Skocz do zawartości

(sterownik) moduł sterowania webasto...


damianok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

No jak to jak, chyba słyszysz po odpaleniu silnika (poniżej 5 stopni) czy webasto próbuje wystartować?

Jak nie, to zgon, trzeba przejrzeć bezpieczniki, zobaczyć czy na piec dochodzi 12V, czy wszystko jest wpięte na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wymianie pompki obiegowej trzeba skasować błędy na kompie aby piec odpalił? w piątek wymieniłem pompkę, dzisiaj rano jak odpalałem było równo 6stopni, po krótkiej przejażdżce 5,5stopnia ale webasto niestety milczy...

 

 

Trzeba wykasować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec był odłączony w tym czasie jak zmieniałem pompkę. Jutro będę miał kabel i spróbuję zainstalować inpe na lapku. Kiedyś jak się za to chciałem zabrać to było potrzeba win xp zainstalować bo na win vista nie działało. Ciekawe czy teraz są jakieś sterowniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisałem już o swoim problemie i wątpliwościach viewtopic.php?f=72&t=209805 ale nie dostałem odpowiedzi na ostatnie pytania.

Jak rozbieracie swoje piece to sprawdźcie jakie macie numery BMW na nich. muszę wymienić swój w 530D po lifcie i nie wiem jaki kupić na allegro, jest dużo z numerem 64.128387111 niby do BMW ale na REALOEM nie ma takiej części o takim numerze a u mnie wyskakuje webasto z takimi numerami: 64.128387103 lub 64.126918455.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słuchaj, piece z reguły są konstrukcyjnie takie same, obudowa z płaszczem wodnym, dmuchawa, pompka, etc.

Zasadniczą różnicą jest palnik, benzyna a diesel ma inne rozwiązanie.

Więc musisz szukać typowo pod diesla.

Kolejna i najważniejsza różnica to sterownik.

BMW ma swój konkretny sterownik (mowa o cyfrowym), i taki też musisz mieć w piecu.

Napisz dlaczego wymieniasz piec, i co konkretnie.

Jak masz sterownik dobry, to tak naprawdę kupujesz jaki kolwiek piec dieslowski przekładasz i ma działać.

Ja piec poskładałem sobie z części, wyszło taniej niż kompletny, a sterownik mam analogowy (łatwość rozbudowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki shadow69 dzięki Tobie wiem przynajmniej jaki mam sterownik ale niestety nie wiem jaki piec kupić (płytek sterujących nie widać na allegro zresztą i tak nie wiem czy jak kupię płytkę to nie okaże się, że coś więcej jest walnięte).

U mnie przynajmniej to co można sprawdzić na dzisiaj to płytka sterująca jest całkowicie zniszczona tzn. zardzewiała i popalona poodpadały elementy. Z tego co się dowiedziałem to mam sterowanie cyfrowe z racji rocznika samochodu (2001). Z uwagi, że webasto nie działało gdy kupiłem auto (a przynajmniej nie miałem jak sprawdzić było lato) to nie wiem czy piec który mam jest właściwy są pewne różnice na naklejce na nim i naklejce na nadkolu (pisałem o tym wcześniej) oba są do diesla. Dlatego chcę kupić cały piec i podmienić tylko nie wiem na jaki numer zwracać uwagę wiem jak odróżnić diesel od benzyny. Na aukcjach generalnie nie widać płytek sterujących i jedyna możliwość dobrania pieca to po numerach i tu jest problem bo numery na realoem i na aukcjach są różne dlatego pytam jakie macie numery na piecach w dieslach. Może to trochę chaotyczne ale jak ktoś chce to w moim temacie jest to dokładniej wytłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym piec zostawił, szkoda wymieniać coś, co jest dobre.

Rozebrać, wyczyścić, sprawdzić czy podzespoły działają i szukać płytki.

Nawet jak coś będzie uszkodzone, to taniej wymienić jeden element, niż kupować cały piec.

Ja brałem płytkę od gościa, który siedzi ogólnie tylko w piecach, i ma praktycznie na stanie wszystko, tyle że nie wszystko wystawia na allegro.

Jak nie zapomnę, to poszukam jutro namiarów do niego, to podrzucę.

Na moim piecu są niestety oznaczenia od benzyny, bo z takiej wersji mam obudowę, więc z tym nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też namiary no kogoś kto ogarnia te piece, jak co to podam na PW

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jeszcze raz dzięki Shadow69 za namiary na gościa od webasto, faktycznie kompetentny i pomocny, przygotował mi piec z płytką i to w niezłej cenie. Piec zamontował mi mój mechanik odpaliłem INPĘ i zero błędów piec wystartował z INPy. Myślałem ,że to już koniec problemów ale niestety nie sprawa wygląda tak:

- w INPIe zero błędów

- z poziomu INPy piec odpala i chodzi

- nie odpala piec podczas odpalania auta (w ogóle nie chodzi)

- odpala z pilota! ale pochodzi trochę i żadnego efektu, nie ma grzania w kabinie nie startuje klimatronic

- z poziomu OBC jak włączam to w ogóle nie ma reakcji jak włączę (wentylatorek miga chyba na czerwono)

- jest dodatkowa pompka przy piecu

- w INPIe w zakładce ogrzewania dodatkowego jak kliknąłem na pompę to słychać chyba przez minutę miarowe BUMP BUMP ...

- parametry niepoprzekraczane podczas pracy pieca

Nie wiem czemu się nie włącza podczas uruchomienia auta może jest za ciepło? Paliwo w baku (prawie pełny) jest, akumulator też chyba jest ok (w teście 9 pokazuje na pracującym silniku ok. 13,6 V po wyłączeniu ok. 12 V).

Mam pytanie ile powinno dochodzić do webasta przewodów w tej 6-ciopinowej wtyczce (ja mam trzy 1,2 , 6)? Dlaczego nie odpala webasto podczas uruchomienia auta zimnego.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Acha Shadow jeśli chodzi o tę płytkę, która wg Ciebie jest źle umieszczona na stronie o webasto to ona może być jednak ok umieszczona bo z tego co mi ten gościu mówił to płytki są takie same ale można w niej odblokować kanał analogowy (tak on mi ją przyszykował w razie czego).

Pozdrawiam i czekam na pomysły co sprawdzać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze raz dzięki Shadow69 za namiary na gościa od webasto, faktycznie kompetentny i pomocny, przygotował mi piec z płytką i to w niezłej cenie. Piec zamontował mi mój mechanik odpaliłem INPĘ i zero błędów piec wystartował z INPy. Myślałem ,że to już koniec problemów ale niestety nie sprawa wygląda tak:

- w INPIe zero błędów

- z poziomu INPy piec odpala i chodzi

- nie odpala piec podczas odpalania auta (w ogóle nie chodzi)

- odpala z pilota! ale pochodzi trochę i żadnego efektu, nie ma grzania w kabinie nie startuje klimatronic

- z poziomu OBC jak włączam to w ogóle nie ma reakcji jak włączę (wentylatorek miga chyba na czerwono)

- jest dodatkowa pompka przy piecu

- w INPIe w zakładce ogrzewania dodatkowego jak kliknąłem na pompę to słychać chyba przez minutę miarowe BUMP BUMP ...

- parametry niepoprzekraczane podczas pracy pieca

Nie wiem czemu się nie włącza podczas uruchomienia auta może jest za ciepło? Paliwo w baku (prawie pełny) jest, akumulator też chyba jest ok (w teście 9 pokazuje na pracującym silniku ok. 13,6 V po wyłączeniu ok. 12 V).

Mam pytanie ile powinno dochodzić do webasta przewodów w tej 6-ciopinowej wtyczce (ja mam trzy 1,2 , 6)? Dlaczego nie odpala webasto podczas uruchomienia auta zimnego.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Acha Shadow jeśli chodzi o tę płytkę, która wg Ciebie jest źle umieszczona na stronie o webasto to ona może być jednak ok umieszczona bo z tego co mi ten gościu mówił to płytki są takie same ale można w niej odblokować kanał analogowy (tak on mi ją przyszykował w razie czego).

Pozdrawiam i czekam na pomysły co sprawdzać dalej.

 

Mam tak sam. Wysłałem całe webasto do naprawy, posprawdzali i wszystko wyszło OK, a u mnie na samochodzie nie ma ogrzewania na postoju. Wieje delikatnie ciepło, tak jakby pompka dodatkowa była uszkodzona. Pompka jest NOWA (ORYGINALNA). Przewietrzanie działa, jest silny nadmuch, a na ogrzewaniu postojowym brak tego silnego nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.