Skocz do zawartości

[e39]Dmuchawa nie dziala!bardzo dziwny przypadek!


masa52

Rekomendowane odpowiedzi

Reaktywuje temat.

Witam

Mam problem z nawiewem, jak to mówią : dobrze żarło i zdechło.

Wymieniłem jeża, działał kilka dni i znowu przestał (w innym aucie jeż działa poprawnie). Wymieniłem wentylator (chociaż oba sprawdzone pod aku i się włączały, szczotki spokojnie na kilka lat). Panel podmieniony z innego auta i to samo, zero reakcji. Bezpieczniki całe, za schowkiem 50A cały w bagu też, wygląda wszystko ok. A silnik się nie odzywa, czy ktoś może coś poradzić? Coś tam z innego tematu podebrałem i coś tam mostkowałem w kostce i nie dało to w zasadzie nic. Na pinie od sterowania jest prąd do 8,04V na pozostałych nic nie wykazuje

Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Jak w temacie mam problem z nawiewem ogólnie to nie działa zauważyłem ze jak np stanę i zostawię auto włączone i pójdę otworzyć bramę i jak wsiadam to się włącza albo jak czekam na kogoś i wsiada to jakoś zaczyna działać nie wiem jakieś bujniecie czy jak

 

Panel sterowania działa wszystko pokazuje

Wymieniłem jeża

Wyczyściłem panel sterujący (wiatraczek od chłodzenia panelu itp.)

 

Co może być nie tak ?

Słyszałem ze może sterownik ale gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić ?

 

Jeszcze doszła dzisiejsza obserwacja rano ok7 odpaliłem webasto wsiadłem do auta po jakiś 20 min odpalam a tu nawiew działa w okolicy 12 chciałem sprawdzić czy coś się naprawiło 3 razy przekręcałem kluczyk i działa no to to zostawiłem w okolicy 16 chciałem sprawdzić czy działa a tu znowu nic o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przerabialem temat. Dzis wlasnie skonczylem problem.

 

Masz takie same objawy jsk ja. Czasami dzislal czasami nie az w koncu nie wlaczal sie.

 

U mnie bylo przytarte lozysko. Jsk zdejmiesz rekaw laczacy kabinowke z kabina to masz dostrp do wiatraka . Mozesz sprawdzic czy chodzi lekko czy ciezko. U mnie czasami pomagalo wlozenie paluchow i recxnie ruszenie dmuchawy. Ale tydzien temu juz nie dalo rady ruszyc nawet recznie. Wiec pozostalow kupic nowa dmuchawe w aso( bo topran to shit a roboty sporo) i dzi udalo sie rozrbrac i wymienic. Moja betka ma nadmuch jskby wyjechala dzis z fabryki. Oplacilo sie to zrobic. Zajelo mi to 2h ( myslalem ze bedzie to caly dzien) . Takze nie ma sie co pieprzyc tylko zalozyc nowy wiatrak. Dodam ze na krotko wiatrak chodzil.

 

Jesli chodzi o zmiane dmuchawy to chetnie pomoge

 

 

Pozdrawiam

 

zmiana nie jest taka straszna jak sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak przed chwila zdjąłem rękaw od nawiewu no i poruszałem wiatrakiem wsiadam do auta i działa oczywiście wielokrotnie sprawdziłem i działa ale wiatrak chodzi leciutko palcem go spokojnie obrócę

 

Czyli co wiatrak mam do wymiany czy to coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat zaczęła mi buczeć dmuchawa jak zimniejsze prędkość do około dwóch trzech kresek to jakby przestawała

ale po dodaniu obrotów znowu zaczyna buczeć, czy oznacza to jej wymianę a co za tym idzie demontaż całej deski :mad2: a jeżeli tak

to może są tam łożyska które można wymienić ?

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli buczy to zdejmij prawy rekaw moze uda sie przesmarowac jakim wd40. I probuj reka mu pomoc ruszyc. Mi to pomoglo i przez jeszcze 6 miechow dzialal. Zmienilem wentylator i mam z glowy.

 

Jesli chodzi o bezpiecznik to 40a za schowkiem jest taki duzy. I 28 podobno tez od startu. Ale jesli nie ma reakcji to sprawdz najpierw jeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedros tak są wyczuwalne jakby wibracje razem z tym buczeniem

wojciche mówisz o rękawie za filtrem kabinowym po stronie pasażera czy kierowcy?

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje http://www.karawanier.pl/images/smilies/cheers.gif

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę pamiętał http://www.karawanier.pl/images/smilies/thumbsup.gif w sobotę sprawdzę ten wentylator.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wentylatory są wszystkie takie same, czy trzeba szukać dokładnie z takim samym numerem jak jest w aucie http://www.karawanier.pl/images/smilies/niewiem.gif

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogarnąłem problem z moim nadmuchem jeśli komuś to może pomóc. Najpierw padł jeż, lała mi też nagrzewnica. Wymieniłem jeża po kilku dniach znowu zdechło. Wymieniłem nagrzewnice (lała ale to nie jest winne że nadmuch nie działa). Problemem okazał się bezpiecznik nr 28, tuż za pinem nie było dobrego styku, czy też jakiś brak. Próbówka pokazywała prąd ale warto to sprawdzić jak widać.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem się do wiatraka od strony pasażera jak i kierowcy, łopatki są całe żadnych luzów nie ma

a jednak wentylator buczy i ma drgania. Myślę że jednak jest coś nie tak tyle że ujawnia się to dopiero

przy wyższych obrotach. Tak więc czeka mnie raczej wymiana :duh:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się dojść czemu moja dmuchawa się tak dziwnie zachowywała skończyły się szczotki niestety trzeba wymienić wszystko .

Sprawdzenie polega na tym że wsiadamy przekręcamy kluczyk ustawiamy na np 3 kreski nawiew i idziemy pod maskę zdejmujemy prawy rękaw (od pasażera)

wsadzamy do środka rękę i leko próbujemy ruszyć wiatrak do góry jak zaskoczy to znaczy ze silniczek jak nie no to problem czyli nie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom3653 Najprawdopodobniej to wina łożyska, pomimo, że jest to lożysko ślizgowe... Wymień cały silnik, ja wrzuciłem używkę i git!! Trochę rozbierania jest ale to naprawdę sprawnie idzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię, bo nic innego mi nie pozostaje. :mrgreen:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam pytanie odnośnie tematu .

Czy jeśli odpinając kostkę jeża i mostkując ją dmuchawa nie zatrybia ( przekręcony kluczyk na kontrolki )

Oraz w piny od kostki ( pin 5 i pin 1 bodajże ) przewody prosto od akumulatora i także nie rusza dmuhawa .

To wygląda na to że dmuchawa się spaliła ?

 

 

Czy istnieje jeszcze jakiś sposób żeby sprawdzić na któtko ?

Żeby na próżno nie wyjmować deski

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem niedawno, dmuchawa nie działała, próbowałem zmostkować na kostce jeża i też nie ruszała. Oddałem samochód do serwisu na wymianę dmuchawy, bo sam nie chciałem się zmagać z wyciąganiem deski, a tu serwis po jej wyjęciu mówi, że dmuchawa jednak dobra ;) Po podaniu napięcia bezpośrednio ruszyła. Okazało się, że była to wina panela klimy - jeden mi się uszkodził, kupiłem drugi i też był uszkodzony, ruszyło dopiero na trzecim i działa idealnie do dziś.

 

Więc najwyraźniej niestety mostkowanie kostki jeża nie daje ostatecznej odpowiedzi. Tak mi zresztą powiedzieli w serwisie - można tak próbować, ale na 100% wiadomo dopiero, jak się zdejmie deskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to akurat na dwoje babka wróżyła - u mnie po zmostkowaniu raz się odblokowywała raz nie. Po wymianie dmuchawy zero problemów ale u mnie kończyły się szczotki. Panel uruchamiając dmuchawę płynnie zwiększa moc a przy zmostkowaniu masz od razu max więc jak się nie uruchamia "na krótko" to wg mnie nie może być wina panela. Może u Ciebie przeczyścili tą dmuchawę, szczotki były ok to ją zostawili. U mnie po rozebraniu też testowałem tą starą i niby chodziła ale nie miałem ochoty ściągać deski za pół roku jak się znowu zawiesi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.