa.


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,


Czy ktoś orientuje się jak powinna wyglądać cześć zamka ze zdjęcia 1 i 2? Cos się ukruszyło i nie mam tego elementu - zastanawiam się czy to jest istotne dla działania zamka.


Generalnie, mam problem jak w temacie i wydaje mi się, że powodem jest ukruszona zębatka, jak na 3-cim zdjęciu.


https://photos.app.goo.gl/A43xfiPpn1kaTJCX9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak jak piszesz, zębatka do wymiany.

Na allegro zestaw naprawczy około 40 zł. Też kiedyś rozbierałem zamek i miałem to samo do wymiany, z tym że u nie uleciał bolec od dźwigni która montowana jest w zębatce.

A czy spotkał się ktoś z takim problemem.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=395642&p=2850628#p2850628

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.