Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią biegów w BMW 325 td-nieznośny "klekot"


wielgi_hd

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam srdecznie .Od jakiegoś czasu mam problem z moim BMW 325 td 1993 rok , a mianowicie klekocze coś w okolicach skrzyni biegów .Po wciśnięci pedału sprzęgła troche ustaje ale słychać dalej . Wymieniłem olej na nowy (K2 75/90) i nic nie pomogło . najbardziej słychać na postoju i w czasie jazdy na wolnych obrotach bez większego obciążenia . Jeżeli skrzynia jest pod obciązeniem nap.jadę pod górę lub z pełną obsadą to klekoczenie ustaje .Dodam że biegi wchodzą bardzo dobrze .Jeżeli ktoś z kolegów miał taki problem i wie jak go rozwiązać to bardzo proszę o podpowiedź . Pozdrawiam Edytowane przez wielgi_hd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam srdecznie .Od jakiegoś czasu mam problem z moim BMW 325 td 1993 rok , a mianowicie klekocze coś w okolicach skrzyni biegów .Po wciśnięci pedału sprzęgła troche ustaje ale słychać dalej . Wymieniłem olej na nowy (K2 75/90) i nic nie pomogło . najbardziej słychać na postoju i w czasie jazdy na wolnych obrotach bez większego obciążenia . Jeżeli skrzynia jest pod obciązeniem nap.jadę pod górę lub z pełną obsadą to klekoczenie ustaje .Dodam że biegi wchodzą bardzo dobrze .Jeżeli ktoś z kolegów miał taki problem i wie jak go rozwiązać to bardzo proszę o podpowiedź . Pozdrawiam

Jakieś szarpanie odczuwasz ? jak np. jedziesz i puścisz gaz, przy ruszaniu, jak wyłączasz silnik to też klekocze ?

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to na szczęście dwumas, raczej jak Piotrek napisał łożysko oporowe do wymiany, możesz wymienić cały komplet, sprzęgło, docisk, łożysko oporowe. Koszt wymiany ok.200 zł+ komplet sprzęgła 400-500. Warto przy tej operacji sprawdzić/wymienić w jakim stanie jest łącznik elastyczny wału.
tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poprawienie tytułu tematu na zgodny z formatem tytułowania wątków obowiązującym w tym dziale. Inaczej temat zamknę.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.