Skocz do zawartości

318i Co to za czujnik i do czego służy te coś ze zdjęcia?


CYGAN_Bless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wie ktoś może co to za czujnik znajduje się od góry pod kolektorem i listwą wtryskową wtyczki do niego brak i nie mogę nigdzie nic znaleźć na ten temat silnik to m43 ? http://img818.imageshack.us/img818/7614/dscn0335k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I do czego służy to coś zlokalizowałem to podłączone za halogenem urwane z jakiegoś zaczepu ? http://img27.imageshack.us/img27/180/dscn0325r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre bo żadnej wtyczki nie mam do niego a błędów żadnych też na kompie nie wywala hm a w sumie powinien chyba podawać temperaturę do dme tak, może mi ktoś powiedzieć mniej więcej z którego miejsca przy silniku wychodzi u niego takowa wtyczka i jakiego koloru ma kable będę próbował namierzyć chociaż już próbowałem i nic luźnego nie ma każda wtyczka ma swoje miejsce. No ale jeżeli musi być podłączone to nie ma zmiłuj musi wolałbym sam to zrobić niż dla psełdo speca mechaniko-elektryka płacić poza tym lubię się grzebać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem barana żeby mieć lepszy dostęp i lipa żadnej wolnej wtyczki nic normalnie przetrzepałem wszystko Doszedłem do wniosku że rok już jeżdżę i nie miałem żadnego problemu w związku z tym czujnikiem więc to oleje po co mam szukać dziury w całym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Po trochę długim czasie odświeżam temat ale nic sensownego nie znalazłem nigdzie po za tym że czujniki są dwa jeden obok drugiego jeden niebieski który jak patrzeć od przodu samochodu jest dalej i jest podłączony do ecu a drugi czarny do którego nie mam wtyczki niby podaje temperaturę na zegarach i z tego co się zorientowałem to idą do niego kable czarny i żółty. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jakie są konsekwencje nie podłączonego tego drugiego czujnika czyli czarnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po trochę długim czasie odświeżam temat ale nic sensownego nie znalazłem nigdzie po za tym że czujniki są dwa jeden obok drugiego jeden niebieski który jak patrzeć od przodu samochodu jest dalej i jest podłączony do ecu a drugi czarny do którego nie mam wtyczki niby podaje temperaturę na zegarach i z tego co się zorientowałem to idą do niego kable czarny i żółty. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jakie są konsekwencje nie podłączonego tego drugiego czujnika czyli czarnego.

 

Skoro ten czarny czujnik odpowiada za podawanie temperatury na zegary, to gdy nie masz go podłączone, to wskazówka temperatury na zegarach powinna leżeć. Tak na chłopską, prostą dedukcję.

A jeżeli jednak masz wskazania temp. na zegarach, to nie jest to czujnik, który służy do tego o czym piszesz. :wink:

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.