Skocz do zawartości

Asystent swiateł drogowych


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
E91 2012r , dołożone lusterko z FLA , dodane $5AC i przekodowanie moduły , w ista lusterko widoczne w drzewku bez błędów , dodana również opcja w cic ale nie działa mimo to , prawdopodobnie z powodu zwykłych lamp halogenowych .ponoć istnieje możliwość zmiany kilku linijek i będzie działać, ma ktoś namiar co zmienić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba to wszystko, jak masz CIC to możesz jeszcze tu włączyć opcję umożliwiającą wyłączenie całkowicie FLA.


Jakby ktoś chciał na zwykłych H7 dlożyć FLA kodowanie FRM wygląda tak:

FL_AUS_BEI_BIX_IN_S_FLC nicht_aktiv

BI_XENON_BEI_LH aktiv

XENON_AL_VERBAUT aktiv


Przy liczniku wersja LOW jest lipa jak się zakoduje ikonkę pokazującą automatyczne długie, bo zmienia się układ. Wszysko sie rozjeżdza. Aby pozbyć sie ikonki trzeba opcję poniżej wyłączyć. Licznik wróci do stanu przed, jedna niedogodność, że nie widać czy masz długie automatyczne włączone.

FLA_VERBAUT nicht_aktiv


Dla E87 z halogenami i FRM2 lub FRM3 kodowanie jest troche inne:

FL_AUS_BEI_BIX_IN_S_FLC nicht_aktiv

BI_XENON_BEI_LH nicht_aktiv

XENON_AL_VERBAUT aktiv

PWM_FL_BEI_BIXENON wert_01


Ikonke licznika włacza i wylacza się tak samo jak w E90.

 

Wszystko jest w tym temacie. Pisalem co i jak. Jako że FLA działa tylko z XENONami trzeba osukac że masz XENON i zakldowac to co wyżej napisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku nie pokazuje się nic .

W ista w drzewku na zielono bez błędów . VO dodane i przekodowane moduły komunikacyjne + kombi / CiC . Do CIC również linijka dodana żeby można było robić on/off. E91 jest z 2012r więc chyba powinno to banglać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam czy ktoś mógłby pomóc w kodowaniu. Jestem z dolnegośląska i mogę dojechać Poznań Wrocław zielona Jelenia. Wiem że to nie temat odpowiedni ale można zrobić wyjątek.

Edytowane przez Radem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, Radem napisał(a):

Czy można podpiąć się pod HUD bo zamiast czujnika deszczu ja mam HUD. 

Tak możesz pod HUD - trochę daleka droga .

Jeśli masz szyberdach ? tam też jest K_CAN .

  • Lubię to 1
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o to że ja nie mam w x5 E70 tego czujnika deszczu jest tam moduł RLSS-HUD i myślałem że pod niego można się pod piąć, czyli doposażyć asystenta świateł drogowych ale co nie wpisze frazę w google to i tak wychodzi na to ze albo za schowkiem pasażera trzeba pociągać kabel albo gdzieś za włącznikiem świateł czy jak piszesz Kuj0n szyberdach, ale czy tam znajdę te kable o tych kolorach żółty brązowy czy są to inne

Zastanawiałem się czy po prostu nie można zastrugać kabli np: żółty i brązowy bezpośrednio z wiązki głównej wtyczki od lusterka tej grubej kostki głównej.?.

Sory ze pisze nie spójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2017 o 12:22, malysz1976 napisał(a):

Czyli mój moduł nie ma linii can. Czy w szyberdachu mogę podpiąć się pod linie can czy musze ja stworzyć?. Tak ma szyberdach sorki nie doczytałem jestem troszkę rozkojarzony. O jakich kolorach jest ta linia K-can. 

Edytowane przez Radem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

K-CAN to chyba zawsze kolory zielony CAN L i pomarańczowo-zielony CAN H, jak masz w lusterku to spoko jak nie to możesz sobie to ukraść z modułu w podsufitce (FZD).

Edytowane przez Kuj0n
  • Lubię to 1

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam wtyczkę do lusterka ta na 3piny możesz napisać który pin do którego koloru. Co masz na myśli ukraść podpiąć się pod te kolory z modułu FZD.? Bo ja tan na bakier ze zrozumieniem.

Edytowane przez Radem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem A4010 to wtyczka główna w lusterku a A4010a to ta mała z boku. Dwie linie modułu w podsufitce. zielona i zielono pomarańczowa do modułu 14288.? Przepraszam że jestem tak ciężki z zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chciałem zrobić jak u tego człowieczka.

https://classicautoltd.com/bmw-e60-e63-high-beam-assist-fla-retrofit/

Ale że nie mam w lusterku prostokątnego modułu to zostałem z przejściówka i lusterkiem. Pytam o to czy dobrze zrozumiałem bo nie jestem specjalistą w czytaniu schematów. Ale by tak się wydawało jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za dużo kombinujesz. Rozbierasz obudowę szukasz K-CANa czyli kolorów, które Ci napisałem i się tam wpinasz. Jak masz CAN w RLS to bierzesz z RLS, jak nie to bierzesz z FZD. Wszystko odbywa się w promieniu 20cm.

  • Lubię to 1

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wydaje mi się ze dobrze zrobiłem, podpiąłem te wtyczkę taj jak napisałeś w tym schemacie do FZD zielony i zielono pomarańczowy. Lusterko zamontowane w piątek jadę na kodowanie i mam nadzieje ze wszystko będzie ok. Pozdrawiam i dziękuje za cierpliwość👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, chciałbym też podłączyć asystenta drogowych ale nie mam także fotochromu. Kupiłem lusterko z fotochromem alarmem i fla, wcześniej miałem zwykle lusterko bez żadnej elektroniki. Wiem gdzie wpiąć się w can ale nie wiem gdzie jak wpiąć kostkę od fotochromu. Mam w niej 6 pinów 3,4,5,8,9,10. Wiem że muszę ją wpiąć w jedną z kostek w FZD lecz nie wiem w które piny 

IMG20231117180639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.