Skocz do zawartości

wskaźnik poziomu oleju w iDrive - e 90 320d


peef

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

czy ktoś z Was ma swojej e90 320 d (wzglednie w e90 z innym silnikiem) wyposażonej w iDive i navi Professional wskaźnik poziomu oleju silnikowego?

 

Nie chodzi mi o funkcję sprawdzenia, czy "OIL OK", a o taką wyświetlającą się na na iDrive "miarkę" z poziomem min i max.

 

U mnie w 320d nie mam tej funkcji miarki poziomu oleju a tylko ogólny check i komunikat że "OIL OK" i nie wiem, czy akurat e 90 320d tak ma, czy też mam jakiś błąd czujnika lub softu iDrive.

 

Na 100% funkcja miarki poziomu oleju jest dostepne w iDrive oraz na wysiwietlaczu komputera pokladowego (miedzy zegarami) - co wynika z broszury BMW dot modelu e90, oraz z instrukcji obsługi.

 

Z góry dzieki & pozdrawiam

 

PEEF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej E92 320d z 2008 roku mam taki wskaźnik w iDrive’ie pokazujący zielonymi kreskami jaki jest poziom oleju. Żeby to działało silnik musi być uruchomiony.

 

Ok, dzieki za info. A czy do tego masz możliwość sprawdzenia poziom oleju tradycjnie - bagnetem?

 

Pozdr

peef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji podają,że wskaźnik poziomu oleju występuje w wersjach z silnikami benzynowymi,w dieslach jest bagnet w przypadku zejścia poniżej dolnej granicy poziomu oleju na bagnecie zapala się komunikat w idrive,tak przynajmniej przed lci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnetem też mogę sprawdzać i powiem szczerze, że często to robię, ponieważ kiedy wyświetlacz pokazuje poziom pomiędzy min. a max., to na bagnecie jest już troszkę powyżej min. W związku z tymi przekłamaniami dla bezpieczeństwa i spokojnego sumienia, że nie zatrę silnika, zawsze oprócz wskazań na iDrive'ie sprawdzam jeszcze bagnetem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.