Skocz do zawartości

[E91] Wymiana zwykłych lamp na xenony


jaco698

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie od tygodnia borykam się z problemem wymiany swoich zwykłych lamp na lampy xenonowe. Zakupiłem na allegro lampy pre LCI xenon zwykły nie skrętny w bardzo dobrym stanie wraz z przetwornicami, dokupiłem do tego żarówki D1S boscha. Spryskiwacze od razu postanowiłem że sobie odpuszczę, a żeby nie było problemów z kontrolami to przyklejone zostaną maskownice. I teraz mam pare takich pytań...

 

Czy do wymiany tych lamp trzeba koniecznie dokupić oryginalną wiązkę przewodów? Czy konieczna jest wymiana modułu FRM czy do pre LCI nie ma takiej konieczności i wystarczy jego przeprogramowanie? I ostatnie pytanie czy wie ktoś kto w okolicach Warszawy może mi ten temat ogarnąć razem z montażem lamp i przeprogramowaniem?

 

Z góry dzięki serdeczne za pomoc...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie w przyszłym tygodniu przeprowadzam tą operację, i co do zamontowania lamp i sprawienia żeby działały mój mechanik powiedział, że nie bedzie miał z tym problemu (mogę dla Ciebie zdobyć tą informację) jednak zadal mi pytanie: jak podpiąć pompke do spryskiwaczy xenonów?

(robie wiekszą zmianę: lampy, zderzak, zbiornik, pompka, wężyki i spryskiwacze).

 

ktoś zna odpowiedź?

 

a, i jeszcze jedno co podpiąc pod potencjometr pozycjonowania lamp? ;)

 

pozdr.

mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ja wlasnie w przyszłym tygodniu przeprowadzam tą operację, i co do zamontowania lamp i sprawienia żeby działały mój mechanik powiedział, że nie bedzie miał z tym problemu (mogę dla Ciebie zdobyć tą informację) jednak zadal mi pytanie: jak podpiąć pompke do spryskiwaczy xenonów?

(robie wiekszą zmianę: lampy, zderzak, zbiornik, pompka, wężyki i spryskiwacze).

 

ktoś zna odpowiedź?

 

a, i jeszcze jedno co podpiąc pod potencjometr pozycjonowania lamp? ;)

 

pozdr.

mariusz

 

Co do spryskiwacza lamp - z którego roku masz auto ? Jest to ważne ponieważ na przestrzeni lat montowano różne moduły JBBF2.

 

Potencjometr (korektor) wiązki światła w przypadku doposażenia zgodnie z technologią producenta należy usunąć tj. zastosować włącznik świateł bez regulatora. Chyba, że bawisz się w tzw. druciarstwo i rezygnujesz z samopoziomowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
nie mam przy sobie papierów od niej ale po nr vin (KY32714) realoem twierdzi, że to: 07/2006 E91 320d Touring M47N2 Europa

 

pozdr.

mariusz

 

Dla pojazdu 07/2006 E91 320d Touring M47N2 Europa

=============================================

'-' minus pompki wysokiego ciśnienia ---- > punkt masy X166

'+' plus pompki wysokiego ciśnienia ---- > gniazdo X11006 modułu JBBF, PIN nr 6

 

Wymagane jest także wsunięcie bezpiecznika 30A w gniazdo nr 43 oraz montaż przekaźnika w gniazdo oznaczone jako SRA na module JBBF

 

Oczywiście kodowanie klucza VO $502 jest konieczne aby spryskiwacze zadziałały.

 

Korzystasz z zestawu doposażeniowego czy sam skompletowałeś elementy ?

Edytowane przez prmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zadam wam pytanie odnośnie działania spryskiwaczy.

Wszystko mam zamontowane tak jak opisał kolega prmax i jutro mam kodowanie lamp i spryskiwaczy. Powiedzcie mi w jaki sposób i jak powinny uruchamiać się spryskiwacze.

Chodzi mi , że trzeba przytrzymać dłużej przełącznik od spryskiwania szyb, czy za którymś razem przyciśnięcia dźwigni sam się wysunie i spryska reflektor. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączone światła /nie dotyczy DRL/ i użyjesz spryskiwacza na szybie dłużej niż ok pół sekundy to po jednym, czy dwóch cyklach wycieraczek podniosą się spryskiwacze i spryskają reflektory.

Przy następnym spryskiwaniu szyby nie będą działały - nie pamiętam ile czasu trzeba na ponowne "uzbrojenie" :norty:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyjesz spryskiwacza na szybie dłużej niż ok pół sekundy

 

no to jak potrafisz krócej to jesteś "miszczu" :mrgreen:

pierwsze spryskanie szyby = pierwsze spryskanie reflektorów, później (jak mnie pamięć nie myli) to po 6 spryskaniu. Czyli reflektory spryskuje co 7 spryskanie szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

Spryskiwacz reflektorów zadziała tylko jak masz włączone światła mijania lub drogowe.

Gdy spryskasz przednią szybę i przytrzymasz dźwignię dłużej niż pół sekundy to wtedy podniosą się również spryskiwacze reflektorów i spryskają lampy. W tym wypadku wycieraczki działają trochę dłużej aby zdjąć dodatkowy płyn z przedniej szyby - część płynu po odbiciu się od lamp ląduje na przedniej szybie.

 

Po spryskaniu spryskiwacze "zawieszają" swoją pracę na jakiś czas - chyba przez 3 następne cykle.

 

Tak działają

 

Tu DIY

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=59144

 

 

użyjesz spryskiwacza na szybie dłużej niż ok pół sekundy

 

no to jak potrafisz krócej to jesteś "miszczu" :mrgreen:

Da radę - pół roku temu wystrzelił mi jeden spryskiwacz i musiałem trenować "miszczostwo" przez kilka dni zanim nowy dotarł.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój DIY :cool2: ale jak widzisz to wskazywałem źródło :mrgreen:

 

Niemniej podziwiam - trochę kopania jest.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich

Mam takie pytanie, a mianowicie chciałem wymienić zwykłe lampy na lampy ksenonowe, i moje pytanie brzmi tak: co potrzebuje jeszcze do tych lamp, lampy oczywiście mam zamiar kupić kompletne z przetwornicami i żarnikami Bmw e90 320 D 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli ma to być wykonane zgodnie z technologią producenta to konieczne będą:

 

- moduł FRM dla wersji xenon

- włącznik świateł xenon

- wiązka doposażeniowa xenon

- czujniki poziomu

- akcesoria montażowe

 

... oraz ktoś kto Ci to poprawnie podłączy i zakoduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam przy sobie papierów od niej ale po nr vin (KY32714) realoem twierdzi, że to: 07/2006 E91 320d Touring M47N2 Europa

 

pozdr.

mariusz

 

Dla pojazdu 07/2006 E91 320d Touring M47N2 Europa

=============================================

'-' minus pompki wysokiego ciśnienia ---- > punkt masy X166

'+' plus pompki wysokiego ciśnienia ---- > gniazdo X11006 modułu JBBF, PIN nr 6

 

Wymagane jest także wsunięcie bezpiecznika 30A w gniazdo nr 43 oraz montaż przekaźnika w gniazdo oznaczone jako SRA na module JBBF

 

Oczywiście kodowanie klucza VO $502 jest konieczne aby spryskiwacze zadziałały.

 

Korzystasz z zestawu doposażeniowego czy sam skompletowałeś elementy ?

 

ja wlasnie tak zrobilem.

co ciekawe nie mialem niebieskiej kostki i wstawilem ja od dawcy

przekaznika pozyczylem od ogrzewania tylnej szyby

$502 zakodowane - wpisy od spryskiwania same sie zmienily

- ale niestety spryski nie dzialaja i nie ma zadnego bledu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
$502 zakodowane - wpisy od spryskiwania same sie zmienily

- ale niestety spryski nie dzialaja i nie ma zadnego bledu

 

Zrób test spryskiwaczy przez ISID lub DIS... Będziesz miał wtedy pewność co do poprawności połączeń...

 

Funkcja serwisowa działa niezależnie od kodowania opcji $502...

 

Sprawdzałeś czy silnik od pompki od spryskiwaczy jest sprawny ? Podłączałeś go na krótko ?

Edytowane przez prmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$502 zakodowane - wpisy od spryskiwania same sie zmienily

- ale niestety spryski nie dzialaja i nie ma zadnego bledu

 

Zrób test spryskiwaczy przez ISID lub DIS... Będziesz miał wtedy pewność co do poprawności połączeń...

 

Funkcja serwisowa działa niezależnie od kodowania opcji $502...

 

Sprawdzałeś czy silnik od pompki od spryskiwaczy jest sprawny ? Podłączałeś go na krótko ?

 

silnik dziala -podalem "+" na pin z kablem od zasilania i dostalem plynem po twarzy(miedzy innymi)

przekaznik dobry - dzialal do konca i teraz zostal sprawdzony we wszystkie strony.

zasilanie w pinie pradowym przekaznika jest i przejscie pomiedzy przekaznikiem i bezpiecznikiem tez jest.

wszystko co zwiazane z podlaczeniem jest dobrze -wyglada nato ze nie ma tylko sygnalu z modulu.

inpa sie z nim laczy ale ncs juz nie(2jbbf)

w kodowaniu z calego auta widzialem ze kodowanie sie zmienilo po dodaniu VO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
$502 zakodowane - wpisy od spryskiwania same sie zmienily

- ale niestety spryski nie dzialaja i nie ma zadnego bledu

 

Zrób test spryskiwaczy przez ISID lub DIS... Będziesz miał wtedy pewność co do poprawności połączeń...

 

Funkcja serwisowa działa niezależnie od kodowania opcji $502...

 

Sprawdzałeś czy silnik od pompki od spryskiwaczy jest sprawny ? Podłączałeś go na krótko ?

 

silnik dziala -podalem "+" na pin z kablem od zasilania i dostalem plynem po twarzy(miedzy innymi)

przekaznik dobry - dzialal do konca i teraz zostal sprawdzony we wszystkie strony.

zasilanie w pinie pradowym przekaznika jest i przejscie pomiedzy przekaznikiem i bezpiecznikiem tez jest.

wszystko co zwiazane z podlaczeniem jest dobrze -wyglada nato ze nie ma tylko sygnalu z modulu.

inpa sie z nim laczy ale ncs juz nie(2jbbf)

w kodowaniu z calego auta widzialem ze kodowanie sie zmienilo po dodaniu VO

A czy z poziomu INPA jak uruchomisz spryskiwacze reflektorów to działają ?

Nawet jak są niezakodowane to powinny zadziałać, bo uruchamiasz silniczek pompki przez funkcję serwisową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki prmax :cool2:

moj isid (na emu) zglupial calkiem -niewiele moge nim zrobic.

na poczatku nie chcial sie polaczyc a po kilku probach zalapal .....i odczytal tylko 5 modulow

niestety nie mam wszystkiego przy sobie aby to postawic od nowa

 

w inpa nie znalazlem uruchomienia tych spryskiwaczy w zadnym "activate"-byc moze zle szukam

w "status" widze je jako nieaktywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.