Skocz do zawartości

szum z klimatyzacji na zgaszonym silniku/ gdzie znalezc jeza


SHADY_xxx_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatek zaznacze, ze uzywalem wyszukiwarki niestety nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, otoz:

W mojej e39 (523) po zgaszeniu silnika slychac szum z klimatyzacj, jakby caly czas cos pracowalo, na poczatku uznalem to za moje urojenie jednak, po jakims czasie rozladowywac zaczal sie aku, dodam, ze szum slychac przez caly czas, nie cichnie po 5 minutach 5 godzinach czy 5 dniach....na forum znalazlem informacje na temat "jeza" czy czegos takiego...a Wasze opinie? Ewentualnie informacje jak sie dobrac do tego jeza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szum w panelu klimatronika nie ma nic wspólnego z jeżem.

A co do jeży to bedzie pasował.

Ja osobiście polecam kupic nowy bo nie mają one tych wad które miały stare wersje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Szum w panelu klimatronika nie ma nic wspólnego z jeżem.

 

Pozwole sobie odswiezyc temat gdyz mam podobny problem w e46. Z panelu klimatyzacji dochodza dziwne dzwieki jakby trzaski, zgrzyty, szumy. Dzwieki nie ustaja nawet po wyjeciu kluczyka ze stacyjki. Dodam tylko ze wystarczy wlozyc kluczyk do stacyjki, wlaczyc zaplon, a potem wyjac kluczyk i to wystarczy zeby te dzwieki sie pojawily.

 

Jesli to nie jez to co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zgaszeniu silnika i nawet po wyjęciu kluczyka słychac szum w klimatyzacji, podobno jeszcze przez ok 15 - 17 minut i jest to normalne. To podobno wietrzenie samochodu czy jakoś tak. Dodatkowo wystarczy rano (czy kiedykolwiek) otworzyć drzwi z pilota, by od razu szum ten się załączył. Mam tak od zawsze i nigdy nie było to powodem rozładowania aq. Nawet po kilku tygodniach stania odpala od pierwszego muśnięcia.

Inna sprawa, jeśli szum jest bardzo głośny (silny). W tedy - z tego co czytałem - może być powodem jeż, ale pewności nie mam, bo sam nie musiałem tego przećwiczyć.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.