Skocz do zawartości

Ista/d Ista/p


tmks2

Rekomendowane odpowiedzi

wyluzuj chłopie,jeśli choć w jednym procencie pomożesz komuś z tego,co pomógł nerwus,to się wypowiadaj,wolałbym zapłacić nerwusowi,jak od ciebie wziąść za darmo,twoją bytność na tym forum tłumaczy tylko to,że chcesz się zareklamować,aby kroić kase,a nie pomagać ludziom,którzy proszą o pomoc,więc luzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za malutki jestes i zbyt mało wiesz o sprawdzaniu IP

A co do icom

Są 3 wersje clona o czym zapewne nie wiesz a w sieci udostępniono hasło tylko do 1 do pozostałych 2 wersji

hasła posiadają nieliczni i dlatego do identyfikacji wymagany model icom oznaczony ICOMXXXXXXXX

 

Co do hasła które oferujesz zapłaciłeś bo trafileś na felernego sprzedawcę

konkretny sprzedawca z chin hasło daje swojemu klientowi lub i-tool radar do działania z INPA Ncs...

 

Hasło nie jest potrzebne do update software w icom jesli posiadasz serwer ISIS (jesli jest nowszy soft dla isis i itool icom dostaje go po sieci z automatu)

Życzę milego szukania adresów ip w sieci.

Pozdrawiam

Qba.

 

Chyba raczej Ty za mało wiesz kolego... Hasło jest jedno pasuje nawet do oryginału... co do szukania w sieci IP ICOM'a, wystarczy zapisać notatnikiem na pendrive dwa pliczki:

 

USER.settings

ConnectionMode = STATIC_IP

Ip = XXX.XXX.XXX.XXX*

Netmask = 255.255.255.0

Gateway = XXX.XXX.XXX.XXX*

 

*w miejsce x podajemy IP

 

oraz

 

user.settings.log

(pozostawiamy pusty...)

 

wrzucić pendrive do ICOM przed podłączeniem do zasilania czy auta i mamy IP takie jak wpisaliśmy...

 

Albo celowo manewrujesz ludzi i głupa palisz... albo naprawdę bardzo mało wiesz... ITool jest totalnie zbędny, jeśli ktoś posiada hasło do ICOM... SSS Progman wykrywa go sam i nawet nie potrzeba hasła bo SSS ma opcję lokowania i można z niego zarezerwować ICOM... Co do haseł to jeszcze w trące... w sieci są dwa hasła jedno, które jest do niebieskiego clona (ponoć bo nigdy go nie miałem w ręku), który z icom'em ma nie wiele wspólnego i drugie które pasuje do wszystkich, a wyciągnięte jest z ISIS... i jak sam przez to rozumiesz hasło nie może być inne jak tylko to :) obojętnie który nr seryjny się posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj chłopie,jeśli choć w jednym procencie pomożesz komuś z tego,co pomógł nerwus,to się wypowiadaj,wolałbym zapłacić nerwusowi,jak od ciebie wziąść za darmo,twoją bytność na tym forum tłumaczy tylko to,że chcesz się zareklamować,aby kroić kase,a nie pomagać ludziom,którzy proszą o pomoc,więc luzik

 

Dokładnie tak samo to widzę.

 

Swoja droga ja nie widzę nigdzie IcomXXXXXXXXX a hasło jest do wszystkich klonów jednakie, nie potrzebuje itoola, a wystarczy normalny router, ponieważ clony nie maja statycznego ip fabrycznie ustawionego i router sam mu przypisze, tak na początku. A co później dalej robić, to już inna bajka. A i swoja droga, można użyć programu przeszukującego siec dla znalezienia ip Icoma...wiele dróg i wiele możliwości, niekoniecznie wydając kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ja nie widzę nigdzie IcomXXXXXXXXX a hasło jest do wszystkich klonów jednakie, nie potrzebuje itoola, a wystarczy normalny router, ponieważ clony nie maja statycznego ip fabrycznie ustawionego i router sam mu przypisze, tak na początku. A co później dalej robić, to już inna bajka. A i swoja droga, można użyć programu przeszukującego siec dla znalezienia ip Icoma...wiele dróg i wiele możliwości, niekoniecznie wydając kasę.

 

ISIS tak widzi nr seryjny np. ICOM1234567 gdzie 1234567 to SN: 1234567 dokładnie 7 znaków nie więcej, nie mniej... z tą ilością xxx przesadził :) klony mają swoje ip, ale jak zobaczą dhcp to pozwalają mu przypisać...

 

P.s. bmw-diag usunąłeś ze stopki :) wstydzisz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ja nie widzę nigdzie IcomXXXXXXXXX a hasło jest do wszystkich klonów jednakie, nie potrzebuje itoola, a wystarczy normalny router, ponieważ clony nie maja statycznego ip fabrycznie ustawionego i router sam mu przypisze, tak na początku. A co później dalej robić, to już inna bajka. A i swoja droga, można użyć programu przeszukującego siec dla znalezienia ip Icoma...wiele dróg i wiele możliwości, niekoniecznie wydając kasę.

 

ISIS tak widzi nr seryjny np. ICOM1234567 gdzie 1234567 to SN: 1234567 dokładnie 7 znaków nie więcej, nie mniej... z tą ilością xxx przesadził :) klony mają swoje ip, ale jak zobaczą dhcp to pozwalają mu przypisać...

 

P.s. bmw-diag usunąłeś ze stopki :) wstydzisz się :)

 

 

Nie robię pseudoreklamy w tym dziale. Jednakże nr. seryjny będzie jednakowy w klonach....jak i mac. Z xxxx przesadziłem, nie zwracałem na ilość znaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie robię pseudoreklamy w tym dziale. Jednakże nr. seryjny będzie jednakowy w klonach....jak i mac. Z xxxx przesadziłem, nie zwracałem na ilość znaków :D

 

To dlatego piszę, że plmenu kłamie i zmyśla i celowo wprowadza w błąd... ponoć zdarzają się już klony z innym mac i seryjnym, ale nie spotkałem takowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

 

Nie robię pseudoreklamy w tym dziale. Jednakże nr. seryjny będzie jednakowy w klonach....jak i mac. Z xxxx przesadziłem, nie zwracałem na ilość znaków :D

 

To dlatego piszę, że plmenu kłamie i zmyśla i celowo wprowadza w błąd... ponoć zdarzają się już klony z innym mac i seryjnym, ale nie spotkałem takowego...

 

To się zgadza są już takie. Nie jest to dobra opcja bo snapshoty vmware są z aktywowane pod konkretnym serial number tj. chińczyka i trzeba mieć ISIS żeby zrobić aktywacje na nowo. Ale Ci co trzeba wiedzą jak to obejść :cool2:

 

Za malutki jestes i zbyt mało wiesz o sprawdzaniu IP

A co do icom

Są 3 wersje clona o czym zapewne nie wiesz a w sieci udostępniono hasło tylko do 1 do pozostałych 2 wersji

hasła posiadają nieliczni i dlatego do identyfikacji wymagany model icom oznaczony ICOMXXXXXXXX

 

Co do hasła które oferujesz zapłaciłeś bo trafileś na felernego sprzedawcę

konkretny sprzedawca z chin hasło daje swojemu klientowi lub i-tool radar do działania z INPA Ncs...

 

Hasło nie jest potrzebne do update software w icom jesli posiadasz serwer ISIS (jesli jest nowszy soft dla isis i itool icom dostaje go po sieci z automatu)

Życzę milego szukania adresów ip w sieci.

Pozdrawiam

Qba.

 

Tak się składa ze mam ori ICOM'a a BMW AG nie dodaje hasła do kompletu.

Po raz kolejny powtarzam ja nie oferuje ja się dziele wiedza bo taki jest cel tego forum.

 

Je zeli chodzi o klony to jest tylko 1 fabryka w chinach która to sprzedaje a reszta wielkich braci z Azji jest mniejszymi czy większymi pośrednikami. I tylko ona dostarcza soft do aktualizacji ICOM'a.

 

Nie zapomnij że jako Admin na forum mogę sprawdzić IP każdego postu i Twóje wyraźnie wskazywało że piszesz z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nerwus mozna wiedziec ile cie kosztowal oryginal ICOM oraz podalbys linka gdzie zamowic ICOM klona z tej fabryki o ktorej mowisz??

dzieki

 

Ori ICOM swego czasu kosztował 3500$ w USA, 12000 PLN w PL

Co do reszty to patrz na priv który Ci wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
Nie mam głowicy, potrzeba mi to pod usb d-can, cena ceną, ale Panowie nie krzyczcie sobie tyle za ten program co sami zapłaciliście, interesuje mnie przystępna CENA, proszę PW.

 

Gdybyś miał głowice to ktoś mógłby ci to "ofiarować". ISID (z ISTA/d) i ISSS (z ISTA/p) nie jest zabezpieczony.

Do zwykłego kabla potrzebujesz emulator ICOM a ten w najnowszej wersji jest zabezpieczony kluczem sprzętowym.

 

Żeby swobodnie pracować z nowymi autami musisz mieć najwyższa dostępna wersje ISTA/d. Po aktualizacji auta nową ISTA/p stara ISTA/d nie pozwoli nic w nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do nowszej może i tak, ale krążyła stara wersja (i krąży) i ktoś kto ją odsprzedawał krzyczał tyle ile dał, więc tego nie rozumiem.

Co do isty P i aktualizacji spdaten do najnowszych wersji z tego co wiem to na dniach wyszła v44, fejsem usb i tak nie wepnę się do F a po drugi to mi nie jest potrzebne, bo potrzebuję to do swojego samochodu, a czy się coś zmienia w spdaten do starszych samochodów, może i tak ale pewnie nie wiele.

Jeśli źle piszę niech ktoś mnie poprawi.

 

Więc jeśli ktoś nabywa wersję starszą korzysta z niej i chce mieć ją za darmo, lub jeszcze na tym zarobić (sprzedając następnym naiwnym).

 

PS.

"kluczem sprzętowym" - co mam rozumieć przez to, klucz generuje się do nru fejsa? Klucz jest jeden do wszystkich, czy może losowo jest jakiś generator do nru w czasie instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Panowie, zdobylem I-tool Radar, ale nie mam pojecia jak go uzywac do aktualizacji firmware w Icomie. Ktoś tu może pomóc? rownież pytanko o to czy jest możliwość zrobienia ICOMa na bezkablowe połącznie. Widziałem ogłoszenie na Amerykańskim Ebay że są ICOMy Wireless. Czy jest to tak samo jak Mercedes SD Connect do ktorego wsadza sie karte PCMCIA? Pozdrowienia dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie, zdobylem I-tool Radar, ale nie mam pojecia jak go uzywac do aktualizacji firmware w Icomie. Ktoś tu może pomóc? rownież pytanko o to czy jest możliwość zrobienia ICOMa na bezkablowe połącznie. Widziałem ogłoszenie na Amerykańskim Ebay że są ICOMy Wireless. Czy jest to tak samo jak Mercedes SD Connect do ktorego wsadza sie karte PCMCIA? Pozdrowienia dla wszystkich

 

Jeżeli masz ori icom to działa po wlan. Jedynie diagnostyka jest dostępna po wlan.

Jeżeli masz klona to trzeba dołożyć kartę wifi i mieć "extra" soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

ktoś wstawił na ecubb linki :) ale są to stare wersje.

Chinol przychodzi zawsze z najnowszym softem wiec raczej trzeba będzie robić downgrade niż upgrade.

 

Po WLAN działa tylko ISTA/d tak jak pisałem wcześniej. Dane karty możesz znaleźć na sieci ja nie pamiętam szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czytałem, że można ICOMa ubić jak jest nieodpowiedni FW do isty, nie wiem ile w tym prawdy dla tego pytam jaka wersja FW jest kompatybilna z wersją isty.

Jeśli tylko nie jest kompatybilny i nie działa to problemu nie ma, gorzej jak faktycznie można go uszkodzić w co wątpię. Co do wiedzy to mam ją małą na temat BMW a co wiem to pomogę i podzielę się tym, chyba po to jest forum. Więcej ludzi ma takie hobby małp przeglądania rożnych for bmw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.