Skocz do zawartości

Opony zimowe 225/45R17


ppatryk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po prawdzie SAVA i NEXEN to są firmy budżetowe - więc opony są niższej jakości niż np. Pirelli. Ja mimo wszystko polecałbym Ci np. Continentale ContiWinterContact - świetne opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie będę jeszcze dobijał Nokiany, ale następne to będą Vredestein Wintrac Xtreme - zainteresuj się nimi ;)

Posiadam takie oponki właśnie w 225/45/17 i w porównaniu do poprzednich Nokianów WR 2 jest przepaść. Vredestein świetna opona zarówno na śniegu jak i na mokrym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdziłem na nokianach i juz myslełem ze sie lepiej nie da...ale skoro tak mówicie...Nokian to marka typowo ze skandynawi wiec wiedza co robią a verdestein to...chyba mniej znana firma...do tego niemiecka...

No nie żartuj! Akurat pojechać lepiej niż na nokianach WR G2 to żadna filozofia. Te opony na porządną zimę sprawują się zaledwie przeciętnie. A to, że ze Skandynawii nie ma żadnego znaczenia, bo te opony są robione specjalnie pod zimę europy kontynentalnej, a nie Skandynawii.

 

A Vredestein wcale nie jest niemiecki, tylko holenderski. Zresztą jakie to ma znaczenie, skoro każda firma oponiarska jest częścią jakiegoś międzynarodowego molocha, a kto jest właścicielem kapitału nie wiadomo. A coraz częściej to Rosjanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, jednak z opon które wymieniłeś wybrałbym FULDA Kristall Control HP.

 

Poniżej przedstawiam test opon zimowych w rozmiarze 225/45R17wykonanych przez ADAC w 2010roku

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_225_45_R17.aspx

 

Ja osobiście używam Uniroyal MS plus 66 i jestem bardzo zadowolony, ale gdyby nie ograniczenia finansowe, to wybrałbym Continental ContiWinterContact TS830P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.