Skocz do zawartości

E36 323 (m52b25)zamiana kola dwumasowego


misieek1226

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie zamiany kola dwumasowego na zwykłe jednomasowe mianowicie czy w tym silniku(m52b25) istnieje taka możliwośc jesli tak to od jakiego silnika czesci uzyc.Szukajac na innych forach znalazłem ze w is-ie mozna zastapic dwumase zwykłym poniewaz byly takie i takie w 325 teZ sie podobno da , i tu sie rodzi pytanie czy w 323tez jest to mozliwe czy nie prosze o porady kogos kto mial z czyms takim do czynienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana jednomasy od m50b20 i kompletne sprzeglo i bedzie chulac a czy przypadkiem 2.0 nie ma mniejszego sprzegla od2.5 zeby nie bylo checy ze po 2000 sie rozleci bo nie wytrzyma a od m50b25 tez bedzie pasowac??jesli tak to moze byłby lepszt wybor no bo wiadomo moc wieksza;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bez małej rzeźby się nie obędzie.
jakiej rzeżby ? Jednomas od m50b20 z kompletnym sprzęgłem i pasuje p&p .

Nie pasuje, wysprzęglik jest za krótki, śruby od dwumasu są za długie (50mm) trzeba zmienić na krótkie, pod łapą łożyska jest trzpień który też trzeba przedłużyć.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby od dwumasu są za długie (50mm)
zgadza się ale to nie jest rzeżba , śruby pasują od każdego bmw z jednomasem.
pod łapą łożyska jest trzpień który też trzeba przedłużyć.

sprężynkę i trzpień dobrze jest wymienic przy zmianie sprzęgła koszt tych dwóch elementów w ASO to 16 pln-ów.Co do łapy sprzęgła to nie miałem takiego problemu co prawda w m50b25 ale to to samo . Edytowane przez MarekM-535i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli sadze po wypowiedziach osob ktore sie już zetknęly że będzie to możliwe :D :lol: bardzo mnie to cieszy gdyz dwumasa z sprzegłem to dośc spory wydatek i nie wiadomo jak długo wytrzyma. Jeszcze tylko jedno pytanoko czy m50b20 mają takie samo sprzegło chodzi mi o wielkośc??czy sa troche mniejsze??

 

A co do tego zestawu Valeo to widze ze tez nie nalezy do najtańszych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu, zadam pytania tutaj:

 

jaki jest najmłodszy rocznik E36, w którym fabrycznie montowane były zamachy jednomasowe?

 

czy każde, bez wyjątków, M44 miało już dwumasę?

 

czy może wersje bez klimatyzacji do końca były wypuszczane z kołem jednomasowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Odświeżę może i ja. Planuję wymianę kończącego się sprzęgła w E36 M50B25 z 95' i zastanawiam się, czy nie taniej (i na dłuższą metę, do intensywnego użytkowania, strzelania ze sprzęgła itp - niezawodniej) nie byłoby wymienić zestaw na sprzęgło z pełnym ("jednomasowym") kołem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę może i ja. Planuję wymianę kończącego się sprzęgła w E36 M50B25 z 95' i zastanawiam się, czy nie taniej (i na dłuższą metę, do intensywnego użytkowania, strzelania ze sprzęgła itp - niezawodniej) nie byłoby wymienić zestaw na sprzęgło z pełnym ("jednomasowym") kołem?

lepiej i taniej :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.