Skocz do zawartości

[e90] sprzeglo - dwumas ?


ArtmanBrd

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam taki problem. Jestem po wymianie sprzęgła i dwumasy. Sprzęgło teraz łapie bardzo wysoko a 2 bieg nie zdlawia auta. Przy przyspieszeniu jest wszystko okej i sprzęgło nie slizga. Wydaje mi się że przy gwałtownym ruszaniu z dwójki auto powinno się zdlawic. Tłoczek był wyjmowany i nic nie było odpowietrzane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Mam taka sytuację w mojej E91 że podczas ruszania ze sprzęgła lub przyspieszania przy obrotach między 1000 a 2000 na biegu 4,5 lub 6 słychać dziwne zgrzytanie, dzwonienie spod maski. Mam wrażenie że jest to związane ze sprzęglem, lub dwumasa. Nie mam ponadto żadnych innych objawów jak slizganie się sprzęgła lub szarpanie . Jakie sa wasze typy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 7 miesięcy temu...

Hej, 

odświeżę kotleta.

Mam objawy jak na pierwszej stronie. Mianowicie przy powolnym ruszaniu, czy cofaniu słyszę ogromny hałas. Prosty, czy skręcam to wali okropnie. Są drgania na jałowym, przyszarpuje przy wolnym ruszaniu i popuszczaniu już sprzęgła. Hałasy nie są metaliczne, to takie chrobotanie. Mam benzynę 2 litry, E90 2006 rok. Mam dwumasę tutaj? Ktoś mi rzucił, że nie ma, a mi się wydaję, że jednak jest i że się posypała, bo nie mam objawów ślizgania się, czy spalenizny jeśli chodzi o sprzęgło. 1 słabo wchodzi. Czasami muszę puścić i jeszcze raz sprzęgło depnąć żeby weszła. Podejrzewałam przeguby wewnętrzne po tym jak mi wmawiali, że nie ma tu dwumasy, ale od początku właśnie gnębi mnie przyczyna związana ze sprzęgłem i biegami.

Poradźcie coś. Ogólnie auto zadbane, wszystko sprawne, żadnych luzów.

 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.