Skocz do zawartości

Asystent swiateł drogowych


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Tak kamera LCI

Do którego pinu we wtyczce idzie ten szary kabel ?

Może do PINu 2 ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kabelek od pinu 1 czyli dolny rząd lewa strona

Pierwsze zdj to stare lusterko a drugie zdj to nowe lusterko. Pytam bo nowe lusterko nie ma pinu 1 i kabel szary pozostaje luzem w kostce od instalacji w aucie. Dodam że sciemnianie, dioda alarmu, czujnik deszczu działają na nowym lusterku


1.jpg 2.jpg 1.jpg

Allegro - darmowe galerie zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe że to kabel którym moduł świateł daje sygnał do lusterka (po wrzuceniu wstecznego) i wyłącza fotochrom .

Sprawdź czy to działa u Ciebie , możliwe że coś zmienili w komunikatach skoro nie masz w nowym lusterku tego PIN , to info może iść po CAN .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie najprawdopodobniejsza opcja. Ogólnie wszystkie opcje działają. Fotochrom jest ok, dioda alarmu jest ok, czujnik deszczu i zmierzchu to osobna sprawa ale działają bez zarzutu. Zamontuje raz jedno raz drugie lusterko wieczorem i sprawdzę czy ta opcja też działa na nowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz mieć racje że to jest do wyłączania fotochromu po wrzuceniu wstecznego. W nowym lusterku może tego nie być, bo dołączasz CAN i tą drogą idzie ta informacja, a nie odobnym kablem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zakodowwnny w środę będzie montaż. Sygnał idzie osobnym kablem nie przez can bo nie mam go podprowadzonego do sufitki dopiero będzie przy montażu kamery. Co w tedy? Gdzie ten szary kabelek z fioletowym paskiem z pinu 1 z podsufitki wpisać by szedł sygnał do wyłączania sciemnianian na wstecznym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nigdzie. Według mnie będzie zbędny. Po prostu rolę tego kabla przejmie magistrala CAN, czyli kabel pomarańczowo zielony i zielony ze schematu który wkleiłem. Wszystko w tej wtyczce 10 pinowej zostawiasz tak jak jest, tylko do tej małej dociągasz dwa kable od CAN. Tak przynajmniej wynika ze schematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam


Mam na pokładzie E91 lusterko z EC/LED/FLA ale kwadratową kamerą. Okazyjnie udało mi się dorwać lusterko z FLA ale okrągłą kamerą i dodatkowo GTO (pilot garażowy). Problem powstał kiedy lustro przyszło do mnie ale nie zgadzają mi się piny dużej wtyczki tzn.: z dachu wychodzi wtyczka z pinami nr 1,3,4,5,8,9,10 a nowe lusterko ma aktywne piny nr 3,6,9,10. Podłączając je nie działa NIC prócz przycisków pilota. :mad2:


Pytanie czy lusterko nie pasuje do mojego E91 PreLci czy ruszy po kodowaniu? A może są inne opcje?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie okazało mam lusterko z serii F a konkretnie F10. Inpa widzi moduł ale kiedy wejde przez serie F10, przez E90 moduł wywala błąd. Moduł jest pod nazwą FLA_01 a ja mam FLA_65 przez co nie moge się do niego dostać i potraktować pustym man'em.

Można to zmienić? Będzie coś z tego czy od razu robić zwrot?


P.S. Dawno temu kodowałem i już nie poruszam się po NCS-ie płynnie. Jakby była możliwość nakierowania albo czego szukać żeby to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz spróbować przez plik ssd ale nie wiem czy będzie działać

Normalnie plik z e9x to FLA_R.C01

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o wartość $5AC to mam wpisaną do Vin bo miałem już starą kamere. Wydaje mi się że seria F ma inne sterowanie (LIN Bus) i jest inny układ kabli między kostką a płytą w lusterku niż do E9x, E7x.

Moge odpalić TeamViewer'a jeśli komuś będzie łatwiej stwierdzić czy będzie to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciężko powiedzieć bo w fxx są dwa rodzaje

Jeden z czteroma kablami pod kafas i can a drugie z pięcioma z can i lin ale i tak czy będzie działać to wielka zagadka

Jest jeszcze trzeci schemat z K-CAN2

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem lustro i mam piny w takiej kolejności jak na zdj.

https://drive.google.com/file/d/1QLlUVLypMKlRfE0VAE_vSuokt5e4cMX-/view?usp=sharing


Gościu od ruskich rozebrał lustra pre i lci

https://www.drive2.ru/l/5722950

i wszystko bym wiedział gdyby na tym zdj było widać kolejność kabli idących do wtyczki :mad2:

https://nfhost.me/image/dsc-0216.PMFB

albo na tym

https://a.d-cd.net/372f802s-960.jpg

Myślicie że po zmianie pinów coś się może zadziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam potwierdzenie z innego forum i K-Can2 jest w fxx i nie będzie działać z Exx

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.