Skocz do zawartości

spadający pasek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam użytkowników X3!

Jestem nowym na tym forum oraz nowym użytkownikiem X3 E83 z 2005r. Kilka miesięcy temu sprowadziłem autko w bardzo dobrym stanie. Niestety dwa tygodnie temu spadł mi pasek klinowy od klimy. Fachowiec ,który robił przegląd klimatyzacji i wymianę tego paska na nowy stwierdził ,że poprzednio był założony nie elastyczny tylko jakiś sztywny pasek i stąd ta awaria.Jeżdżę samochodami już 35 lat ale BMW to jest dopiero moje pierwsze. Dzisiaj przy tym upale znowu zrobiło się gorąco w samochodzie i zauważyłem iż ponownie spadł ten nowy pasek. Przy zakładaniu poprzednio fachowiec mówił mi ,że tam nie ma żadnego napinacza. Nie mam sam możliwości zajrzenia tam i dlatego moje proste pytanie: dlaczego spada ten pasek i czy rzeczywiście nie ma ten silnik napinacza paska od sprężarki? Nie wiem też jak znaleźć w sieci jakieś opisy tego silnika czy rysunki.

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

Zbyszek

Opublikowano
  • Moderatorzy

Zobacz tu http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PD51&mospid=48818&btnr=11_3796&hg=11&fg=18

 

Powodem spadania paska jest prawdopodobnie zużyte koło pasowe silnika.

A dokładnie pęknięty gumowych tłumik drgań.

Opublikowano
  • Autor
Auto ma przejechane dopiero 90tys km i już by się coś takiego poważnego stało? Jak to można stwierdzić? Mieszkam w małej miejscowości i obawiam się ,że z tym będzie (fachowcami) problem. Ten tłumik drgań to mieści się chyba w kole i bez demontażu go nie będzie można zobaczyć. Jak chodzi silnik bez tego paska to koło widać ,że spokojnie się kręci. Trochę jestem zawiedziony...
Opublikowano
  • Moderatorzy

Przy 90tys. nigdy jeszce nie miałem zużytego paska..... W firmie mamy X3 2.0d 177kM z przebiegiem na pewno powyżej 150 tys. Nie nie pamięttam aby na którym kolwiek serwisie był wymieniany pasek.

Sprawdzisz z dołu ruszając na boki kołem widać pęknięcia gumy w kole.

Opublikowano
  • Autor
Pasek nie był zużyty- absolutnie. Teraz też założyłem nowy dla pewności.Jutro rano pojadę do tego co mi wymieniał pasek i sprawdzał klimę. Sprawdzę jak radzisz. Dziękuję!
Opublikowano
  • Autor
Jeszcze jedno pytanie : czy trzeba w takim wypadku wymienić całe koło czy tylko tą część gumową ten tłumik drgań?
Opublikowano

wymieniałem to koło ok 2 miesiące temu przy 185 tyś, koło jest razem z gumowym tłumikiem drgań, koszt zakupu w aso to ok 1500pln

u mnie się urwało, guma się jakoś zużyła i rozpadło się na 2 części

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W firmie mamy X3 2.0d 177kM z przebiegiem na pewno powyżej 150 tys. Nie nie pamięttam aby na którym kolwiek serwisie był wymieniany pasek.

Ja wymieniałem poniżej 100tys. Wg serwisu był popękany. Ale przede wszystkim w tym modelu jest pasek wielorowkowy 2-stronny, który napędza wszystko. Nie jest to tak zrealizowane jak w linku, który podałeś do realoem.

Wygląda to tak:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PE11&mospid=50484&btnr=11_4153&hg=11&fg=18

Opublikowano
  • Autor
Wczoraj w warsztacie też szef stwierdził ,że koło jest do wymiany. Wiem już teraz jak to wygląda i w środę będę miał zabieg wymiany. Nie jestem pewien czy jest to najlepsze rozwiązanie techniczne bo skoro ciężko aby wytrzymało 100tys przebiegu to coś tu nie gra...Dowiedziałem się ,że jeśli chodzi o eksploatację klimy to jest niewskazane włączanie jej podczas pracy silnika na dużych obrotach. Sprężarka dość mocno obciąża i następuje wtedy mocne uderzenie między innymi na koło pasowe i paski . Tak sobie myślę ,że może to być przyczyną szybszego zużycia tego gumowego amortyzatora drgań. W instrukcji nic o tym nie pisze ale wydaje się to logiczne. Jak myślicie czy są jakieś szczególne warunki obsługi klimatyzacji ,które powinno się spełniać?
Opublikowano
  • Moderatorzy
W firmie mamy X3 2.0d 177kM z przebiegiem na pewno powyżej 150 tys. Nie nie pamięttam aby na którym kolwiek serwisie był wymieniany pasek.

Ja wymieniałem poniżej 100tys. Wg serwisu był popękany. Ale przede wszystkim w tym modelu jest pasek wielorowkowy 2-stronny, który napędza wszystko. Nie jest to tak zrealizowane jak w linku, który podałeś do realoem.

Wygląda to tak:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PE11&mospid=50484&btnr=11_4153&hg=11&fg=18

 

Nie wiem jaki silnik ma kolega więc podałem link na pałę :)

Opublikowano
  • Moderatorzy
Wczoraj w warsztacie też szef stwierdził ,że koło jest do wymiany. Wiem już teraz jak to wygląda i w środę będę miał zabieg wymiany. Nie jestem pewien czy jest to najlepsze rozwiązanie techniczne bo skoro ciężko aby wytrzymało 100tys przebiegu to coś tu nie gra...Dowiedziałem się ,że jeśli chodzi o eksploatację klimy to jest niewskazane włączanie jej podczas pracy silnika na dużych obrotach. Sprężarka dość mocno obciąża i następuje wtedy mocne uderzenie między innymi na koło pasowe i paski . Tak sobie myślę ,że może to być przyczyną szybszego zużycia tego gumowego amortyzatora drgań. W instrukcji nic o tym nie pisze ale wydaje się to logiczne. Jak myślicie czy są jakieś szczególne warunki obsługi klimatyzacji ,które powinno się spełniać?

 

Nawet przy dużych obrotach sprzęgło zapewnia łagodne załączenie sprężarki.

Myślę tez że powinieneś zweryfikować przebieg Twojego X3.

Opublikowano
  • Autor

Nie chcę uwierzyć w kombinowany przebieg bo sam byłem po to auto w takim domu na Bawarii ,że o właścicielach nawet nie pomyślałbym w taki sposób...(choć to Niemcy). Chyba jest możliwość sprawdzenia faktycznego przebiegu w ASO oprócz książki pojazdu. Może zimą będzie więcej czasu to się tym zajmę.

Pozdrawiam!

Opublikowano
W firmie mamy X3 2.0d 177kM z przebiegiem na pewno powyżej 150 tys. Nie nie pamięttam aby na którym kolwiek serwisie był wymieniany pasek.

Ja wymieniałem poniżej 100tys. Wg serwisu był popękany. Ale przede wszystkim w tym modelu jest pasek wielorowkowy 2-stronny, który napędza wszystko. Nie jest to tak zrealizowane jak w linku, który podałeś do realoem.

Wygląda to tak:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PE11&mospid=50484&btnr=11_4153&hg=11&fg=18

 

Witam

Jak wynika z opisu, antelao54 ma silnik M47N2 (150KM), kompresor klimatyzacji w tym silniku napędzany jest odrębnym paskiem.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E83/SAV/Europe/X3_2.0d-M47N2/browse/engine/belt_drive_climate_compressor/

 

Natomiast w N47 (177KM) jest jeden pasek.

Opublikowano
  • Autor
Masz rację w moim silniku jest osobny pasek tylko do napędu sprężarki klimy ale napędzany od wspólnego koła pasowego...
Opublikowano
  • Autor
Już po wymianie koła i rzeczywiście rozdzieliło się na jakiejś połowie obwodu. Ten gumowy amortyzator rozstał się z metalem i stąd chyba to zrzucanie paska i dziwny odgłos jakby coś było nie dokręcone. Tylko jaka jest przyczyna tego stanu . Czy już nie jest to dobra niemiecka produkcja czy jakaś inna przyczyna. Bo nie jest to tania sprawa...
Opublikowano

Witam,

Koło pasowe padło u mnie przy 145kkm.Jaki jest koszt naprawy?

Opublikowano
  • Autor
Za koło zapłaciłem 800zł , za śrubę 80zł a robocizna 70zł. Zaznaczam ,że nie robiłem to w ASO...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.