Skocz do zawartości

320D-pikanie przed uruchomieniem oraz późno gasnąca k.oleju


eh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Od niedawna posiadam 320d i mam do was dwa pytania.

 

Czy jeśli po uruchomieniu silnika lampka oleju świeci się przez 4-5 sekund to normalne?I czym jest pikanie po przekręceniu kluczyka?(najczęściej po zmianie kluczyka na drugą pozycje, jest ono ciągłe, po 4 sekundach milknie)

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi :)

Edytowane przez eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli kontrolka oleju świeci na żółto to albo jest za niski poziom oleju albo uszkodzony czujnik poziomu oleju w misie olejowej, jesli na czerwono to tu masz temat viewtopic.php?f=69&t=156142&hilit=podstawa+filtra&start=105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, dane uzupełniłem, tytuł zmieniłem, tematy sprawdziłem.

 

Głównie chodzi mi o to pikanie przed uruchomieniem na drugiej pozycji kluczyka, trwa ono mniej więcej 3-4 sekundy, jest to dźwięk jednostajny.Czy mógłby ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiem że takie pikanie jest kiedy temperatura na zewnątrz jest poniżej +3 stopni i miga wtedy na wyświetlaczu temp. i może masz zepsuty czujnik temperatury ?

 

PS. Przed tytułem powinieneś napisać 320d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, dane uzupełniłem, tytuł zmieniłem, tematy sprawdziłem.

 

Głównie chodzi mi o to pikanie przed uruchomieniem na drugiej pozycji kluczyka, trwa ono mniej więcej 3-4 sekundy, jest to dźwięk jednostajny.Czy mógłby ktoś pomóc?

Kolego z tym pikaniem jest tak, jeśli masz czujniki parkowania z tyłu i przekręcasz kluczyk a masz włączony wsteczny bieg i zaczyna pikać jednostajnie przez 3-4 sekundy to świadczy o tym że masz uszkodzony któryś z czujników parkowania i ta sygnalizacja o tym świadczy ale jeśli nie masz czujników parkowania to bardzo dziwne że ci pika :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

moglibyście jeszcze mi powiedzieć o co chodzi z tą kontrolką oleju?Zapala ona się tylko i wyłącznie przy zapłonie, gaśnie po ok 10 sekundach (już w trakcie jazdy) świeci na żółto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

moglibyście jeszcze mi powiedzieć o co chodzi z tą kontrolką oleju?Zapala ona się tylko i wyłącznie przy zapłonie, gaśnie po ok 10 sekundach (już w trakcie jazdy) świeci na żółto?

 

Na czerwono przy zaplonie swieci u kazdego, pozniej samoczynnie gasnie. A to ze Tobie zapala sie pomaranczowa nie ma moim zdaniem nic wspolnego z ta czerwona przy zaplonie. Ja bym na poczatek obstawial poziom oleju jak kolega powyzej i nie lekcewazyl tego na Twoim miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem kolegi, który twierdzi, że to w tych starszych dieslach normalne i jeśli gaśnie to nic złego się nie dzieje.to prawda?

Normalne to będzie jeżeli stan oleju będzie na tyle niski,że poinformuje Cię o tym właśnie ta kontrolka zapalając się na kolor żółty.W przypadku gdy stan oleju w silniku jest prawidłowy(między min.a max. na bagnecie) a kontrolka i tak zaświeci się na żółto to do sprawdzenia masz przewody,wtyczkę czujnika poziomu oleju,który jest umieszczony w misce olejowej,bądź jego wymianę i tylko na ori :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.