Skocz do zawartości

BMW 320d automat! Bardzo kopci na czarno!


kita1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem ze swoją BMW. Od niedawna zaczeła dosyć mocno kopcić na czarno przy przyśpieszaniu. Postanowiłem pojechać do mechanika żeby sprawdzić auto na komputerze i przed samym warsztatem samochód mi zgasł... (a jest to autoamat) ;/ Mechanik podłączył auto pod komputer i wykazało błąd że trzeba wyregulować wtrysk sterujący ale gdy wyjezdzalem to jakies 50 metrow dalej auto zaczelo przerywac, gasnąć, nagle wyłączyło się wspomaganie, zaczeło się szybko grzać. Otworzyłem maskę i zobaczyłem że koło pasowe poprostu się urwało;/ Moje pytanie brzmi: Czy to kopcenie to mogło być winą tego koła pasowego?? Ile bedzie mniej wiecej kosztować naprawa?? Dodam jeszcze że dzieć wcześniej przjechałem tym autem ponad 200 km i nic się nie działo, dopiero na drugi dzien zaczeła kopcic aż zgasła ;//Proszę o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

za malo powietrza wzgledem paliwa! do sprawdzenia szczelnosc dolotu, wydajnosc turbiny, regulacja AGR, droznosc katow. Kolo pasowe nie ma nic do kopcenia na czarno, ale do grzania i wspomagani jak najbardziej bo napedza pompe wody i pompe wspomagania. Kolo pasowe CORTECO.

 

PS. co to znaczy "wyregulowac" wtryskiwacz sterujacy???? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak regulacja wtryskiwacza sterujacego... moze mu chodzilo o wymiane podkladek regulacyjnych cisnienie otwarcia rozpylacza [????] Tak czy siak bez fachowej diagnostyki sie nie obedzie! Fachowej oznacza logowanie auta statycznie i dynamicznie nawet przy wymuszonym obciazeniu np lekkie wzniesienie, wjazd na wiadukt itp i do tego odczyt bledow ze wszystkich sterownikow auta + prawidlowa ich interpretacja. Zeby Cie "mechanik" nie skasowal na 100zl za odczyt bledow nawet BEZ uruchamiania silnika!!! :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze pod jakim względem ????

technologicznie oczywiście CR ...

dla zwykłego użytkownika mniej po kieszeni szarpie starszy model ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.