Skocz do zawartości

A jednak zabiora sie za importowane auta i nasze portfele


Marc750

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z Panfilem i jest to rzeczowe. Natomiast Frank zaczyna sie gubic we wlasnych tezach. Moze to mlody wiek i brak doswiadczenia to powoduje. Jednym slowem , nie wszystko jest takie na jakie wyglada.

 

 

jeszcze raz bo widze,ze nie wszyscy nadążają :D -

Dlaczego uwazasz, ze w tym samym czasie, w ktorym na calym swiecie wzrosly ceny paliw ze wzgledu na spustoszenia jakich dokonala Katrina i wzrost ceny barylki ropy, tylko w Polsce ceny na dystrybutorach wzrosly przez rzad i wysokosc akcyzy (ktora na marginesie w tym czasie sie nie zmienila)? Smile

W Polsce ceny wzrosły ponad normę dzięki ponadnormatywnej akcyzie . Dlatego osiągneły one prawdziwie "europejski" poziom. Nagle drozej było juz tylko w Niemczech i we Francji ( niewiele) . A jednak pozostałe kraje w UE ( nawet te bogatsze) jakos potrafiły obejść się bez wkraczania na cenowe podium. Więc gdzie problem u nas - w kataklizmach czy w rządzie. Przed Katariną rzad Millera wywindował cene litra z 3 złotych na ponad 4 ( proponuje przesledzic wątek JELITA o cenach paliw - 22 czerwiec 2005 i 4.18 zł za litr ) , i nagle gdy pojawia sie katastrofa i PB skacze o 30 groszy (a przeciez mogłoby byc np o 15 - akcyza działa :D ) , SLD gromi w mediach ,ze obecna cena to rezultat kryzysu a potem łaskawie obniza akcyze o 25 groszy.

Dlatego napisałem, że katastrofy swiatowe mają mniejsze znaczenie niz polityka rzadu , gdyz pomnaza ona wzrosty cen na swiatowych rynkach.

Obnizenie akcyzy przyniosło bowiem o wiele wiekszą ulge niz stabilizacja cen po ataku Katariny.

Bo z przed Katariną czy po - i tak najwiekszym problemem było i jest u nas chore opodatkowanie. Dlaczego - no popatrzcie na reszte Europy :)

 

dobra , koniec OT

 

co do podatku ekologicznego i akcyzy na auta- UE bedzie istotnie naciskac na zniesienie owego podatku ekologicznego ( o ile wejdzie on w życie) . Pytanie tylko z jakim skutkiem. Walka z akcyzą na auta sprowadzane z UE do Polski zabiera im poki co dosc sporo czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ode mnie z domq wlasnie widac rafinerie w oddali (jakies 8km) i czasem wieczorkiem wlasnie widze jak pieknie sie swieci swieczka na kominie .. i wtedy sobie tak mysle :ehh, gdyby zamiast to palic dali by mi to ... ile km bym sobie na tym przelecial ...
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro podatek jest nie zgodny, to co, mamy zbierać paragony ze stacji i rządać zwrotu ?

 

Dla mnie to jest trochę dziwne bo:

Słyszę "wartość akcyzy ma zmaleć o tyle i tyle groszy na litrze", więc chyba nie jest to procentowe, tylko jest to jakaś wartość.

 

Skoro cena paliwa wynosi x+y+z gdzie x to towar a y podatek a z to marża koncernów, i x minimalnie rośnie, y maleje, więc dlaczego suma jest kolosalnie większa? każdy widzi że MUSI wzrosnąć z.

 

To się tyczy również ceny gazu. Niech ktoś mi powie, dlaczego cena benzyny spadła, a cena gazu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG jest juz oblozone praktycznie maksymalna akcyza, na ktora pozwala prawo unijne. A cena LPG zmienia sie bardziej w zaleznosci od tego, czy jest sezon grzewczy, czy nie - ciagle wiekszosc LPG idzie na ogrzewanie chalup.

 

Co do akcyzy na samochody - mysle, ze utrzymuje sie tak dlugo m.in. dlatego, ze dosc latwo mozna ja obejsc, szczegolnie przy starszych samochodach.

A nowy podatek - po prostu trzeba poczekac. Pare pomyslow juz sie zrodzilo w chorych glowach naszych urzednikow i jakos nic z tego nie wyszlo.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszemy i piszemy o tych podatkach a nikt nie napisal dlaczego jest tak jak jest.

 

Przedstawia sie to nastepujaco:

 

,,mocherowe berety,, sa u wladzy i musza sie wykazac sukcesami. Kolega wczesniej zmyl mi glowe , ze czepiam sie PiS-u.

Ja sie nie czepiam , tylko widze co robia. Na kolanach blagaja rafinerie , aby sobie odpuscili zyski. Jezeli tego nie zrobia , to paliwo strzeli cena w gore. A jak tak sie stanie , to wywola to reakcje lancuchową. Ceny wszystkiego pojda w gore ! Do transportu uzywa sie paliwa , a transportuje sie wszystko.

No i tu jest ,,pies pogrzebany ,, . Jak dadza ciala na samym poczatku , to mamy nastepne wybory. A tego boja sie wlasnie mocherowe berety i wszyscy , ktorzy dostali sie do koryta.

 

To nie troska o NAS powoduje obnizenie cen paliwa. To troska o ich d...py

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, zaczyna byc tak, jak jest w niektorych panstwach UE - cena ropy jest identyczna, albo nawet wyzsza, niz benzyny.

To samo jest w USA - m.in. dlatego diesli tam jest tyle, co kot naplakal.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary lecz sie :!: . Siejesz popeline niebieskim drukiem. A jak Cie prosze żebyś wydukał to co usłyszałeś to pierdoły piszesz...

 

Z tego co napisałeś na niebiesko wynika, że od 1 stycznia wchodzi ta opłata - nie możesz napisać konkretnie co usłyszałes. Tylko tak będziesz posty pierdołami nabijał :?:

 

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj kolego,

 

tym tonem to mozesz sobie ze swoimi kolesiami rozmawiac, a nie na tym Forum.

Jezeli sie wlaczasz do dyskusju , a nie masz pojecia o czym ona jest , to zakoncz na czytaniu.

 

Do dyspozycji masz gazety i inne media. Na poczatku jest cytat z gazety. Jak chcesz streszczenia teleexpresu to udaj sie na ich strone lub poprostu sluchaj radia i ogladaj TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronie ale nie tylko Rogal jest na etapie szukania auta tylko pewnie połowa forumowiczów a zachowanie Marc750 to poprostu jest podobne do chłopczyka który ma 5 lat!!

 

 

WIEM ALE NIE POWIEM

 

 

Tak samo jak Rogal przeczytałem pierwszy post z którego nic nie wynika i również nie oglądałem Teleexpresu.

 

Moim zdaniem takie zachowanie to nie ten poziom i nie te forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronie ale nie tylko Rogal jest na etapie szukania auta tylko pewnie połowa forumowiczów a zachowanie Marc750 to poprostu jest podobne do chłopczyka który ma 5 lat!!

 

 

WIEM ALE NIE POWIEM

 

 

Tak samo jak Rogal przeczytałem pierwszy post z którego nic nie wynika i również nie oglądałem Teleexpresu.

 

Moim zdaniem takie zachowanie to nie ten poziom i nie te forum.

 

Dzięki McPaul ale widze, że kolega dalej będzie pisał a nie napisze tego co usłyszał - żałosne :evil:

 

Marc: I nie wchodze z butami w błoto tylko zareagowałem na to co napisałeś - PROSZĄC CIE O TO ŻEBYŚ PRZYBLIŻYŁ TO CO USŁYSZAŁEŚ.

 

A przypomne, że napisałeś : OD STYCZNIA POZAMIATANE wiec sie 600 razu Ciebie zapytałem co konkretnie powiedzieli. Czy wystąpił patafian który powiedział: Prosze państwa od stycznie są inne opłaty.

 

Czy dalej do Ciebie nie docieram :?:.

 

Czy teraz napiszesz co usłyszałeś czy będziesz bić piane :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli z tego tekstu nic nie wynika , to nie mam nic do dodania. Rozkladam rece :cry:

 

Marc czytaj wyraźnie co ludzie piszą :!: . Mi nie chodzi o cytowany tekst czyli informacje na co zmienią obecna przepisy. Tylko o informacje czy ktoś w teleexpresie konkretnie wystapił i powiedział, że mur beton obowiązuje to od stycznia :!: :!: :!: .

 

Rozumiesz :?:

 

Bo znając życie to było kolejne redaktorskie pierdzenie o tym co zasłyszeli, ale nikt konkretnego terminu nie podał.

 

Tylko wyciagnąć od Ciebie informacje co usłyszałeś w teleexpresie widze, że jest nie możliwe :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teleexpres ogladala moja zona i przekazala mi , ze to samo o czym pisali w gazecie , powtorzyli w TV. W gazecie sie tylko domyslaja tego terminu w styczniu , a w TV zachowywali sie jakby byli tego 100% pewni.

 

Przeciez nie tylko ja mam TV , wiec mozecie zapytac znajomych. Nie jestem w stanie zacytowac wiadomosci w TV. To chyba potraficie zrozumiec.

 

Mozliwe , ze jest to kolejna ,,wrzutka,, i chodzi o przyspieszenie w interesie.

Wiem jedno napewno. Bylem w UC zaplacic akcyze za syna auto. Celniczka przekazala mi po cichu , ze zwikszyl sie znacznie ruch z samochodami i sami ludzie jej mowia , ze cos ma byc. To slyszalem bezposrednio.

 

Wnioski wyciagnijcie sami. Przeciez ja tylko przekazalem to o czym sie mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, naprawde, wyluzujcie.

 

Rozmawialem z legislatorem pracujacym w ministerstwie. Wszystko wskazuje na to, ze zadne tego typu praktyki nie przejda z powodu niezgodnosci z prawem unijnym.

 

Nawet nasi ministrowie nie sa juz raczej takimi debilami, zeby ryzykowac lawine pozwow o zwrot nieslusznie pobranej oplaty, a oprocz tego darcie kotow z unijnymi komisjami o jakies glupoty, gdy tyle jest kasy do wyciagniecia z UE w zupelnie legalny sposob.

 

Z akcyza problem jest jeszcze w miare marginalny, ale dzieki oplacie, o jakiej tu mowa, budzet poszedlby z torbami.

 

Wszystko, o czym na razie sie mowi, to tylko 'urban legends'.

 

Poczekajmy spokojnie pare miesiecy, rynek samochodow i tak sie juz napelnil, wiec duzej rewolucji nie nalezy sie spodziewac.

 

Nawet, jezeli projekt tak debilnej ustawy sie pojawi, to czeka go dluga droga do wejscia w zycie. Przez ten czas kazdy, kto chce sprowadzic samochod, zdazy to zrobic. A ustawa i tak nie bedzie miala szans sie utrzymac.

 

Chill out, people ;)

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.