Skocz do zawartości

E34 TDS dziwne spalanie


_silver_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dziwny problem chyba, że to normalne a Mianowice wróciłem z wakacji w trasie spalił mi 9 litrów na 100km, ale według komputera spalił mi 6, 7l ( to można przestawić) i ekonomizer też tak pokazywał. Włączyłem test na komputerze chwilowe spalanie i pokazywało około 5 do 7 litrów, ale faktycznie spalił 9 miałem do pełna zatankowany 80 litrów pokazywał wskaźnik. Czy naprawdę tyle pali ten tds?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w trasie M51 pali ok. 7l a to dlatego ze jezdze na takich trasach, ze szkoda gadac... ze zlosci czlowiek specjalnie wyprzedza, przyciska itp

Kiedys jak testowalem bardzo spokojna jazde na trasie spalil mi 6l :) Twoje 9 to jakos duzo, chyba ze roznica w koniach (u mnie 115) przeklada sie na roznice w spalaniu :P

 

Ostatnio ziomek mnie namawia na chipa tj. lekki tuning na TDS czyli ok 140koni, zapewnia ze spalanie mi sie zmniejszy - jezdze glownie w miescie i na gumach 225 spalanie skoczylo mi na 10,5l, ale emerycka jazda to u mnie rzadkosc, z drugiej strony nigdy nie strzelilem ze sprzegla, czy tez nigdy nie krecilem bączków i ani razu nie objechalem ronda bokiem... wiec az tak sie nie wsciekam jak niektorzy :P

 

p.s. z ciekawosci - ten temponat to na ile nastawiles? ja zauwazylem u siebie ze najbardziej ekonomiczna jazda wychodzi przy 90-100km/h pozniej spalanie wzrasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy spokojnej jeździ na trasie 7 litów dla działającego TDSa to wynik normalny.

 

Możliwe że ma za dużą dawkę ustawioną lub wtryski leją. Jak sie ściemni i z tyłu auto ci swieci swiatłami np. na skrzyżowaniu to przy ruszaniu zobacz w lsuterku jaką chmure mu zostawiasz.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego jakbyś chciał zobaczyć jak kopci to walnij mu w pedał ale w biały dzień,a iz tymi mlejącymi wtryskami to też nie jest do końca tak że auto odrazu zaczyna palić nie wiadomo ile.Zacznij od filtra powietrza jak kopci podłacz kompa i sprawdż nastawnik pompy czy dobrze chodzi.U nas w kraju zauważyłem że jak dużo pali to odrazu wywal wtryski bo leją panowie aż tak nie wzrasta zużycie a napewno nie o parę litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek sprawdził bym u Ciebie kąt wtrysku.(zaraz po wymianie filtra powietrza jeśli jest brudny) Jak chmura jest czarna wtrysk może być opóźniony. Dzieje się tak ponieważ łańcuch mimowolnie się rozciąga. Mój TDS ledwo ledwo puszcza dymek powyżej 4tys. obr/min a na trasie 6/100 to żaden wyczyn :) (przy eco-driving )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalania obejrzysz w linku ze stopki (mój Touring pali mniej więcej tyle samo co auto kolegi pikofm).

 

Oprócz tego, co napisali koledzy sprawdź stan układu hamulcowego, czy aby któreś koło się nie grzeje / blokuje.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.