Skocz do zawartości

chcę kupić x5


123em123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chcę kupi BMW X5. mam jednak problem bo nie wiem jaki motor jest lepszy. myśle o 3.0 lub 4.4. Prosze podpowiedzcie. czy róznica w opłatach przekłada sie na efektywność jazdy? czy można określić który silnik jest mniej wadliwy? z góry dziekuje, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,0 chleje olej i jest do tej budy za słaby jak już kolega wyżej wspomniał.

Pozatym jak ma trójka ma palić 15-16 i trzeba to cisnąć aby jechało to już lepiej 4,4.

Bierz 4,4 jak Cię stać utrzymać auto z wiecznym wskazaniem spalania 18,7l/100 na BC :)

 

Dieselki OK palą mniej ale jak nie skrzynia to turbo to kopci itd..

Jeśli chodzi o bezawaryjność z przedlifta to tylko 4,4

no i ten sound.. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak wszystko zależy od tego co się ma.

Wiadomo że każdy chwali swoje.

Ja ze swojego 3.0i jestem zadowolony, zbiera się wystarczająco i nie pali nie wiadomo ile.

Oczywiście jak się chce to każdy X będzie palił jak smok.

Ale Panowie to nie rajdówka, auto to ma sprawiać przyjemność z jazdy. Oferując jednocześnie super komfort. I tak jest.

Każdy z silników ma zalety i wady a ideałów nie ma.

Brat sprowadził właśnie E60 535 xi 306KM i powiem szczerze że postanowiłem zdradzić i sprzedać mojego X.

http://moto.allegro.pl/bmw-x5-tylko-dla-milosnika-i1770307590.html

No cóż taki lajf ale marka i auta pozostają naprawdę super.

Pozdrawiam miłośników BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mysle,ze 4.4 bedzie trafniejszym wyborem.Spala nieduzo wiecej niz 3.0 benzyna ,za to osiagi o niebo lepsze no i ten dzwiek z 4 rurek-poezja.Z reguly sa lepiej wyposazone niz 3.0 i wyglad jest bardziej rasowy.Jezeli bardziej cenisz komfort niz walory jezdne wybierz wersje bez sport pakietu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. X5 to moje piąte auto i trzeci diesel (benzyny były gazowane). Pomijając niższe spałanie w dieslu podoba mi się jazda na momencie obrotowym a nie na mocy i wysokich obrotach- kto co lubi. Co do gazu mam lekko mieszane uczucia, w 3litrowej mazdzie6 miałem dedykowany do niej gaz, który sam się przestawiał/regulował dostosowując się do warunków pracy. Chyba gaz w Polsce jest tak różnej jakości, że instalka nie nadążała. W dieslu gdy zechcesz to zaoszczędzisz na spalaniu, w trasie przy normalnym ruchu, przy prędkości 90-95km/h mój spala (średnie zużycie) 6,6l. Kto co lubi, np. mój kolega lubi też większe pojemności (opel frontiera 3,2l?) mówi nigdy diesla :nienie: (przejechał się na pasacie 2,5d,wymienił wszystko o czym ostrzegano w poradnikach :mad2: ) tylko benzyna na gaz. A ja polecam diesla. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wylacznie 4.4 po lifcie 325bhp.mam od 3miesiecy.zagazowany po tygodniu.rewelacja.dzwiek,moc,wyglad na zewnatrz, pod maska, frajda z jazdy i zazdrosne spojrzenia innych kierowcow.polecam.mialem diesle, nie chce diesli.benzynka i bez szpanu ladnie gaz zalozyc.aha jesli ktos pisze ze x5 pali 7litrow ropki to ja pisze ze moj benzyne oddaje i zawsze wieczorem musze z baku spuszczac.bez bajek panowie.wielkie auto jak x5 ze spalaniem passka 1.9tdi:)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie mój komputer oszukuje!!!! Pewnie tak czsami jest!!! Trasa 2x150km średnia prędkość 67 prędkość podróżna 90-95 max 135-140 przy wyprzedzaniu. Jedno większe, nie mocno zakorkowane miasto!!!! Uwierz, że można. Jazda X5 to nie tylko szpan jak myślą niektórzy. I wydaje mi się, że to nie jest jazda niemieckiego emeryta!!!! Tylko na tyle pozwalają drogi usiane radarami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Teraz bez wiekszego i dluzszego zastanowienia wybralbym 4.4 ale to moja opinia. Wszystko zalezy czego oczekujesz? 3.0d jest dobrym motorem (mam go w E39), ale 4.4 jest pod wzgledem brzmienia, osiagow o niebo lepszy. Nie wypowiem sie zbyt wiele na temat benzyny bo swoja X5 mam dopiero 2 tygodnie, natomiast 3.0d jezdze juz 4 lata. Uwazam, ze jesli chcesz kupic diesla to tylko po lifcie 218 KMi dopry chip do niego;) Ale to tylko takie moje zboczenie;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.