Skocz do zawartości

Nie dziala DSC/ABS/LICZNIK/WSPOMAGANIE e60 530d


baranmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

od dluzszego czasu nie mialem zadnych przykrych niespodzianek z moim e60, aczkolwiek teraz dostalem z nawiazka ;/

 

Mianowicie po wizycie w myjni, przestalo dzialac prawie wszystko. Nie dziala wspomaganie, active stering,dynamic drive, abs, dsc, licznik nie pokazuje predkosci, wskaznik od paliwa ciagle sie rusza w lewo i praiwo , nie liczy kilometrow, nie dziala kontrola cisnienia w oponach. Jednym slowem wszystko co potrzebne.

Nie wiem tylko czy myjnia byla powodem czy tylko nieszczesliwym zbiegiem okolicznosci.

W efekcie swieca sie prawie wszystkie kontrolki na liczniku wyskakuja bledy na monitorze i auto nie ciagnie powyzej 3 tys obrotow. Ponizej idzie w miare normalnie ale powyzej tak jakby go odcina.

 

Po podlaczeniu pod komputer wywala niesamowita ilosc bledow. Wiekszosc zwiazana wlasnie z powyzszymi modulami.

 

Po wejsciu w modul AFS(active stering ) wyskakuja bledy braku kontroli predkosci. Nie ma nic o czujnikach abs, poniewaz jakis czas temu je wymienialem.

Najgorsze ze nie chce sie wcale polaczyc z modulem DSC. Wyskakuje brak komunikacji.

 

Poczatkowo myslalem ze cos zamoklo lub cos w tym stylu. Ale bagaznik suchy. Jedynie co mialem niesamowity nalot na klemie plusowej od akumulatora. Oczyscilem go wymienilem aku ale dalej nic. Bledow dalej sie nie da skasowac. Moze klema ulegla uszkodzeniu i nie zasila modulow??

 

Czytalem tez cos o pajaku przy kierownicy ktory steruje polozeniem kierownicy i daje sygnal dalej do DSC. Ale czy wtedy nie dzialalby tez licznik??

 

Jesli ktos ma jakies pomysly sugestie ewentualnie pytania to smialo pisac.

 

DOTYCZY E60 530D 218KM 2004 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam moduł CAS lub KOMBI. Sprawdź najpierw bezpieczniki czy jakiegoś ci nie wywaliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje dobry diagnosta który określi jakie są błędy i gdzie leży przyczyna. A wymieniać dopiero później będziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Otwórz puszkę z modułem komputera i zobacz czy przypadkiem nie pływa.

 

Miałem podobny problem i między innymi znalazłem takie coś. Była pęknięta pokrywa od puszki i do środka wlewała się woda. Samego modułu nie uszkodziła, ale wszystkie styki trzeba było poprawić. Część z błędów zniknęła od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Zacznij od sprawdzenia ładowania i stanu baterii

Następnie zczytaniu błędów bo może być sporo przyczyn

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że po sprawdzeniu bateria i ładowanie ok za to jest brak komunikacji z DSC nie widzi go wgl :( jak zgaszę auto błędy znikają po chwili stania, ale nie mogę odpalić auta 20/30 prób i zaskakuje, podbije raz obroty i nagle odcina całkowicie zasilanie, kolejne 20/30 prób przekręcenia i auto chodzi normalnie. Magia jakieś sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam. Czy udało się komuś ogarnąć temat. Mam takie same objawy walczę z tym już od dłuższego czasu. Sam sterownik dsc i pompę wysłałem do sprawdzenia do Elektro BIP stwierdzili że jest ok. Brak komunikacji z DSC. Pomoże ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystko co tu pisaliście. Przekaźniki , bezpieczniki sprawdzone. Zamieniałem miejscami czujniki ABS tył nic nie dało. Nie komunikuje się DSC z dde. Mogę wejść w sterownik silnika dde ale już w DSC nie.Kostka przy DSC sprawdzona przejścia są.Na pulpicie świeci abs, DSC, brak wspomagania, hamulec ręczny, brak licznika, błąd Nivo Ista pokazuje masę błędów ale większość związana z DSC. Skończyły mi się pomysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.