Skocz do zawartości

Nie działają zegary


giepe

Rekomendowane odpowiedzi

W 320d po jeździe w ulewie nagle przestał działać prędkościomierz , ekonomizer , zegarek wariuje , cyfry przeskakują tak jak przy ustawianiu godziny i nie można go zatrzymać ani przyciskiem w desce ani tym od komputera , przy przekręceniu kluczyka palą się kontrolki od oleju i od ładowania i nie gasną po włączeniu silnika ale mogę je zgasić prawym pokrętłem w desce przekręcając go w lewą stronę , po następnym przekręceniu zapalają się znowu , bezpieczniki są ok . Może ktoś miał taki przypadek , z góry dziękuję za pomoc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po problemie , dzisiaj wszystko się naprawiło samo , widocznie gdzieś się dostała woda i poru dniach wyparowała . Dzwoniłem w międzyczasie do serwisu i mnie nastraszyli że mam do wymiany moduł ASC+T który przekazuje dane na deskę , koszt wymiany 2.000 zł . Na szczęście już wszystko działa ale więcej w głębokie kałuże nie będę wjeżdżał . Prawdopodobnie woda chlusnęła na sinik ponieważ nie mam pod spodem tych plastikowych osłon , gdyby były to woda nie dostałaby się wyżej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu wyjaśniłem co było przyczyną , nie mam osłon plastikowych pod silnikiem i dlatego woda chlustała od spodu na silnik , ten moduł jest gdzieś koło silnika na podłużnicy. To była straszna ulewa , jechałem po zalanych drogach po prostu jak łodzią i widocznie zrobiło się gdzieś zwarcie , następne dni były upalne woda odparowała i wszystko się samo naprawiło . Muszę zainwestować w osłony bo następnym razem mogę nie mięć szczęścia i będą koszty a w głębokie kałuże i tak lepiej nie wjeżdżać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.