Skocz do zawartości

320d touring, polift - tylna wyceraczka bez odzewu


maysee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie tak na szybko, wycieraczka tylna przestala dzialac, spryskiwacz bez problemu. Jak otworze szybe to bez oporu moge ja reka ruszyc, jak zamkne szybe to ani rusz. Panowie podpowiedzcie, co po kolei sprawdzac? Wielkie dzieki za pomoc.
Ja nie cham, czytam Chopina, Sienkiewicza gram!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy silniczek jest ok - otwórz szybę i śrubokręt wciśnij lekko w zamek (aż zatrzaśnie się zamek), aby samochód "myślał" że szyba jest zamknięta - potem uruchom wycieraczkę i podejdź zobaczyć czy silniczek kręci (patrz czy w klapie kręci się kółko z dziurką). Jeśli kręci, to być może tylko bolec nie trafił w dziurkę - bolec w szybie, dziurka w klapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, sprawdzilem. Bumka oszukana na zamknieta szybe. Kolo napedowe ani drgnelo, i reka tez nie moge chociazbym sie spocil. Tylko, ze nawet nie slyszalem jakiegokolwiek dzwieku, czy sikniczek bedzie probowal ruszyc zapieczony mechanizm czy widzi, ze nie da rady i od rzu odpuszcza. U mnie cisza. Co teraz?
Ja nie cham, czytam Chopina, Sienkiewicza gram!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na Twoim miejscu rozebrałbym trochę klapę aby się dobrać do silniczka i po odłączeniu go od całej samochodowej elektryki bym go podłączył "na krótko" - jak będzie chodził to problem w elektryce samochodu a jak nie to silniczek do wymiany. Przy okazji możesz obczaić czy wszystko łączy - bo wiadomo, może coś się tylko odłączyło. Jeśli masz pojęcie o elektryce to możesz posprawdzać czy w ogóle dochodzi do silniczka napięcie z samochodu. Jeśli nie znasz się na elektryce to lepiej jedź do elektryka.

Więcej myśli w temacie nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.