Skocz do zawartości

Turbina?


Dia20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie odnośnie turbo, tzn czy to normalne jak przy mocniejszym wciśnięciu gazu, gdy załącza się turbo słychać taki świst, niby metaliczny ale nie do końca? Pytam ponieważ to moje pierwsze BMW a we wcześniejszym samochodzie tego nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie jest to napewno normalne :nienie: jak turbina gwizdze niemal zawsze oznacza to rychle problemy z nia :(

 

Turbina w octavii, którą kiedyś jeździłem gwizdała 300tys km (!!!!!) i nadal gwiżdże i ma się świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że to normalny świst turbiny, moja też słychać jak otworzysz okno dosyć mocno.

To dlaczego z mojej nic nie slychac :shock: jak w poprzednim aucie zaczela gwizdac byla jakas uszczelka do wymiany,nikt mi nie wmowi ze gwizd turbiny to normalna sprawa :nienie: zwlaszcza w bmw gdzie turbiny padaja jak muchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy odrzutowy samolot nadaje się na warsztat :wink: Nie snujcie proszę dziwnych teorii. Ciężko jest rozpędzić coś do ponad 100 tyś obrotów na minutę w taki sposób aby działało bezgłośnie. To, że u niektórych silnik zagłusza pracę turbosprężarki to kwestia precyzji wykonania. Zależy od egzemplarza.

 

Nie bierze oleju, nie ma problemów z mocą oraz przebiegu setek tysięcy za sobą to polecam tylko jeździć i nie szukać dziury w całym. Mam doświadczenia podobne jak houek. 150 tyś na gwiżdżącej turbinie + agresywny chip. Gwizdała nawet na postoju. To na pewno nic normalnego, jednak w moich oczach mit gwizdania jako pewnego zwiastuna awarii jest obalony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zamkniętym oknie praktycznie jej nie słychać, przy uchylonym/otwartym może być słychać a najbardziej jest to słyszalne jadąc z otwartym oknem i przy jakims ekranie, np przy ścianie, w rynnie np prowadzącej na parking wielopoziomowy itd

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zamkniętym oknie praktycznie jej nie słychać, przy uchylonym/otwartym może być słychać a najbardziej jest to słyszalne jadąc z otwartym oknem i przy jakims ekranie, np przy ścianie, w rynnie np prowadzącej na parking wielopoziomowy itd

Ale ja myslalem ze mowa tu o wyraznie slyszalnym gwizdzie a nie jakims ledwo slyszalnym szumie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to napewno normalne :nienie: jak turbina gwizdze niemal zawsze oznacza to rychle problemy z nia :(

 

Panowie bez jaj . Potwierdze to co pisal Artuj i houek . W Vectrze tez mi gwizdala a potem gwizdala mojemu bratu i jezdzila bezproblemowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zamkniętym oknie praktycznie jej nie słychać, przy uchylonym/otwartym może być słychać a najbardziej jest to słyszalne jadąc z otwartym oknem i przy jakims ekranie, np przy ścianie, w rynnie np prowadzącej na parking wielopoziomowy itd

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego z mojej nic nie slychac :shock: jak w poprzednim aucie zaczela gwizdac byla jakas uszczelka do wymiany,nikt mi nie wmowi ze gwizd turbiny to normalna sprawa :nienie: zwlaszcza w bmw gdzie turbiny padaja jak muchy

Może pora wybrać się do laryngologa :norty: . U mnie przy zamkniętym oknie ledwo słychać, ale przy otwartym to prawie jakby 747 startował. zaobserwowałem to jakieś 8000km temu, na początku zacząłem się martwić, ale oleju nie bierze, nie kopci ani trochę wiec się nie przejmuje tylko cieszę jazdą i dźwiękiem. Turbiny padają nie tylko w BMW i przeważnie powodem jest właściciel i jego inteligencja na poziomie muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.