Skocz do zawartości

Napinacz łańcucha lub łańcuch rozrządu ....


martino_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Czy któryś z członków forum spotkał się z problemem napinacza łańcucha w silniku 318i 129KM końcówka 2005roku ?? byłem ostatnio w serwisie BM CARS w Mysłowicach przy okazji wymiany oleju i mechanik stwierdził że mam do wymiany napinacz, a jeśli to nie pomoże to pozostaje kosztowna wymiana łańcucha. Słyszałem o akcji wymiany tego napinacza w modelach serii 1 116i przez serwis BMW czy wcześniej odbywała się akcja serwisowa dla E90?? i silników benzynowych?? zastanawia mnie to iż auto po przejechaniu tylko 100tyś KM może mieć tak poważne niedociągnięcia w podczas początkowej fazy produkcji?? szczerze jestem rozczarowany bo kupiłem benzynę z niewielkim przebiegiem zamiast diesla który jest droższy w utrzymaniu i jest "bardziej awaryjny"

 

Pozdrawiam

Martino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam - zauważyłeś jakieś niepokojące objawy właściwe dla zużytego napinacza? Np. hałasy, metaliczne "rzężenie", czy klekotanie dochodzące z silnika? Jeśli coś słychać to na zimnym czy bardziej jak się zagrzeje?

Po czym mechanik wnióśł że trzeba wymienić napinacz lub nawet łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, a mianowicie tak jak powiedział Hubert to jest silnik N46, Kris obajwy są nastęopujące w momencie zapalania zimnego silnika słychać takie "rzęzenie z silnika" i mechanik stwierdził że to prawdopodobnie napinacz paska, ciekawą rzeczą jest to że ten dzwięk wydobywa się tylko wtedy kiedy silnik jest zimny. A Waszym zdaniem może to być coś innego??

 

Pozdrawiam

Martino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest tylko w momencie zapalania czy jest też jak już auto zapalisz, zimne, rzęzi nadal np podczas dodania gazu ?? Koleś powiedział jaki koszt tego napinacza ?? Czy to jest sam napinacz czy też ślizg łańcucha ?? Sam napinacz to "śruba" z oringiem. Koleś z ASo nie powiedział, że to jest groźne dla silnika i trzeba wymienić natychmiast ??
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris nie słychać tego "rzężenia" podczas dodawania gazu tylko podczas zapalania zimnego silnika, koszt wymiany tego napinacza to około 200zł (nic nie wspominał o ślizgu łańcucha)i powiedział aby zrobić to jak najszybciej bo jak łańcuch przeskoczy to będzie wielki i kosztowny problem. Mają zrobić diagnozę i dopiero po tym będzie dokładnie wiadomo co się zepsuło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kumpel ma podobny problem, też mu rzęzi tak ale e46 też ma silnik N46 tyle, że jemu już tak hałasuje ze 30 tysięcy i nic się nie dzieje z silnikiem. Pytałem przed chwilką znajomego z ASO o te silniki i mówił, że nie było problemów z N46 ale dla spokojności można zamówić ten napinacz 128 zł z oringiem więc majątek to nie jest. Będziemy wymieniać pod koniec września przy okazji oleju...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakładał nowego tematu, w mojej e90 N47 przy jezdzie na 1,2,i3 biegu przy dodawaniu gazu slychac taki dzwiek jakby jakas srubka z podkladka byla nie dokrecona i ta podkladka brzeczy,nie mowie ze to akurat to tylko ten dzwiek wlasnie to mi przypomina,co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też 318 z takim samym silnikiem ja Ty. Też słyszę dziwny dźwięk przy zapalniu zimnego silnika. Widziałem tu kiedyś taki wątek o "niecofającym się rozruszniku". Ktoś opisywał taki sam objaw. Poszukaj, może nie trzeba nic wymieniać. W każdym bądź razie daj znać co to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum pisał, że ma Z4 (nie pamiętam jaki silnik) i ma to samo. Ja też ok. 1 sek. i to nie zawsze. Nagrałem ten dźwięk i kiedyś demonstrowałem w ASO ale "konsylium" machaników nie potrafiło/chciało podjąć tematu, proponując pozostawienie samochodu.

Może jak wymienisz ten napinacz łańcucha i dźwięk zniknie to ja zacznę zarabiać na diagnostyce tego problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisz jeszcze czy ten dźwięk przypominał grzechotanie blachy tak jakby pukał wydech o coś, bardziej metaliczny. Koleś był w ASO ze swoją e46 i się okazało że to nie napinacz, prawdopodobnie katalizator lub któryś z tłumików ale nie potrafili określić bo jak auto jest nagrzane to tego nie ma. Koleś w ASO sprawdził czy nie ma akcji serwisowej i nie było oczywiście. Stwierdził że tego się nie wymienia przez całą żywotność silnika no chyba że łańcuch szoruje to wtedy tak. Możemy sami to wymienić bo to nie jest problem tylko czy to pomoże. Masakra.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o metaliczny dźwięk to z własnego doświadczenia wymieniałem przelotowy tłumik który w środku się rozsypał i właśnie z niego wydobywał się taki metaliczny dźwięk.Słyszałem że w e90 często się to zdarza. Nawiązując do dźwięku z silnika to było to takie "grzechotanie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Czesc, podlaczam sie pod temat E90 318i N47- z silnika slychac metaliczny dzwiek, niestety nie tylko na zimnym silnuku ale i na rozgrzanym, przy ruszaniu i czasami przy zmianie biegow na niskich obrotach. Moj mechanik zaproponowal wymiane calego rozrzadu, co mnie troche rozwalilo kosztem ok 5k. Myslicie ze warto zaczac od napinacza, pozniej dopiero sprawdzic ewentualnie lancuch (i slizgi etc)? Silnik ma 124k km stad zastanawiam sie czy ewentualnie sama wymiana napinacza i lancucha nie powinna byc wystarczajaca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wracając do napinacza w silniku N46 to od kilku lat ma inny nr katalogowy niż na początku produkcji. Optycznie wygląda trochę inaczej. Z uwagi na to, ze w początkowej fazie po rozruchu silnika on odpowiada (a raczej jego sprężyna) za napięcie łańcucha warto go profilaktycznie wymienić co kilkadziesiąt km. Wymiana jest stosunkowo prosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.