Skocz do zawartości

2008 M3 E90 - Srebrny, manualna skrzynia, wersja amerykańska


trucker_hiob

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Drogi drogami, auto autem ale wąsiska to masz MEGA :D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie no autko wypasik :cool2: Na sam dźwięk silnika aż przechodzą dreszcze :dance: Gratuluję zakupu

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł coś poradzić: na zdjęciach matowej obrysówki w zderzaku maja super szary kolor: u Ciebie bym te pomarańczowe zmienił właśnie na takie. Zawsze w amerykańskich furach mnie to drażni, bo pasuje do reszty jak świni dzwonek. Kolorystyka jest elegancko dopracowana przez designerów, a tu do każdej fury kładzie sie takie pomarańcze... Przecież może być szare i świecić na pomarańczowo :8)

E30 325i 1988, Lachsilber met, M Technik II,Recaro,BBS,BMWSoundSystem.


Seria 3 - 4ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł coś poradzić: na zdjęciach matowej obrysówki w zderzaku maja super szary kolor: u Ciebie bym te pomarańczowe zmienił właśnie na takie. Zawsze w amerykańskich furach mnie to drażni, bo pasuje do reszty jak świni dzwonek. Kolorystyka jest elegancko dopracowana przez designerów, a tu do każdej fury kładzie sie takie pomarańcze... Przecież może być szare i świecić na pomarańczowo :8)

 

Wiesz... ja z mojego miejsca za kierownicą ich nie widzę. :wink: :lol:

 

BTW jest nowy filmik:

Przydałby się większy i równiejszy placyk, ale na początek musi być. Może kiedyś zrobi się poprawkę, ale nie teraz. Na dziś wystarczy świrowania, zamieniam się w konserwatywnego, starszego pana.
www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł coś poradzić: na zdjęciach matowej obrysówki w zderzaku maja super szary kolor: u Ciebie bym te pomarańczowe zmienił właśnie na takie. Zawsze w amerykańskich furach mnie to drażni, bo pasuje do reszty jak świni dzwonek. Kolorystyka jest elegancko dopracowana przez designerów, a tu do każdej fury kładzie sie takie pomarańcze... Przecież może być szare i świecić na pomarańczowo :8)

 

Wiesz... ja z mojego miejsca za kierownicą ich nie widzę. :wink: :lol:

 

 

hiob - fajne podejście :cool2: i tego się trzymaj :) , według mnie auto jest świetne i jakąkolwiek zmianą można tylko przekombinować. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off topic. Byłem dziś w CarMaxie, taki supermarket z używanymi samochodami i był ciekawy M3 E90. Rocznik 2009, cena 49 tys dolarów, ale auto miało przebieg tylko 8 tys mil, 13 tysięcy km. Manualna skrzynia biegów, 18-calowe koła, w ogóle jedyna opcja jaką zauważyłem, to szyberdach. Poza tym auto jest "gołe", bez elektroniki wspomagającej kierowcę, bez nawigacji, I-drive'a, ale i tak wydaje się być wyjątkową okazją, ze względu na niski przebieg. Auto było już sprzedane. Poniżej kilka fotek:

 

http://www5.picturepush.com/photo/a/6464883/220/Cars/DSC02204.jpg http://www4.picturepush.com/photo/a/6464882/220/Cars/DSC02207.jpg http://www4.picturepush.com/photo/a/6464867/220/Cars/DSC02201.jpg http://www3.picturepush.com/photo/a/6464866/220/Cars/DSC02203.jpg http://www3.picturepush.com/photo/a/6464856/220/Cars/DSC02212.jpg http://www2.picturepush.com/photo/a/6464855/220/Cars/DSC02213.jpg

 

PS:

 

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą jesteś tym gościem co umożliwia oglądanie na żywo relacji z jazdy ciężarówką? I ma tak extra wypasioną kabinę, drukarki, telewizor, lodówka i etc? :mrgreen:

szacunnn :D

 

Tak, to ten sam gość. ;-) Ruszam w drogę we wtorek, zapraszam. A w środę spotkanie z gościem z TVN w Chicago, będzie kręcił jakiś fragment programu Na Osi z moją skromną osobą w roli głównej.

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą jesteś tym gościem co umożliwia oglądanie na żywo relacji z jazdy ciężarówką? I ma tak extra wypasioną kabinę, drukarki, telewizor, lodówka i etc? :mrgreen:

szacunnn :D

 

Tak, to ten sam gość. ;-) Ruszam w drogę we wtorek, zapraszam. A w środę spotkanie z gościem z TVN w Chicago, będzie kręcił jakiś fragment programu Na Osi z moją skromną osobą w roli głównej.

 

 

Pozdrów uzytkowników forum BMW :) Fajnie, że na "starsze lata" nie odbierasz sobie przyjemności z życia, tak trzymaj ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą jesteś tym gościem co umożliwia oglądanie na żywo relacji z jazdy ciężarówką? I ma tak extra wypasioną kabinę, drukarki, telewizor, lodówka i etc? :mrgreen:

szacunnn :D

 

Tak, to ten sam gość. ;-) Ruszam w drogę we wtorek, zapraszam. A w środę spotkanie z gościem z TVN w Chicago, będzie kręcił jakiś fragment programu Na Osi z moją skromną osobą w roli głównej.

 

 

Pozdrów uzytkowników forum BMW :) Fajnie, że na "starsze lata" nie odbierasz sobie przyjemności z życia, tak trzymaj ! :)

 

Koniecznie pozdrów :) chyba, że wytną ;). Dowiedz się kiedy będą emitować ten odcinek z Twoim udziałem.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Fajna zabawka, aż nie wierzę, że najpierw przeczytałem o niej na forum KMZiZ ;)

 

BTW jest nowy filmik:
Przydałby się większy i równiejszy placyk, ale na początek musi być. Może kiedyś zrobi się poprawkę, ale nie teraz. Na dziś wystarczy świrowania, zamieniam się w konserwatywnego, starszego pana.

Na przyszłość - takich filmików nie wklejamy ;)

 

Witamy na forum dyskusyjnym BMW Klubu Polska.

__________________________________________

I. Zasady ogólne

(...)

6. Na forum BMW Klubu Polska nie popieramy zabaw typu palenie gumy (...)

Bo pod drift raczej tego nie podciągniemy.., ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość - takich filmików nie wklejamy ;)

 

Witamy na forum dyskusyjnym BMW Klubu Polska.

__________________________________________

I. Zasady ogólne

(...)

6. Na forum BMW Klubu Polska nie popieramy zabaw typu palenie gumy (...)

Bo pod drift raczej tego nie podciągniemy.., ;)

 

:oops: Sorry. Jasne, jak regulamin zabrania, to filmików nie będzie. Regulamin święta rzecz. :D :mrgreen:

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam tylko pytanie: w Stanach mozna miec tak rejestracje? PL z przodu, US z tylu?

Pozdr.

 

Zależy od prawa stanowego, w niektórych stanach posiada się tylko tylną tablice (These states only require one rear plate.

 

Alabama, Arizona, Arkansas, Delaware, Florida, Georgia, Indiana, Kansas, Kentucky, Louisiana, Michigan, Mississippi, New Mexico, North Carolina, Oklahoma, Pennsylvania, South Carolina, Tennessee, West Virginia.) w pozostałych wydaja dwie - przód i tył.

 

Jak wymagana jest jedna, można mieć z przodu co się chce, nawet tabliczkę amerykańską z innego stanu. W naszym stanie widuje się sporo aut mających z przodu rejestrację ze stanu, skąd ludzie się przeprowadzili do nas i mają np. nowojorską z przodu, a NC z tyłu. :lol:

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
:oops: Sorry. Jasne, jak regulamin zabrania, to filmików nie będzie. Regulamin święta rzecz. :D :mrgreen:

Chyba się nie zrozumieliśmy... :wink: bo edytowałeś swoje posty i nie ma już fajnych filmików... :(

Nie kasuj ich, a wręcz dawaj jak najwięcej!!! Tylko bez palenia gumy na parkingach ;) o to chodzi w świętym regulaminie ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest czego zazdrościć:)

ja mam pytanie co do tego cudownego urządzenia nad navi,wiem,że w PL jest to nielegalne,ale jakie są koszta w Stanach jakiegoś dobrego antyradaru? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jakie są koszta w Stanach jakiegoś dobrego antyradaru? Pozdrawiam

 

Ja zapłaciłem ok. 270 dolarów: http://www.amazon.com/gp/product/B0002ZSCJY/ref=as_li_tf_tl?ie=UTF8&tag=radardetectors0f2-20&linkCode=as2&camp=217145&creative=399353&creativeASIN=B0002ZSCJY

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wiemy, że takich aut jak dziś nigdy wcześniej nie produkowano, a z drugiej mamy gdzieś w głębi duszy jakieś wspaniałe wyobrażenia o autach z poprzednich dekad. AC Cobra, Lamborghini Miura i Countach, Ferrari Testarossa, Maserati Bora, De Thomaso Panthera i inne legendy z lat 60., 70., i 80. rozpalają naszą wyobraźnię. Sam więc byłem ciekawy jak dzisiejsze rodzinne BMW M3, którym moja żona jeździ z teściową po mleko do sklepu wypadło by na tle niektórych legend sprzed dwudziestu, czy trzydziestu lat.

 

Oczywiście dziś dość trudno znaleźć oryginalne testy w starych czasopismach, ale w Necie jest dość sporo danych, więc postanowiłem porównać je tutaj. Tylko kilka wybranych wartości, głównie przyspieszenie. Dziś są inne opony, inne amortyzatory, aktywne zawieszenie, ceramiczne hamulce, więc auta dzisiejsze są zdecydowanie szybsze na zakrętach i lepiej hamują, ale mnie zdumiało to, że nawet na torze dragsterów BMW nie dało by się pokonać większości legend sprzed lat.

 

Po kolei podaję pojemność skokową silnika, moc, przyspieszenie do 60, 100 i 150 mil na godzinę (96, 161 i 241 km/h) Nie wszystkie auta osiągają 150 mil, na przykład AC Cobra uzyskiwała jedynie 136 mph, więc w takich przypadkach nie ma podanych czasów.

 

Dane czterodrzwiowego M3 za Car and Driver, pozostałe samochody za angielską gazetą Autocar, a moce silników za danymi z Wikipedii (gdy Autocar ich nie podawał). I żeby było uczciwie, podaję też dane z z testu dwudrzwiowego M3 E92 z roku 2007 z Autocara, który miał wyraźnie gorsze osiągi, niż czterodrzwiowy egzemplarz w wersji amerykańskiej.

 

BMW M3 E90 2008:

 

4,0 L 420 KM; 0-60 mph 4,1s; 0-100 mph 9,8s, 0-150 mph 24,9s

 

BMW M3 E92 2007:

 

4,0 L 420 KM; 0-60 mph 4.7 s; 0-100mph 10.2 s; 0-150mph 26.5 s

 

AC COBRA 1965

 

5,7 L 300 KM; 0-60 mph 5,5s; 0-100 mph 14s

 

FERRARI 512 TESTAROSSA 1992:

 

4,9 L 434 KM; 0-60 mph 5,0s; 0-100 mph 10,7s; 0-150 mph 25,2s

 

FERRARI F355 1994:

 

3,5 L 375 KM; 0-60mph 4.6 s; 0-100mph 10.6 s; 0-150mph 27 s

 

LAMBORGHINI MIURA P 400S 1970:

 

3,9 L 370 KM; 0-60 mph 6,7s; 0-100 mph 15,1s;

 

LAMBORGHINI COUNTACH LP 500S 1980:

 

4,8 L 375 km; 0-60 mph 5,6s; 0-100 mph 12,9s; 0-150 mph 37,2s

 

MASERATI BORA 1973:

 

4,7 L 310 KM; 0-60mph 6.5 s; 0-100mph 15.3 s

 

PORSCHE 928 4.4 AUTO 1978

 

4.5 L 240 KM; 0-60mph 8 s; 0-100mph 20.1 s (928 miał w późniejszych latach "nawet" 350 KM)

 

PORSCHE 911 2.0S 1966:

 

2,0 L 130 KM; 0-60 mph 8 s; 0-100 mph 20,5 s

 

PORSCHE 911 CARRERA 1997:

 

3,4 l 296 km; 0-60mph 4.6 s; 0-100mph 10.5 s; 0-150mph 25.2 s

 

PORSCHE 911 3.6 TURBO 2000:

 

3,6 L 420 KM; 0-60mph 3.9 s; 0-100mph 9.4 s

 

I choć jest oczywiste, że dzisiejsze Ferrari, Lamborghini, czy Porsche 911 turbo mają lepsze osiągi od M3 (i kosztują także znacznie więcej), to w niczym to nie zmienia faktu, że te legendarne klasyki sprzed lat mają, według dzisiejszych standardów, osiągi raczej umiarkowane. Wiele rodzinnych samochodów, takich jak np. Toyota Camry, bestseller na amerykańskim rynku, w wersji z sześciocylindrowym silnikiem, przyspiesza dziś lepiej, niż Lamborghini Miura, Maserati Bora, czy oryginalny Porsche 928. Dopiero auta produkowane całkiem niedawno, 10-15 lat temu, jak te dwa 911 pokazane na końcu listy, mają osiągi porównywalne z M3 ostatniej generacji. Nie mają jednak czterech drzwi i ciągle kosztują znacznie więcej. :D

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.