Skocz do zawartości

dziwny dźwięk po zmianie oleju w skrzyni biegów


hektorek106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zmieniłem olej w automatycznej skrzyni biegów 5hp30 ,wszystko zrobiłem raczej dobrze,zmieniłem filtr,stan oleju również jest dobry ,skrzynia pracuje dobrze ale pojawiło się dźwięk jakby jęczała podczas dodania gazu do 4 tys obrotów,prędzej nie było takiego dźwięku, od nowości olej nie był zmieniany i był już czarnawy,przebieg to 250tys,coś mi się wydaje że chyba można była nie ruszać tego oleju?czy miał ktoś może taki przypadek?a może coś mozna jeszcze zrobić aby zniknął ten jęk,proszę o jakieś porady,z góry dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zmieniłem olej w automatycznej skrzyni biegów 5hp30 ,wszystko zrobiłem raczej dobrze,zmieniłem filtr,stan oleju również jest dobry

Raczej robi wielką różnicę :P . Nalałeś za mało oleju do skrzyni i to o dobre pół litra. Uzupełnij prawidłowo stan na zimnej skrzyni, a jęki same znikną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,stan oleju sprawdzałem 2 razy na zimnym i odpalonym silniku w pozycji d i olej wyciekał,nawet przechyliłem samochód na bok i jeszcze dolałem-też myślałem że za mały poziom oleju i tak jęczy w skrzynia, a czy może być zapowietrzona?przyznam się że przy tej wymianie popełniłem jeden błąd-nalałem olej do skrzyni aż się przelewał-i powinienem odpalić silnik i dolać na pracującym silniku-a ja najpierw się przejechałem kawałek i dopiero później dolałem resztę do stanu na pracującym silniku, możliwe że coś mogłem uszkodzić albo zapowietrzyć?a może zwalić michę i filter i na nowo zrobić wymianę z prawidłowym uzupełnieniem? olej zakupiłem na allegro esso lt może to jego wina bo wymieszał się z resztą starego?np jest bardziej gęsty i pompa wyje, co mogę jeszcze zrobić aby było dobrze bo szkoda by mi było zajechać skrzynie,zgóry serdeczne dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdzałeś poziom oleju na zimnym silniku to na pewno masz go za dużo, sprawdza się przy temp. 30-40 stopni, jeżeli zalałeś olej lt.... to domyślam się, że masz na skrzyni zieloną naklejkę, czyli wsio ok,

jak wymieniłeś olej??? czasami przy zwykłym spuszczeniu oleju i pozostawieniu połowy starego mogło dojść do pozapychania kanalików olejowych i skrzynia niema odpowiedniego smarowania, ale tu tylko przypuszczam.

jedź do prof. warsztatu gdzie mają sprzęt do wymiany dynamicznej oleju w skrzyni, i powtórz operację,

Jeżeli to nie pomoże to tylko remoncik.:(

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dolałem trochę oleju i jęczenie skrzyni jest dużo mniejsze a jak się rozgrzeje to już jej nie słychać czyli był za niski poziom oleju,w takim razie muszę jeszcze trochę dolać i powinno być ok,jak widać ciężko jest uzupełnic prawidłowy stan bo wydaje się że olej leci z otworu miski na głowę a jeszcze jest go za mało, ciekawe czy ta skrzynia ma jakiś inny otwór aby wcisnąć jeszcze trochę oleju np. jakimś odpowietrznikiem skrzyni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ta skrzynia ma jakiś inny otwór aby wcisnąć jeszcze trochę oleju np. jakimś odpowietrznikiem skrzyni?

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo ta skrzynia ma odpowietrznik u góry, czyli gdy wiesz, gdzie on dokładnie siedzi, to można by wywiercić otwór w tunelu i dolać przez odpowietrznik. Znalazłem jednak lepszy sposób, dolewam oleju zawsze na zupełnie zimnej skrzyni i aucie ustawionym tylnymi kołami na najazdach, tak, żeby uzyskać kąt pochylenia jakieś 15-20 stopni. Wtedy wchodzi go trochę więcej i skrzynia nigdy nie jęczy. Pamiętaj, że dolewkę robisz na pracującym silniku i klimie oraz po włączeniu wszystkich biegów na chwilę, łącznie ze wstecznym...

Pozdrawiam

PS. Problemem może być też za cienki o-ring filtra oleju. Była jakaś partia filtrów ze zbyt cienką uszczelką i wtedy pompa ma problem z utrzymaniem ciśnienia i jęczy oraz skrzynia zaczyna szarpać. Filtr musi wchodzić na lekki wcisk, ja musiałem użyć starego o-ringa, bo na nowym pasowanie było za luźne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.